Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet kezdeni letört fog...

Mit lehet kezdeni letört fog esetén egy 21 hónapos gyerkőcnél?

Figyelt kérdés

Kicsit bénán tettem fel a kérdést, itt kifejteném:

ma vettem észre, hogy a 21 hós kisfiamnak két fogából letört egy-egy pici darab. Az egyikről tudom, hogy azért történt, mert pottyant a kölyök, de a másiknál nem volt "baleset".

Holnap megyek vele a védőnőhöz, kicsit utánakérdezek, de van esetleg "hasonszőrű" anyuka,akinek van tapasztalata ilyen dolgokban?

Vitaminhiány okozhat ilyesmit?

Gyermekfogorvos nincs a környékünkön, de nem is tudom, hogyan oldanám meg, mert annyira üvöltene, hogy a szájába sem tudna belenézni....


Kicsit tanácstalan vagyok és aggódok is, szeretném, ha a fogacskái rendben lennének.


..és még annyi, hogy a lehetőségekhez képest nincs elkényeztetve cukros ételekkel (jó, persze, eszik túró rudit, de nem ez a fő étel itthon), nem cumisüvegezik, annyi luxus jár neki, hogy alváshoz cumit kap (de közvetlen előtte forralt vizet kap még mindig).


2010. máj. 13. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Nyugodtan elviheted felnött-fogorvoshoz is - egy fogorvosnak van annyi tapasztalata, hogy meg tudja nézni a fogait egy gyereknek is. (Miböl gondolod, hogy ott orditana - meg ha mégis, akkor éppen nyitva is van a szája)
2010. máj. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ (tudom, hogy orditana, az idegenektől még mindig fél, nem barátkozik, csak a viszonylag "ismerős" arcokkal.....sajnos, úgy is tud bőgni, hogy hozzá nem lehet férni a fogaihoz-már próbáltam....)!
2010. máj. 13. 21:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, egy fogorvos meg tudja oldani, elvégre van elég sok tapasztalata.
2010. máj. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szuvas a foga?

Nekünk zymafluort kell szednünk,azaz a lányomnak.

2010. máj. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Fiamnak 1 éves tört félbe elöl a szemfoga (elesett a stoppolófával a kezáben, ami a szájánál volt)

Úgy maradt, amíg ki nem esett és jött a mardandó. Keresztanyán fogorvos, megnézte, mondta lehet be fog feketedni, de nem .

Ez votl fiam védjegye.-))))

2010. máj. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a választ. Beszéltem a védőnővel (a

fogorvosomat ma nem értem el), jövő héten ügy- illetve fogintézünk.

Egyébként nem szuvas a foga a kicsinek, a fogápolásra nagyon figyelünk.

2010. máj. 14. 21:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!