Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már nagyobbacska, de még...

Már nagyobbacska, de még hálózsákban alvó gyereked hogy szoktattad a takaróra?

Figyelt kérdés

Nagylányom most 23 hós, de már alig kaptam rá hálózsákot... Nagyon sokat forgolódik éjjel, mire elaludna, már kimászik a takaró alól. Félek, hogy fogom a takaróra szoktatni? Nem aludnék egész éjjel, lesném, be van -e takarva...

Ti hogy csináltátok?

Hallottam egy két extrmém 5-6 évest, aki még hálózsákban aludt... (addig nem akarom húzni, oviban úgyis takarója lesz..)


2010. máj. 16. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az en lanyom addig hasznalta a halozsakot, amig ki nem notte, utana egy kis pledet tekertunk es kotottunk a derekara, mert a takarot allandoan lerugta. Ez nagyon bevalt es estenkent O maga kerte, mert ameg gyakorlatoztunk a takaroval allandoan felebredt ra, hogy fazik.
2010. máj. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig lehet kapni nagyméretű hálózsákot is. Az én fiam 3,5 éves, de ragaszkodik a hálózsákhoz. Most nyáron lesz itt az ideje, hogy elhagyjuk. Nyáron könnyebb lesz, mert nem gond, ha kitakarózik.

Egyébként a napokban láttam éppen a Müller babarészlegén nagyméretűt és a H&M-ben is volt és a Baby outletben is mindig szokott lenni. Egyébként nekem anyu vette a turiban, 2 db nagyméretű van, ebben a 100 cm-es fiam is belefér. Ha gondolod és téged még megnyugtat, vegyél nagyméretűt! Én sajnálni fogom, hogy elhagyjuk, nagyon jó találmány, anyu mindig mondja, hogy anno nem volt ilyen, pedig jól jött volna a cserépkályhás házba.

2010. máj. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem újszülött koruk óta abban alszanak, a nagyobbik 2 éves. Bp-en az Elefániban lehet nagy méret választékban kapni a hálózsákokat. mi még nyárra is veszünk, vékonyat.
2010. máj. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már én is gondolkodtam, az én lányom 21 hónapos és az éjszakai alvást a hálózsákhoz köti. Én a teszveszen veszek neki, ott nagyméretűt is találsz, jóval nagyobbak is vannak mint amimost nekünk kell. Én addig használom amíg igényli, és ahogy az előző hozzászzóló írta is majd nyárra időzítem a leszokást.
2010. máj. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Szia! Az én kislányom 14 hónapos, már be tud takarózni egyedül, megfogja a paplan két szélét és magára húzza,a csücskeit meg maga alá gyűri. Nem mutattuk neki, teljesen magától jött rá, valószínű fázott,pedig hálózsákban alszik.
2010. máj. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk néha nagyon hideg volt éjjel, így adtam rá hálózsákot, meg be is takartam. A betakargatás így az esti rituálé részévé vált, ha el akartam hagyni, sírt. Úgyhogy inkább a hálózsák maradt el, azt nem is keresi. Szerintem vegyél valami vékonyabb hálózsákot, és takard is be, majd hagyd el a zsákot. Néha ő is kitakarózik, de kb. 1 éves kora óta be tudja magát takarni.
2010. máj. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebéd után hogy altatod? Az enyém 2 éves, nagy hálózsákkal alszik éjjel, de nálunk elég hideg van bent, mi még pluszban be is takarjuk. Délután viszont a nappali ruhájában alszik, és csak betakarom, mindig jót alszik úgy is.
2010. máj. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vegyél neki felnőtt hálózsákot! Az én lányom pl felnőtt paplannal takarózik, azt keresztbe teszem rá és nem pörög ki alóla.
2010. máj. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Most utoljára 90 centiset vettem, de ezt is alig találtam...(teszveszen)

Van vékony takarója is (egy gyerekpaplanhuzat) de van, hogy még el sem alszik már kipörög alólal...

Próbáltam rászoktatni, hogy fogja a csücskét, de nem... így be sem takarózik...

Nappal is ugyanabban a hálózsákban alszik, de nincs pizsirugija, csak a bady marad rajta.

2010. máj. 25. 21:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!