Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek nem vették fel a...

Akinek nem vették fel a gyerekét oviba, azért mert tesóval van otthon gyeden/gyesen az érezte ennek valami hátrányát a gyereknél? Mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy októberben lesz 3 éves a kislányom. Nem vették fel helyhiány miatt, mert én itthon vagyok a a tesójával úgyis gyeden. Kicsit félek attól, hogy milyen lesz így neki, mert nagyon igényli a korosztálya társaságát, amit nem fogok tudni neki biztosítani (mehetek én naponta a játszótérre vele, de ott csak kisebbek lesznek, az ő korosztálya meg az ovikban :S). Nagyon szeretett volna oviba menni, teljesen érett lenne rá (1 éve szobatiszta, önállóan eszik, öltözik, együtt játszik a gyerekekkel, nem pedig "mellettük"...stb. Védőnő szerint is teljesen óvodába való már) Aki jár/járt hasonló cipőben írjon légyszi, mert most kicsit elkeseredtem, főleg ha elképzelem, hogy ő lesz az egyetlen nagyobb gyerek a játszónkon szeptembertől, és félek unatkozni fog :(
2010. jún. 3. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! én magam nem vittem őket oviba, pedig óvónő vagyok. Szerintem otthon is legalább olyan jól tud fejlődni egy kisgyerek, mint az óvodában. Nálatok ott lesz együtt a két gyerek és hiddel, a nagy azzal is fejlődik, ha segíthet neked vagy a kistesónak! Az óvoda sem mindenható!!! Délután meg bőven találkozhat idegen gyerekekkel a tiéd ids a játszótéren! Mint írtam, én direkt nem vittem az enyémeket 3 évesen oviba, mert tudom, sokkal kevesebb idő jut egyéni fejlesztésre ott, mint itthon. Itthon csak az én 3 gyerekem volt, ott meg 25-30 is... Persze, a közösség... de azt akár a játszótéren is megkapja... Szociális fejlődést a testvérkapcsolat is segíti, nem csak az, ha legalább 15-en vannak körülötte :))) Az enyémek csak 4-5 évesen mentek oviba és semmi hátrányuk nem származott belőle... az iskolában mindhárman jól teljesítettek, könnyen beilleszkedtek, szóval semmi hátrányuk nem volt, legalább azon a szinten voltak a képességeikben, mint aki már 3 évesen is ovis volt, sőt, lehet, hogy még kiegyensúlyozottabbak, nyugodtabbak voltak, mint akiknek naponta 30 gyerekhez kellett alkalmazkodniuk. Mostmár mindhárom kamasz és máig nincs velük gond....
2010. jún. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Ilyen van,hogy nem veszik fel,mert otthon vagy? Szörnyű!!!

Nekem több ismerősöm gyereke nem járt oviba kb 1 évig amikor kistesó jött,de semmi hátránya nem származott belőle. Ezért nem kötelező az első 2 év.

2010. jún. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
34%
Hát,én kiharcoltam az ovit.Nagyon láttam a fiamon hogy a gyerekek közt jobban érezné magát,mint a bőgőmasina hugocskája és a mindig rohanó anyukája mellett.Olyan nincsen hogy azért nem veszik fel mert te otthon vagy a másik babával.A helyhiányt is megoldják,csak a nyakukra kell járni.A helyi önkormányzatnál kell érdeklődnöd,engem vagy 4X zavartak haza,de a végén győztem.egyébként, ha már nem tudsz mit tenni,érdemes jó időben bevinni az oviba a kicsit amikor a többiek kint játszanak.Nem az igazi,de (kevesen tudják) csak mert nem jár még oviba,bármikor játszhat az óvoda területén a többi gyerekkel,senki nem küldhet el titeket.Szerintem ha már érett az ovira,gyerekek közt volna a helye,többet tanulhat mint otthon,és persze az sem mellékes hogy neked is több idő jut a másik kicsire.
2010. jún. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Igazából magam sem tudom, hogy mi lenne neki a legjobb... Mindenesetre fellebbezünk, hátha akad hely mégis, akár csak délelőttre is (na annak örülnék a legjobban, mert akkor lenne a kortársaival, meg velem is eleget :))

2010. jún. 3. 17:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!