Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 évesen anyával aludni?...

6 évesen anyával aludni? Hogyan értessük meg vele, hogy ez nem normális?

Figyelt kérdés
A férjem első házasságából van egy 6 éves kisfia. Az anyukájával él, de a nagymamánál laknak és egy szobában vannak mind a ketten. A viszonyunk nagyon jó a gyerekkel. Rendszeresen találkozik az apjával és nálunk is alszik 2 hetente. A baj az, hogy otthon anyukájával alszik egy ágyban. Volna neki rendes ágya, apa csinálta, de nem alszik külön. Persze az anyja sem erőlteti. Mindig megy a hiszti, amikor hozzánk jön, hogy miért kell neki külön aludnia. Éjszaka is sírásra ébredünk. Addig nem alszik el, amíg apa ki nem megy mellé aludni. Ha elalszik akkor visszaoson az ágyába. Szegény gyerek már előre parázik, ha tudja, hogy ott alvós hét jön. Ki fogja ezt nőni?
2009. máj. 9. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Igen.Tudom, késő bánat, de próbáljátok meg elmagyarázni neki, hogy ez nem ugyanaz az otthon és itt másképp vannak a dolgok.
2009. máj. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Szia! Teljesen ismerős a helyzet! Nálunk is ugyanez volt, sőt nemcsak, hogy az apjával akart aludni, ha nálunk volt, hanem kettőnkkel aludt. Talán már 1O éves is elmúlt amikor én mondtam a férjemnek, hogy azért ez mégsem egészséges és mondjuk meg neki kerek perec, hogy külön szobában fog aludni. Zokszó nélkül el is fogadta. Ma már 17 éves, de már nem alszik nálunk soha.
2009. máj. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Miért nem vagytok okosabbak mint a kicsi? ha elmegy hozzátok mondjátok neki hogy jó apa veled alszik és a férjed mellé bújik addig amíg a kisfiú el nem alszik.Ha éjjel felébred és sír apuci megy megint és vissza altataja.majd késobb egy kis ido elteltével már nem fog felébredni éjjel,és késobb már altatni sem kell!De addig sajnos ezt a játékot kell vele játszani,hogy ne féljen magában aludni! Minden csak szoktatás kérdése! Hidd el tudom magamról.
2009. máj. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem varjatok ki amig magatol elalszik egyedul, amig o keri, hogy kint aludhasson az o agyaban.

Addig a parod aludjon el vele estenkent, ez ugyis 2 hetente van csak, nem? Ne fajditsatok a gyerek szivet, es ne torjetek a lelki vilagat ossze!

Ertem, es persze tudom azt is, hogy ti csak jot akartok neki, viszont probald megerteni az o lelket is, eppe eleg neki az, hogy most itt most ott kell aludni. Biztosan faj neki az is, hogy apa nincs mindig vele...stb. Szoval ti vagytok a felnottek, legyetek kicsit megertobbek.

Ne ertsel felre, nem vagyok egy gyereket agyon babusgatos, mizes-mazos anyuka, de valahogy elkepzeltem a kisfiut ahogy sirdogal az agyaban egyedul, es sajnalom(((

Remelem nem haragszol.

2009. máj. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Dehogy haragszom. Igazad van, mi is ezt csináljuk. A gyerek nem tehet semmiről. Kár, hogy az anyjának csak ennyi esze van.:-( Köszi a válaszokat.
2009. máj. 10. 10:59
 6/7 anonim ***** válasza:
És az anyjával nem lehetne beszélni h otthon is külön ágyban aludjon, hiszen már nem kicsi. Persze nem drasztikusan hanem valamilyen fondorlattal, pl kap egy mesefigurás paplant a saját ágyába v egy kis plüss figurát ami ezentúl vigyáz rá. Mert ha nem aludna az anyjával akkor nálatok sem lenne probléma.
2009. máj. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sehogy. Nem fogjátok tudni megértetni vele, hogy nem normális, ha otthon úgy van, ahogy van, és ott az normális. (Ha az anyjával sem sikerül megértetni, aki felnőtt.)


Azt lehet mondani, hogy itt másképp vannak a dolgok, de én sem lennék drasztikus. Meg kell vele szoktatni és szerettetni. Azt lehet neki mondani, hogy amíg megszokja, addig apa vele alszik kinn (az tényleg rossz lehet, ha van egy benti szoba, és a kisgyereknek kell valahol kinn aludni, egy idegen, nagy nappaliban pl, ami nem egy gyerekszoba! Még az is jobb lenne, ha egy szobában, de külön ágyban aludna.)

Aztán egy idő után észreveszi, hogy apa este átment a másik szobába, ezt lehet, hogy sérelmezi, de ekkor el lehet magyarázni, hogy ott jobban elfért mondjuk aludni.

Amikor már megszokja ezt, akkor majd már elég lesz neki, hogy feküdjön ott apa addig, amíg ő el nem alszik.


Igaza van aki azt mondja, rá kell hagyni, hogy Rendben, apa veled alszik, hogy megnyugodjon. Ha este ezen veszekedni kell, akkor persze hogy rosszabbul is alszik és felébred álmából is sírva.


A lényeg, hogy tegyétek neki jó élménnyé azt, hogy oda kell feküdnie! Amíg megszokja hogy az az ő ágya! Ha ott biztonságban érzi magát, akkor már elég lesz majd pl. ha ő fekszik, míg mondjuk apa mesét olvas, azalatt ő elalszik! Ki fogja nőni, de a gyerekek lassan nőnek, ezt ne feledjük, nem készen kapjuk őket, türelmesen, finoman lehet őket alakítani.

2009. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!