Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik olyan, hogy a szeptemb...

Létezik olyan, hogy a szeptember után született gyereket nem veszik fel az ovódába?

Figyelt kérdés
Kisfiamat szerettem volna beiratni az ovódába, oda ahova tartozunk. A fiam szept. 27-én született, erre közölték, hogy csak a szept. előtt született gyerekeket veszik fel. Ha most más körzetbe viszem, ahol szintén ez a szokás, akkor mit tudok csinálni? Nekem dolgozni kell mennem!
2010. máj. 11. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Az óvodával is az a baj, hogy helyi rendelkezések is vannak. Ugyanis nem kötelező az óvoda, csak az utolsó év :(

Ha mindenképpen oda akarod vinni, beszélj az óvodavezetővel, hátha meg lehet győzni.

2010. máj. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
már sok óvodába felvesznek 2,5 éves gyereket, mert az óvoda alapkövetelménye a szobatisztaság és az önálló evés, de amúgy meg bármilyen indokkal elküldhetnek, ha nincs kapacításuk, mert szerintem itt inkább ez lehet a probléma nem az a 27 nap
2010. máj. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos az én kisfiam még nem szobatiszta és egyedül sem eszik még. De nagyon reménykedem abban, hogy a nyáron azért sokat fog még fejlődni. De legfőképp azon aggódom, hogy mit csináljak, ha letelik a gyes. Szívesen itthon maradnék még vele, de sajnos nem állunk olyan jól anyagilag, hogy ezt megtegyem. Meg szerintem a gyerekeknek jót tesz a közösség is.
2010. máj. 11. 14:31
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem november 2.-án született kislányomat csak november 2.-án vették be,önálló evés és szobatisztaság mellett.ezek nélkül esélyed sincs.október elejétől be kellene venni
2010. máj. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Victory82 ***** válasza:
Szia!Én 1 hete voltam beíratni a kisfiamat,december 13.-án tölti a 3 évet.Nekem azt mondták,hogy ha be is veszik,csak dec.14-től és az sem biztos.Én mondtam,hogy megyek vissza dolgozni,mert megkérdezték,hogy miért szeretném beadni.Mi faluban lakunk,most 8 ovis ballag,ennyi hely lesz.3 gyereket fel kell venniük,mert betöltötték az 5 évet,marad 5 hely.Nem tudom mi lesz!A kisfiam nappal szobatiszta és eszik is egyedül,biztos a te kisfiad is pelus nélküli lesz nyáron,ne aggódj!Nagyon hamar rájönnek,hogy milyen jó pelus nélkül!
2010. máj. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy ha nem sikerül leszokni a pelusról,akkor meghosszabíttatod a gyest ezen az alapon,egy évvel,csak az ovinak alá kell írnia,hogy a szobatisztaság miatt nem veszik be akkor sem,ha betöltötte a 3 évet.Egy ismerősöm elintézte.Ilyen lehetőség is van...
2010. máj. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!