Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A nagyon szép gyerekeket bántják?

A nagyon szép gyerekeket bántják?

Figyelt kérdés
En ugy vettem eszre hogy regebben ilyen mertekben nem szamitott a kulso a kisgyerekeknel. De az meg hagyjan, hogy a gyerekeknel, de mostanaban mintha a szuloknel is egyre inkabb tema lenne, hogy kinek a gyereke hogy nez ki. Es mintha mar nem is a csunyacska gyerekeket cikiznek hanem a szepeket. Ti vettetek eszre ilyet?
2017. márc. 8. 13:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Nekem mindenki szerint nagyon szép fiam van (5 éves lesz), én még ilyet soha nem vettem észre. Sőt, mindig csak olyat hallottam idegenektől is, hogy "de szép kisfiú" és hasonlók.
2017. márc. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Nem vettem észre ilyesmit. A szép gyereket nem bántják felénk. Sőt, el vannak tőle ájulva. Inkább a rondákat, dagadtakat csúfolják. A szépeket legfeljebb csak irigy szülők szólják le. Az okosakat is.
2017. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Relativ, hogy mi a szep. Vagy ki. Lehet, hogy neked szep, masnak atlagos.

A piszkalodas nem ezen mulik.

2017. márc. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Hat en meg ilyet nem vettem eszre.
2017. márc. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Én ilyent még nem hallottam.

Szintén mint az első írja. Fél éves a kislányunk, és a mai napig van, hogy az idősebbek odajönnek megnézni, és csak csodálják.

Vagy megfordulnak a babakocsi után, hogy lássák a kislányt, és már csak annyit hallok a hátam mögött, hogy "láttad milyen szép/cuki baba?".

2017. márc. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
1. vagyok. Látod, Kérdező, ide kellett írnom, hogy megtapasztaljam azt, amiről beszélsz. Lepontoztak, mert szép a gyerekem. Akkor mégis létezik az általad írt jelenség :)
2017. márc. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
Nem, én normális helyen élek.
2017. márc. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem tapasztaltam ilyesmit sem az oviban, sem az iskolában. Egyetlen olyan tényező van, ami miatt jó eséllyel csúfolódás célpontjává válik egy gyerek, ez pedig a (jelentős) túlsúly.

Hogy a szépséget bárki kritizálná... ez abban az esetben fordulhat elő szerintem, ha egy gyerek nem a "korának megfelelően" néz ki, tehát pl. már oviban kis divatbarbit csinál belőle a szülő. (Pl. volt olyan ovistárs kislány, akit az anyukája már 5 éves korában magas sarkúban járatott!). Tehát nem a gyerek külseje a téma, hanem az, ha mini-felnőtté torzítják el a kisgyerekeket.

2017. márc. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%

1. szerintem nem ezert pontoztak le, hidd el jonnek majd tizesevel az olyan velemenyek mint a tied, a sajatjat mindenki kulonlegesen szepnek latja.

Mindig minden valasz le van pontozva tartalomtol fuggetlenul mert vannak akiket ez szorakoztat.....ki kene szedni az egesz pontozos funkciot, hulyeseg.

2017. márc. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

"1. szerintem nem ezert pontoztak le, hidd el jonnek majd tizesevel az olyan velemenyek mint a tied, a sajatjat mindenki kulonlegesen szepnek latja."

Mint írtam, nem én látom csak szépnek, de nem ez a lényeg. Vannak szebb és kevésbé szép gyerekek, de szerencsére én még olyat sem láttam a környékünkön, hogy a kevésbé szépeket bántanák.

2017. márc. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!