Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le kislányom...

Hogyan szoktassam le kislányomat a nagyon nagy mértékű vízivásról? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Kislányom - 2 éves múlt februárban - rengeteg vizet iszik éjjel-nappal. Tudom, hogy kell a sok folyadék, de ez már a védőnő és az orvos szerint is túlzás. Voltunk vizsgálaton a cukorszint miatt, de - hála az égnek - semmi gond vele. Általában megiszik 4-5 üveg 1,5 literes ásványvizet, csak napközben. Este fürdés, meseolvasás, éneklés közben, megiszik 3 cumisüveg vizet (330 ml üvegből). Persze emiatt aztán éjszaka is fél óránként-óránként kellene cserélni a pelusát. Sokszor előfordul, hogy már csak akkor veszem észre, amikor minden tiszta pisi. Van valaki hasonló helyzetben? Mit lehetne tenni, hogy ne igyon ilyen sokat, főként este, elalvás előtt?
2010. jún. 3. 07:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan,mintha valami pótcselekvés lenne. Főleg ahogy írtad, hogy esti mesélnél cumisüvegezik, az jutott eszembe, hogy lehet, hogy nem is a víz miatt csinálja, hanem hogy cumizhasson. Van/volt játszócumija?


Egyébként ez tényleg bődületes mennyiség, még felnőtt embernek is már-már a túlzás kategória, pláne egy ilyen pici gyereknek. Nem lehet valami más egészségügyi indok a háttérben?

2010. jún. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A vizet add neki pohárból - ekkora gyereknek már régen nem lenne szabad cumisüveget adni. Ha szomjas, akkor ihat, de NEM fürdés, meseolvasás, stb. KÖZBEN.

A másik, hogy ne legyen meleg a lakásban (legfeljebb 20 fok, éjjel meg 16-18), akkor nem lesz ennyire szomjas.

2010. jún. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is a cumisüvegre gondolok, mint "bűnbakra". Adj neki poharat, valószínűleg abból nem fog ennyit inni. Ez még egy felnőtt számára is rengeteg folyadék! Nem, hogy egy kisgyereknek. Megterheli ez is a vesét ugyanúgy, mintha túl keveset inna! Cumizott valamikor? Leszoktattad vagy ő maga szokott le a cumiról? Amikor tevékenykedik, ne adj neki cumisüveget, ez szerintem is inkább a cumizásról szól, nem a szomjúságról...
2010. jún. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket. Soha nem cumizott, és én is pótcselekvésre gondolok. Ha nem adom neki, jön a hiszti a hányásig. Megpróbálom pohárból adni neki, és valahogy leküzdeni a hisztit.
2010. jún. 3. 08:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!