Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell egy kisfiút...

Hogyan kell egy kisfiút megpisiltetni?

Figyelt kérdés
Volna pár kérdésem.A kukiját nekem kell megfogni?Mennyi idős korától tudja ő megfogni?Hogyan is kell ezt?

2017. júl. 7. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
otthon lehet álva/ülve a Wc-be/bilibe. állásnál lehet meg kell fogni a kukiját. utazás közben kiálsz vele az autó mellé és úgy szintén állva
2017. júl. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

A fiam 2 évesen lett szobatiszta. Az apukájától elleste az állva pisilést, úgyhogy a kezdetektől fellépőre állva pisilt. Sokáig kellett tartanom a kukiját. Most 4 éves, már egy jó ideje teljesen önállóan vécézik (a hátsóját is egyedül törli).

Amíg tartanom kellett, mögé álltam, a ruháit letoltuk a bokájáig, és lazán megfogtam a kukiját, belecéloztam a vécébe. Lazán, nehogy megszorítsd!

Ennyi! Nem akartam ülve pisilésre tanítani, az Ő szempontjából nézve sokkal higiénikusabb, ha idegen helyen nem ül rá a vécére. Korábban még kellett törölgetni utána a vécét, most már viszont olyan ügyesen végzi a dolgát, mint a felnőttek.

2017. júl. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Amióta leszokott a pelenkáról, azóta tudja magának intézni. Én max a nadrág le-felhúzásban segítek.
2017. júl. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a kukiját tartó kezét fogtam meg,hogy segítsek irányítani.

Először is el kell dönteni,hogy ülve vagy állva szeretne pisilni. Ha ülve,az könnyű,sak figyelni kell,hogy a kuki a wc-be lógjon. Ha állva,akkor bugyi letol(max térdig,nem kell bokáig),fogja meg a kukiját(arra képes onnantól,hogy tárgyakat meg tud fogni),te meg a kezét,és irányítsd a sugarat a wc-be.

2017. júl. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%
2-es vagyok. Még annyit, hogy nem is kellett olyan nagyon sokáig segítenem Neki a pisilésnél, ugyanis ősszel kezdte az ovit 3 évesen, akkor már önállóan pisilt. És előtte jóval elkezdtem gyakoroltatni Vele otthon, ne az oviban érezze elanyátlanodva magát.
2017. júl. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!