Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 éves kisfiam miért nem akar...

1 éves kisfiam miért nem akar este aludni? Mi lenne a normális napirend, hogy estére békésen kidőljön?

Figyelt kérdés
Reggel 9 kor kel,nappal nem alszik, este 6-7 felé nyűgösködik,de ha lerakom,nem alszik.Éjjel 2 óra felé fekszik ki,addig hiszti!! Próbáltam már levendulás babtusfürdőt, esti melegfürdő(hosszú), ének,mese,ringatás,hinta,se tv,se nagy fény. Van valami homeopátiás cucc,vagy gyógynövény? Vagy mit tegyek? Már az egész család kivan, és még elvonulni sem tudunk,kicsi a lakás.
2008. okt. 16. 10:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos semmi okosat nem tudok neked mondani, szerintem kérdezd meg a gyerekorvost, hátha tud valamit ajánlani.

Délben nem tudod letenni, akkor sem akar aludni? Vagy esetleg délután?

Elalvás előtt szokott enni?(tápszert, vagy cicizik?)

Remélem valaki tud majd segíteni, mert én még ilyet nem is hallottam, hogy egy ekkora gyerek ennyire ne aludjon.

Kitartás, és sok sikert a nyugodt éjszakákhoz.

2008. okt. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Már azt is kipróbáltam,hogy teletömtem a pociját este, meg azt is hogy éppen csak ne legyen éhes, de az eredmény ugyanaz:(
2008. okt. 16. 11:08
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Probáld felébreszteni reggel egy kicsit előbb!Ebéd után fektesd le énekelj a kicsifiadnak.Gyerektől függ,hogy mennyit alszik ilyenkor.Délutánra hagyd a játszást és a sétát.Sok sikert! Egy két gyerekes anyuka!
2008. okt. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Jo levegon sèta,ha màr tud jàrni akkor futkàrozàs.Nagyon fontos,hogy sokat legyen levegon.Mèg ha hideg is van a sèta jot tesz!sèta utàn furci majd vacsi estimese ès alvàs.
2008. okt. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kb. 8 hónapos kortól kialakult a szokás: Délben alvás, este fél 9kor szintén alvás. Vagyis gyerek kiságyba betesz, ajtó becsuk, villany leó (16 hónapos a gyerek), gyereknek egy hangja sincs, szépen elalszik.


Sajnos radikális volt a leszoktatás: Az említett időpontokban a gyerek ágyba került. Első nap 50 perc üvöltés (mértem az időt), másnap 30 perc, harmadik nap 10 perc, negyedik nap olyan volt, mint a kiangyal, és azóta is. Nem tiltakozik, nem visong, mikor viszem a szobába.

A "leszoktatás" alatt kerek 5 percenként bementünk a szobájába, megsimogattuk a buksiját, mondtunk néhány kedves szót, nehogy azt érezze, hogy magára hagytuk (persze az ordítás ilyenkor pár percre fokozódott :))).

Nálunk semmiféle éneklés, hintapalinta, nem segített, annál jobban ordított :D

2008. okt. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az előző hozzászóló lennék. Lehet, hogy szívtelennek tűnök, de a gyerek nyugalmáról volt szó, abban nem ismerek viccet :D Egyébként több kolléga ajánlotta annó a módszert, a "leszoktatás" alatt a kedves nejem elküldtem kocogni, mert ő nem bírta :)
2008. okt. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

én ugyan igy csinàltam!Mint az elozzo hozzàszolo!Tènyleg jo!

Igaz a szomszèdok az elso 3 napban megkèrdeztèk mièrt uvolt mostanàban igy a gyerek este 8 tol!

Az elejèn nekem is nehèz volt mert sajnàltam nagyon.De erosnek kell lenni!Hajràààààà

2008. okt. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

Mégvmi: Az étkezési szokásainkat is "radikálisan" alakítottuk ki.


Volt egy időszak, hogy a gyerek nem volt hajlandó enni (kb. 13-14 hónapos korában). Mit tesz a legtöbb szülő? Viszi a kaját a gyerek után a szobába, az ágyba, a tévé elé, csakhogy egyen néhány falatot. Mi úgy gondoltuk, hogy a tojáshéjasseggűkénk nem csinál hülyét belőlünk :D

Jött a kaja, gyerek nem volt hajlandó enni. Akkor mondtuk, hogy "egészségedre" és már vettük is ki az etetőszékből. És a köv. étkezésig nem volt egy csepp kaja sem...1, azaz egy nap után a gyerek úgy ült és evett a székében, mint a kisangyal. :))

2008. okt. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget,most jöttünk haza sétából, este meg fürdés és kaja,és megpróbálom ezt a ráhagyós,ajtóbecsukós módszert,hátha... Nem tudom,melyikünk bírja tovább :)
2008. okt. 16. 17:30
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

A gyerek érdekében muszáj, hogy ti bírjátok tovább.

"Élménybeszámolót" várunk. ;)

2008. okt. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!