Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek a babája kezdett el 2...

Kinek a babája kezdett el 2 éves kora után szobatiszta lenni, azaz addig rá se ült a bilire?

Figyelt kérdés

Azért lennék kíváncsi őszinte válaszokra, mert olyan érzésem van egyéb sok sok válaszokat olvasva, hogy mindenkinek csúcsszuper gyereke van, akik 2 évesen már totál önállóak, szobatiszták, lassan már olvasnak, stb .... vagy csak én érzem így ...?? nem tudom, de tényleg kezdek kétségbe esni, mikor az én kislányom, akit pedig egy értelmes, kommunikatív (persze nem beszél folyékonyan, ragozva mint a legtöbb gyerek itt ... de azért meg lehet érteni mit szeretne...) gyereknek tartunk, épp 23 hónapos (jövő hónapban lesz 2 éves) és egy véletlenül elkapott bilibe pisilésen kívül nem tudunk felmutatni szobatisztaságot .... pedig: már vagy fél éve mindig mondja, hogy ha kaki van, rá is ül a bilire, de csakis felöltözve .... este, fürcsi előtt ráül meztelenül is, de akkor nem hajlandó belecsinálni semmit ... pedig tudom, hogy tudja, hogy mire való, mostmár a pisinél is emlegeti, de nem akar egyszerűen beletermelni, mikor mondom, hogy üljünk rá, gyere, azonnal a "nem kell", stb. ellenkező mondatok jönnek... (wc - szűkítővel szóba se jöhet, nem akar ráülni sem, pedig mindig látja, ha én megyek, ott van mellettem, beszéljük a dolgokat...). Most mikor jó idő volt, megpróbáltam egyszer, hogy nem adtam rá pelust, mondanom sem kell, bepisilt, tocsogott a cipőjében, de nem szólt, persze én direkt figyeltem, szóval nem hagytam rajta a nedveset, de tovább nem "kínoztam". A kedves rokonság szerint már rééééég szobatisztának kellene lennie .....

Mit csináljak? És tényleg van olyan akinek későn lett szobatiszta a babája és sokat "kínlódott" vele? Bele se merek gondolni, még egy év és óvoda ................. és jön újra majd a hideg idő, bentlét, sok ruha, még nehezebb lesz szoktatni .... most meg nem haladunk semmire a jó időben .....


2010. jún. 18. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem nincs kolykom, de van egy baratnom, akinek a 3 eves fia meg gagyogni is alig tud, szobatisztasagrol nem is beszelve...


Nem tudom mi a normalis, csak azert irtam, mert vegre egy olyan szulo tett fel kerdest, aki nincs elszallva a draga utodjatol... koszonom(:

2010. jún. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! sztem egyátalán ne aggodj ha eljön az ideje akkor a te kicsid is szobatiszta lesz. És nem szabad eröltetni annál rosszabb!!!nyugi bizz magadban és a kicsiben
2010. jún. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor itt vagyok én a lányommal! Ő 2.5 évesen lett szobatiszta, előbb nem is próbáltuk, mert azt gondoltam megvárom még érettnek érzem rá, nem maradunk le semmiről. Anyukám sokszor mondta, hogy már kéne szobatisztaságra nevelni, de én mindig mondtam neki, hogy láttál te már 18 éves gyereket pelenkában? (persze egészséges embernél)Úgyis eljön annak is az ideje, nem kell erőltetni. És így 2-3 nap alatt szobatiszta lett, nem kínloódtunk vele, ugyanazt elértük lehet később, de sokkal rövidebb idő alatt.
2010. jún. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Erőltetni nem szabad! Miért kellene egy 2 évesnek szobatisztának lennie?!

Az én nagyobbik fiam (most múlt 4) 2,5 évesen kezdte el használni a bilit, és először csak a kaki miatt ... addig egyetlen egyszer sem próbáltam ráültetni!

