Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezt hogyan oldjátok meg?...

Ezt hogyan oldjátok meg? Olyan 2 éves kisgyerekkel nyílvános helyen való WC-re menetel olyankor.

Figyelt kérdés

Szóval egyedül vagy a kb. 2 éves gyerkócöddel a városban, ahol sok elintézni valód van. Pont a meszeszed legerősebb napjára esik ez a nap, és menned kéne a WC-re, hogy kicseréld tamponod/betéted.

A kislányod/kisfiad még kicsi, hogy csak úgy kinthagyd, hogy anya mindjárt jön, ne menj sehova! Beviszed magaddal? De akkor mindent lát, elborzad és megkérdezi, hogy mi az, mit csinálsz? Na már most akkor mit mondasz? Mert a felvilágosításhoz ugyebár még elég korai volna, hisz még kicsi.

Távolról sem járok még ebben a cipőben, csak úgy felmerült bennem.


2010. jún. 6. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel irtózom a nyilvános wc-től, pláne nem cserélgetek ott tampont. Olyankor inkább csak annyi időre megyek el, amíg a tampon is bírja. Amúgy a megfelelően megválasztott tamponnak azért bírnia kell 3-4 órát, ennél többet meg úgyse vagyok nyilvános helyen pici gyerekkel.
2010. jún. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Előttem anyukám soha semmit nem titkolt, és normális felnőtt lett belőlem. Szerintem ha felvilágosítod, akkor se lesz baj, mert a negyedét fel se fogná. De szerintem elég annyit mondani, hogy néha van a nőknek ilyen, de nem kell megijedni, mert nem fáj, nincs anyának semmi baja, de ez kell ahhoz, hogy később lehessen kistestvér.

Ezt tanácsoltam egy rokonomnak is, és náluk bevált, nem ijedt meg a gyerek, semmi ilyesmi..

2010. jún. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A normális tampon a legrosszabb esetben is 6 órát bír!

Mellesleg ha ilyen helyzetben lennék, akkor azt csinálnám, hogy tampont tennék be, és mellé betétet is. Dupla biztonság!

2010. jún. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

velem itthon is jár a 2 évesem pisilni stb. és én mindent kommentálok neki- mondtam hogy véres anya bugyija, van betétje ami olyan mint neki volt a pelus és hogy anya nem beteg csak ez egy természetes dolgog... és őszintén? engem jobban megvislt a beszéd mint őt:)

szóval neki ez még csak mese, nem érti a miérteket, de nem is kell még neki, elég ha nem lepődik meg ha ez van. ma meg bekukucskált a bugyimba ahogy pisiltem és kérdezte hogy véres? mondtam hogy nem és ezt el is fogadta. ő még úgy kérdezi azt hogy: véres? mint a lekváros? diós? :)

2010. jún. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki kellene bírjon sok időt, ha mégsem, hát istenem. Beviszem magammal és addig valamivel gyors elterelem a figyelmét, hogy ne engem lessen, pl: wc papir adagoló, ajtózár. És ez időalatt, pár másodperc, sity-suty már ki is szedtem, jó sok wc-papirral, hogy ne lásson semmit. A tampon felhelyezést pedig már látta, azt is tudja, hogy csak néha kell anyának. Sajnos sokszor elkerülhetetlen volt, hogy lásson, mivel egyedül vagyok vele. Én megszoktam ilyen helyen kérni őt, hogy tekerjen nekem papirt és azzal jól elvan, én meg nyugodtan végzem a dolgom. Azt is tudja, ha ilyen helyen kell neki wc-re menni, jól körbe kell pakolni papirral az ülőkét.

Szerintem ettől nem lesz baja a kicsinek, hisz ez is egy női dolog, normális. HA zavar téged, tereld el valamerre a figyelmét, foglald le valami érdekessel és addig megoldod a cserét.

2010. jún. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Cseréltem már betétet a két éves gyerekem előtt, nem borzadt el. Következő alkalommal, amikor látott egy betétet, mutatott az ölemre, hogy "ide való". Neki kb. ez ennyire volt lényegi kérdés.
2010. jún. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azert annyira nem jo dolog, ha latja. En az allatkertben voltam igy. Szepen bementünk a wc be, megkertem, hogy forduljon el es amig hattal allt sitty-sutty kicsereltem es ennyi. Es nem konkretan azert forditottam el, hogy ne lassa a tampon cseret(mert ha szepen elmondod neki, akkor biztosan nem lesz lelki traumaja töle)hanem mert en alapbol azt tanitom neki, hogy amikor a masik pisil vagy öltözik fürdik akkor nem illik leskelödni, mert zavarhatja.
2010. jún. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én sem mennék nyilvános WC-be. Én úgy szoktam, hogy a legerősebb tampont rakom be és még plusz betétet, ha esetleg tovább tartana az ügyintézés, és nem tudnák cserélni. Egyébként meg ha nagyon muszály lenne, akkor én bevinném simán a kisfiamat. Igazából még úgy sem érti, ha meg nagyobb lesz már megvárhat kint.
2010. jún. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem a múltkor még 2 órát sem bírt ki a Naturella super tampon, mikor kiszálltam a kocsiból, elöntött a vér, még az volt a szerencse, hogy egy combközépig érő tunika volt rajtam a farmer fölött, így nem vette észre a kisfiam...


Amúgy én is elterelném vmivel a figyelmét addig, amíg tampont cserélek.

2010. jún. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!