Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért "rossz" az a gyereknek,...

Miért "rossz" az a gyereknek, ha a testvére jóval idősebb?

Figyelt kérdés

Apai oldalról féltestvérek, 20 év van köztük. De imádják egymást, a kicsi büszkén mutogatja, hogy ott a testvére, a felnőtt testvér is láthatóan nagyon szereti. Öröm együtt látni őket, hiába lehetne biológiai szempontból akár az anyja is.


Nem egy beszólást kaptunk, hogy ez nem jó neki, mert kellene egy korban közelebb álló testvér. Ami nem lesz, mert nem tervezünk több gyereket.


2017. máj. 8. 08:47
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Ezeket engedd el a füled mellett.

A mi gyerekünk egyke, sem korban hozzáillő, sem sokkal idősebb testvére nincs, és nem is lesz. Mert nem lesz több gyerekünk.


Magasról tojd le az ilyen embereket. A többség azt hiszi, minden gyereknek kell játszópajtást szülni, ezért mondják...

2017. máj. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem rossz. Csak sokan azt hiszik csak az lehet jó, ahogy ők csinálják. Amit a környezetemben látok, a jó testvérségnek nem sok köze lehet a korkülönbséghez, ismerek kis és nagy korkülönbséges tesókat is ahol jó és rossz testvérek.
2017. máj. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Lassmich Ruhe ***** válasza:

..és ha így hozta a sors akkor mi van? Mire fel szól be ezért bárki is? Honnan veszik emberek erre a bátorságot én egyszerűen nem értem, hogy más életébe minden mélyebb információ hiányában beleszóljanak?


Nektek így volt jó, akár anyagi megfontolásból, akár idő miatt, akár mert egyszerre egy gyermekre akartatok koncentrálni, akár csak azért, mert így jött össze, és pont. Menjen mindenki a fenébe aki e miatt megszól egy családot.


Mindennek meg vannak az előnyei és a hátrányai is természetesen, próbáljatok meg az előnyös oldalával foglalkozni a dolognak.

2017. máj. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Dehogy rossz! Minden a nevelesen mulik.

Most divat lett egymas utan szulni 3-4 gyereket mert anyuka nem akar visszamenni dolgozni, meg kevesebb a gond mert lefoglaljak egymast (ezeket konkretan hallottam ervkent), a nagycsalados kedvezmenyekrol nem is beszelve, de egyebkent mindig attol lesz jo vagy rossz a testverek kapcsolata, hogy hogyan nevelik oket a szulok.

2017. máj. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 babyboom567 ***** válasza:

A férjemnek felnőtt fiai vannak, egyik 25 másik 31 éves.A közös kisfiunk 5 hónapos,és 95% hogy nem lesz több gyerekünk.

Ne foglalkozz azzal mit mondanak mások.

2017. máj. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem a korkülönbségtől függ, hogy kik jó testvérek. Nekem van tesóm 3 év és 15 év különbséggel is. Így sikerültünk. Mégis mind imádjuk egymást. Ez főleg nevelés kérdése. Apunak is van tesója több mint 20 év korkülönbséggel. Nagyon jó a kapcsolatuk. Ismerek olyan testvérpárt, hogy alig 1 év van köztük és ölik egymást. Természetesen minden eddig mondottra van ellenpélda is. Nem a korkülönbség számít. Aki nem akar a tesóval játszani, törődni, irigy rá, annak mindegy hány év van köztük. Nagyapám is együtt nőtt fel a 2 évvel idősebb nővérével, mégis gyűlölik egymást, sosem jöttek ki már kicsiként se.
2017. máj. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fiaim közt 8 év van, nem azért mert nem jött össze, hanem így terveztük. Akkor lettek megint olyanok a körülmények, dolgozni is vissza akartam menni, építkeztünk, millió oka volt, ami nyilván csak ránk tartozott. Mindig kérdezgették mikor jön a tesó. Mikor meg terhes lettem pár ismerős sopánkodott, hogy jajj, hát nem fognak tudni együtt játszani. Hát nem tudom. Nem játszópajtásnak szültem a második gyerekem és nem is azért, hogy ne legyen egyke a nagyobb. Kettőt terveztünk, önmagukért, akkor, mikor alkalmas volt az idő, totál függetelenül attól, mekkora a korkülönbség. Sosem értettem ezt. Ha valaki kis korkülönbséget akar, az is az ő magánügye, fel nem foghatom miért kotyognak bele az emberek mások privát döntéseibe. Jönnek millióan az ideális felállással, holott nyilván mindenkinek más az ideális.
2017. máj. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Annyira hülyeség ez a "nem fognak tudni együtt játszani". Erre én magam is ellenpélda vagyok. Simán játszok a nálam sokkal kisebb tesókkal. 15 évesen nemhogy az 5 évessel, de a 9 hónapossal is. Aki nem akar játszani a tesóval, annak mindegy hány év van köztük. Ismerek olyan testvérpárt, hogy 2 év van köztük, mégis inkább barátokkal játszanak és nem egymással.
2017. máj. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Egyébként az unokatestvérei is 20 év körüliek és velük is nagyon jó a kapcsolata.

Én magam tátottam el a számat, amikor az akkor 18 éves, amúgy eléggé kajla nagyfiú bénázva, de hihetetlen igyekezetten, önként(!) tisztába tette.

A másik unkatesója meg amikor csak teheti beugrik, a lányom meg visítva ugrik a nyakába örömében.


Minden érintett teljesen jól megtalálta vele a közös hangot, ráadásul ők a korukból fakadóan lazán, haverkodósan állnak hozzá - de legalább a felelősség is megvan már bennük. Mindegyikükre hagytuk már néhány órára és példásan gondját viselték.

Hülyeségben partnerek, de szerencsére nem olyanban, hogy "vicces lenne összefirkálni a falat, gyere, csináljuk" :)

2017. máj. 8. 13:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Az enyémek közt 10 év van, imádják egymást. Minden család más. És függ a neveléstől, figyeltünk erre. Szerintem nem szabad általánosítani, nem rossz a gyereknek önmagában sem az, ha kicsi, sem az, ha nagy a korkülönbség. Az a rossz neki, ha nem kap elég figyelmet, szetetetet, bármi is az oka.
2017. máj. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!