Fokhagyma rendszeres fogyasztása okozhat problémát 7 éves gyereknél?
Utana kellene lehet nezni, hogy milyen hianybetegsegre utal, ha valaki ennyire kivanja a fokhagymat.
Verhigito hatasu, verzekenyseget okozhat, meg az epejenek se annyira jo ez a sok mennyiseg, mert aztan egyszer besokall, begorcsol es nagyon fog szenvedni, lekaparja a falat is...
Nem tudományos oldalról való részlet, de lehet benne jó ötlet is:
"Ha megkívánjuk
- a nyers káposztát, például a káposztasalátát, akkor valami gondunk lehet a gyomrunkkal vagy bélrendszerünkkel, ugyanis az U-vitaminban gazdag káposzta (sőt a kelkáposzta is) képes regenerálni a gyomor és a belek sérült nyálkahártyáját.
- a joghurtot, akkor valószínűleg K-vitaminra lehet szükségünk. A K-vitamin hiányára utalhat például, ha nagyon megy a hasunk, ha gyakorta vérzik az orrunk.
- a fokhagymát és petrezselymet, akkor szervezetünknek vízhajtót igényel.
- a pörkölt mogyorót vagy a még hizlalóbb amerikai mogyorókrémet, akkor B-vitaminra áhítozunk, ami arról árulkodhat, hogy elég stresszesen élünk.
- az almát, akkor magas lehet a koleszterin szintünk, mert ez a gyümölcs kiválóan alkalmas koleszterinünk szabályozására, emellett persze az sem elhanyagolható, hogy muníciót kaphatunk kalciumból, magnéziumból, foszforból, káliumból.
- a tejet, a sajtot (általában a tejtermékeket) valamint a halat, különösen a lazacot, a szardíniát, és szívesen ropogtatunk amerikai földimogyorót, eszünk babot, akkor bizonyára kalciumból kellene több szervezetüknek.
- az ecetes savanyúságot, uborkát, paprikát, csalamádét, akkor káliumból szorulunk pótlásra.
- az olajbogyót, akkor a só hiányzik étrendünkből. (A magas vérnyomásban szenvedők ne higgyenek a sós olajbogyó kívánalmuknak, akiknek viszont csökkent pajzsmirigyműködésük, nyugodtan egyenek ezekből a sós bogyókból.)
- a főtt kukoricát, a fügét, az almát, vagy szívesen eszünk vagy iszunk citromot, ropogtatunk különböző olajos magvakat és kedvünkre valók a zöld főzelékek, akkor a magnéziumot kell pótolnunk, ami segít a depresszió leküzdésében, megszünteti a gyomorrontást, és véd a szívroham ellen.
- a sós ételeket, akkor minden bizonnyal a pajzsmirigyünkben kevés a jód, vagy a nátriumszintünkkel van probléma. A magas vérnyomással kínlódók azonban ne egyenek túl sós ételeket.
- a sajtot, akkor nemcsak kalciumra vágyunk, hanem foszforra is.
- a brokkolit, akkor több foszforhoz és kalciumhoz jut szervezetünk, mintha sajtot ennénk, ráadásul kevesebb kalóriát tartalmaz, mint a sajt.
- a babot, lencsét, borsót, szilvát, akkor meglehet, hogy a rézre van szükségünk.
- a vajat, akkor túl sok zöldségfélét ehetünk, aminek következtében kevés telitett zsírhoz jut szervezetünk.
- a majonézt, akkor kevés zsiradékot eszünk, különösen jellemző a vega koszton élőkre.
- a szójás kínai ételeket, akkor sóhiányban szenvedünk. De óvatosnak kell lennünk, mert egyes, a kínaiak által előszeretettel használt fűszerkeverékek, ízfokozók az arra érzékenyeknél kellemetlen mellékhatással járhatnak, nemcsak arcpirulást, hanem fejfájást, vérnyomás növekedést is okozhatnak.
- a sárgadinnyét, akkor nagyon sokféle ásványi anyagra: káliumra, kalciumra, magnéziumra, foszforra és C- vitaminra éhezünk.
- a vöröshagymát, akkor valószínűleg megfázhattunk vagy sokat dohányoztunk, esetleg füstös, rossz levegőn voltunk, mert lélegzetvételünk nehézkes, de nemcsak a légzésünkkel adódhatott problémánk, hanem a tüdőnkkel is.
- a tojást, akkor fehérjén kívül szelénre is szükségünk van, valamint a tojás sárga zsírját, a koleszterint oldó kolinra is.
- a belsőségeket, a halat, az élesztőt, vagy a tojást, az olajos magvakat, az arra figyelmeztet, hogy szükségünk lehet B-vitamin, magnézium és kalcium szedésére.
- a banánt, akkor káliumra vágyakozik szervezetünk, melynek fogyasztása különösen azoknak ajánlott, akik vízhajtót szednek.
- a fanyar gyümölcsöket, mint például a somot, a birsalmát, akkor máj vagy epehólyag problémánk van.
- a tejet, akkor kalciumból kell több szervezetünknek.
- a fagylaltot, a parfét, a csokoládét, a kólát, akkor valószínűleg cukorhiányunk van, vagy vágyunk egy kis értéktelen finomságra.
- a diót, akkor fehérjére, B-vitaminokra és zsiradékra van szüksége szervezetünknek. A stresszes, ideges emberek inkább kívánják meg a diót, mint a kiegyensúlyozottak.
- a zöldségeket, a tökmagot, és búzacsírát, akkor szervezetünk cinkre áhítozik, amit a körmökön megjelenő fehér foltok is jelezhetnek.
A példákat hosszan lehetne sorolni, a lényeg az, hogy ha valamit nagyon megkíván szervezetünk, hallgassunk rá. Megjegyzem, sok esetben ugyanennek a fordítottja is igaz, vagyis ha valamilyen ételt, melyet eddig kedveltünk, egyik napról a másikra - látszólag minden ok nélkül - elutasítunk, az is jelezhet megszívlelendőt."
A teljes oldal (ott van forráshivatkozás is): [link]
Büdös lesz.
Ami ennél is rosszabb, a vérnyomásra is hatással van nagyobb mennyiségben.
Szerintem csak egy szokás, hogy ennyire rá van kattanva.
Ne adj neki.
Valószínűleg nincs baja, de egy masszív vérképet csináltass, mert lehet hiány a háttérben. Ha nem, akkor csak próbáld apránként csökkenteni, mert büdös, és azzal nem lehet emberek közé menni.
A csípős anyag pedig igazoltan függőséget okoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!