Csak megmutattam neki, hogyha akar és kell neki, nem kell elbújnia kakilni, ebbe is lehet, de ahhoz le kell vennie a pelust. S vártam ... kivártam. S jól jártam. 1 hónapig csak kakilásra használta, s a pelusba többet nem tett nagy dolgot. Ezután elmagyaráztam, hogy a pisit is ide kellene, kipróljuk-e ... az első héten - pelus nélkül - párszor belement a gatyóba, mert belefeledkezett a játékba ... de 3 hónap alatt a délutáni alváshoz sem kellett már, még pár hét, és éjszakára sem adtam pelust.

Ja, mindezt télen, tehát lentre pelusba vittem, mert ki akarta, hogy felfázzon ... nem kell ragaszkodnod a nyárhoz, s ne ijedj meg, ha elhúzódik a télbe. De ne erőltesd, ne mond neki, ne görcsölj rá a dologra. S ne higyj el mindent, amit ezekről a csodababákról hallasz! :) A nagytöbbség (80%) nem lesz szobatiszta 2,5 éves kora előtt! :)


Holott az én felmenőim is csak azt hajtogatták (a védőnővel egyetemben), hogy már réééég kellene.

Csak azt felejtik el, hogy a mai pelusok igazán szuper nedvszívóak, nem zavarja annyira a gyereket a pisis, kakis cucc, mint régen!

Kitartást és sok türelmet kívánok a kicsi Lánykádhoz!:-)

2010. jún. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem ne foglalkozz másokkal mit mondanak, minden gyermek más.Minket is állandóan nyagattak már 1 éves kora óta, hol a védőnő, hol a szomszédok szobatiszta már. Na persze. Két éves koráig nem bilizett egyáltalán, aztán két hét alatt rászokott éjjelre is.Úgyhogy nem vagy elkésve és ne foglalkozz senkivel.Kinek korábban, kinek később. Van olyan ismerősünk aki meg erőltette a kislányát 1,5 évesen, azóta is kínlódnak.Szerintem eljön az idő, csak bízni kell benne.Én úgy csináltam anno, hogy fürdéskor megengedtük a vizet akkor tudtam, hogy pisilni fog, rá is ültettem a bilire és hopp belement.Megdicsértem és aztán egyre hosszabb időt hagytam pelenka nélkül és valahogy a szép bugyi jobban tetszett neki.Sok sikert nektek.
2010. jún. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem sincs értelme erőltetni, attól csak rosszabb lesz. A kisfiam nemsokára 2 éves és ez idő alatt 3 alkalommal próbálta a bilire-szoktatással, nem ment. Aztán jött ez a nagy meleg és 2 héttel ezelőtt levettük róla a pelust, csak alvásnál adtuk rá. Kapott kisgatyát, mondtuk neki, hogy szóljon ha pisi/kaki és kikészítettünk neki egy bilit. Az első 2 nap voltak balesetek és csak úgy ült rá a bilire, ha mellé ültem a földre. Azt láttam szégyenli a dolgot. Csak pisilt a bilibe, a kaki a délutáni alvással járó pelusba ment. A 3. naptól már belekakilt a bilibe és azóta balesetek sincsenek. Van, hogy becsurran pár csepp pisi, de szalad a biliért és húzza lefele a gatyáját (bár még nem tudja levenni, segíteni kell). Nagyon aranyos tud lenni, ahogy igyekszik, és mindig nagy mosollyal mutatja mit rakott a bilibe és persze mi is örülünk.

Ha nem így lenne, nem szólna, nem akarna ráülni a bilire, biztosan nem erőltetném, szerintem fontos, hogy ezt ő akarja, akkor örülhet neki és hamarabb lesz szobatiszta.

A szüleim elmondása szerint és 1 évesen, amikor bölcsődébe kerültem pár hét alatt leszoktam a pelusról, mert utánoztam a nagyobb, bilizős gyerekeket és egy nagyon szigorú dada keze alá kerültem...

2010. jún. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!