Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejfehérje allergia lehet?

Tejfehérje allergia lehet?

Figyelt kérdés

A lányom 3 éves elmúlt. Elég sűrűn van hasmenése. Jó étvágya van. Nem lázas. Nincs kiütése. Viszont 1 hete megy a hasa. Holnap viszem be neki a székletmintát a laborba hogy kizárjanak mást. Akiknek van tejfehérje allergiás a családban. Mik jellemzőek? Tünetekbe olvastam a hasmenést, de nálunk más tünet egyenlőre nem mutazkozik.

Segitenétek?


2017. nov. 26. 12:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia. Követem, ha nem baj, mert nekünk is hasonló helyzet van.


Megkérdezhetem, hogy a kislányod a korához képest alacsonyabb? Vékonyabb?

Mert nekem egy ismerősöm mondta, hogy azt vette észre, hogy a gyereke nem igazán hízik és fejlődik, elvitte kivizsgálásra, és kiderült, hogy tejfehérje all-ja van. A fiam 2,5 éves és a korához képest kicsi, 11 kiló, viszont egyáltalán nem beteges, nincs tünete, viszont most már nem lehet arra fogni, hogy rossz evő, szóval el fogom vinni kivizsgálni, mert ki tudja.

2017. nov. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Laktóz alergiát házilag is jól kilehet tesztelni, míg az ember az orvosi idöpontra vár, vagy az eredményekre.

2 napig semmi de semmi tejes dolgot nem adsz neki. Megnézed a kész termékek csomagolását is, és csak is laktózmentes dolgot adsz neki. Majd 2 nap után itatsz vele egy pohár tejet. Ezek után elég gyorsan hasmenése lesz, ha laktóz problémája van.

Ha nem az akkor elkezdheted ugyan ezt tojással kipróbálni. De közben vidd el orvoshoz, vagy jelentkezz be. Ha az orvosig kitapasztalsz valamit, akkor azt mond az orvosnak már.

2017. nov. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nálunk gyakori puffadás és éjszakai orrdugulás miatt volt allergia teszt ahol kimutatta a tejfehérje és a tojás allergiát, miután ezeket kivontuk megszűntek a tünetek.

Hasmenés az az orrváladék lecsorgása miatt volt csak. Kiütések nem voltak.

Nem náthás gyakran? Az okoz nyákos hasmenést.

Ha a székletminta negatív lesz mint nálunk is, érdemes allergia vizsgálatra elvinni.

2017. nov. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

2 válaszadót at kiegészítve tejfehérje allergiára nem elég a laktózmentes termékek, az a laktózintoleranciára jó csak, tejfehérje ugyanúgy van a laktózmentes termékekbe is.

Tehát a tejfehérje allergia és a laktózallergia 2 küönböző dolog, utóbbi sokkal könnyebben orvosolható.

Utolsó voltam.

2017. nov. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

1 válaszoló: a lányom nincs lemaradva súlyilag se magasságba.


Mióta oviba jár azóta sokat volt beteg. Felsőlégúti.... hasmenés hányás.... stb... azelőtt nem volt beteg. 1x kapott szalomenallás fertőzést még szopott 4 hónaposan mert én is elkaptam. Rossz csirkét ettünk.


Most ma kezdem hogy kiiktatom a tejterméket az étrendjéből ami így hirtelen nehéz de rajta vagyok. Elolvasom ami itthon van étel mi van benne.

Van itthon laktózmentes tápszer bár nem neki lett kiirva hanem a tesójának de ha más nem abból adok neki.

2017. nov. 26. 13:42
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem kell minden tünetnek megjelennie, a fiamnál hasmenés, hasfájás, viszkető bőr és orrfolyás a tünet.

Nekem orrfolyás, könnyezés, viszketés, puffadás, néha hányás és durva székrekedés (!!), néha zsírostól hasmenés. Cöliákia és tejfehérje allergia, amit mutatott a vérteszt, előbbire ugyan lesz biopsziám is.


Szerintem vizsgáltassátok ki alaposan, több dolog lehet.

2017. nov. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Probiotikumot ugye adtál neki, ha kellett antibiotikum?
2017. nov. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igen. Kap probiotikumot. Ha elmúlna a hasmenés még a rákövetkező hétre is mondta a doktor adjuk hogy a bélflórája helyreálljon. Entrolt javasolt. De só pótlót is kapott mert jellett sodorial a neve, de az mára nem kell. Ennyi egyenlőre.

Megvárom a széklettenyésztést. Aztán lehet kell majd vérvétel is? Most hétfőn nem vinném oviba ha hamar kiderül az eredmény. Utána tudok vérélvetel beutalót kérni ha a tenyésztés valamit mutatott gondolom.

Az is lehet valami vírus, bár senki másnak nem megy a hasa a családban.

2017. nov. 26. 14:35
 9/16 A kérdező kommentje:
De antibiotikumot nem szedett. Pontositok. 3 hete volt beteg akkor kellett 1 hétig antibiotikum. Utana még rá 1 hétre kapott probiotikumot. Majd 1 hétig jól volt és most 1 hete megy a hasa. Hetfőn voltunk orvosnál azóta kap probiotikimot. Antibiotikomot nem mert láz csak 1 napig volt és 2 napig tartós láz esetén más tünettel együttesen kell elkezdenem az antibiotikumot, de nem kellett mert 1 ejszakara volt beki 38 a láza. Másnapra lement. Maradt a hasmenés. Piros volt a torka. Arra meg cetiriznt kapott. 2x6 cseppet. 5 napig. Ennyi.
2017. nov. 26. 14:40
 10/16 A kérdező kommentje:

Kihagytam még hogy szerdán visszamentünk akkor a széklete aznap rendben volt, ezért doktornő mondta mehet oviba de ha gondolom pihenjen mert ő nem látja hogy veszélyes lenne a gyerek köhögése a többire bent. Szerdán nem ment a hasa egyáltalán. Normálsi állagú volt a széklet igy mintát sem vettem. Csütörtikön jött megint elő a hasmenés és azóta tart.

Igy már most vettem mintat beraktam a hűtőbe és holnap reggel ahogy kelünk megyünk.

Egyenlőre ennyi.

Köszļnöm a válaszokat.

1 válaszolónak irok ha kiderül valami és érdekli.

Ment a zöld kezecske.

2017. nov. 26. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!