Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik könyv meséltetek...

Melyik könyv meséltetek először? És mikor hallgatott először végig egy mesét?

Figyelt kérdés
Most 19 hónapos és izgága, nem igazán tudom elképzelni, hogy leüljön és az esti mesét akár végighallgatja. Nincs még mesekönyvünk, ezért kérnék ötleteket, amik első lépésnek jók lennének - nem akarom egyből úgy kezdeni, hogy esélytelen legyen a mesehallgatás.
2010. máj. 26. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp képeskönyvvel kell kezdeni, ahol ő eleinte a képeket nézegeti és csak hallgatja a te hangodat, nem nagyon érdekli majd a tartalom, később egyre inkább a mese köti le. (Olyanra gondolok, ahol egy oldal színes képhez 4-5 sor szöveg van.)Minden oldal után megbeszélnétek, hogy mit csinál a süni, miért nincs rajta cipő stb. Ha őt is bevonod, jobban megül majd.
2010. máj. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én lányomat először a Bogyó és Babóca mese kötötte le, 2 éves kora körül. Persze előtte is próbálkoztam, de nem érdekelte. Még egy verset sem tudtam végigolvasni neki, folyton csak lapozgatott.

De a Bogyó és Babócában annyira lekötötték a rajzok, hogy azt az 1-2 mondatot, ami oldalanként van, simán végig tudtam olvasni neki. :)

2010. máj. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia

Lanyom mar 1 evesen imadta a kepes konyveket.Ramutatott a kepekre es varta hogy mondjam mi van a kepen mert beszelni meg nem tudott.18 honaposan mar imadta a meseket

es volt hogy beult a sarokba ,le pakolta a konyves polcot

es meselt maganak.

A fiam sokkal mozgekonyabb gyerkoc volt ot kesobb kotottek le a konyvek.De kb 18 honaposan mar ot is letudtam ultetni az olembe es egyutt lapozgattuk a kepes konyveket.

Kezdesnek nem fontos hogy egy tortenetet meselj neki.Az a lenyeg hogy szines erdekes kepek legyenek a konyvben.

Nalunk kedvenc volt egy allatos konyv amiben az allatokat meg lehetett tapintani, mert erdekes volt szamara hogy a lonak selymes a szore a gyiknak reces a bore .

Fontos hogy strapabiro kemeny lapos konyvekkel kezdjetek ,hogy o is tudja lapozgatni es ne kelljen aggodni hogy elszakad.

2010. máj. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!