Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 éves kisfiúnak milyen...

3-4 éves kisfiúnak milyen mesét mondhatnék fejbôl? A ti gyerekeitek miket szerettek?

Figyelt kérdés
Sajnos improvizalni mesét nem nagyon tudok, pedig kisfiam nagyon lelkes közönség. Adjatok tippeket kérlek, megtanulnék egy pàrat, hogy fejbôl mondhassam neki.
2017. jan. 9. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Én az ő napját szoktam összefoglalni mint mese és ő a főszereplő.benne van hogy milyen jók és kevésbé jók történtek és következtetések tanulság, és megerősítés hogy legközelebb is találkozunk/megyünk/játszunk.


És inkább mutogatós testmozgásos mondókákat nagyon éli.van hogy eleinte nem követi nem tetszik de x edik alkalommal nevetve játsza


Egy egyszerű pelda:

Kezünket magasra nyujtjuk es oldalra rörzsdontéssel jobbra balra mondom:

Fújja a szél a fááákat

Letöri az ágat.

Gugolljunk le

Mert reeeecccs (itt ugrunk is mint a béka)


És örömmel csinálja. Eleinte nehezebb volt míg nem ismerte hogy buli a mondókázás

2017. jan. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

*törzsdöntéssel

És amúgy beleépíti a hétköznapokba is.pl utcán amikor fujt a szél, mutatja a fákat, nyújtózkodik, és így olyankor is elmondom.

2017. jan. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A 4 éves lányunk szereti a Mátyás király meséket, Magyar népmeséket...és van, amikor Disney mesét mondunk fejből. Nálunk van villanyoltás előtt olvasott mese, illetve villanyoltás után fejből mese.
2017. jan. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Saját magatokról is mesélhetsz történeteket - gyerekkori vakációk, ünnepek, utazások, óvóda és iskola, mesélhetsz testvéreidről, barátaidról, "régi" nagyszülőkről és dédikről, vagy később hogy apával hogy találkoztál, esküvőről, költözésekről - hogy ő hogyan született, mit csinált, mit szeretett, amikor kisbaba volt.

Este legegyszerűbb elmesélni azt, hogy mi történt ma, akár úgy, mint egy mesét: "Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy kisfiú, a szeme barna volt, a haja kék - jaj nem, fordítva! :) - a neve pedig legyen... mi is? mi is? ...Reggel felkelt, fogat mosott..." És végigvehetitek az összes történést: játszóterezést, bevásárlást, kivel találkoztatok, étkezéseket, volt-e hiszti és így tovább egész a lefekvésig. Sőt, ha épp nem tudod, mi történt vele pl. az oviban, kérdezgetve mesélheti ő is.

Aztán meg bármilyen olvasott vagy filmen látott mesét elmondhatsz a saját szavaiddal, ahogy sikerül, a Magyar népmeséktől a Kisvakondon át a Mancsőrjáratig :)

Könyvből nagyon jó gyűjtemény óvódásoknak az Icinki picinke. [link]

Ha konkrétan szóról szóra megtanulnál valamit, akkor verses meséket érdemes talán keresni. Pl.

[link]

[link]

[link]

2017. jan. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok nagy fejből mesélős, de ano csináltam sztorikockákat, és azzal "dobtuk" a mese alapjait. 8 kocka, főszereplők, főgonoszok, helyszínek, varázstárgyak, közlekedési eszközök, stb.

igen komoly mesék lettek belőle... bár hosszú hetekig mindnek úgy kellett végződnie, hogy "és hirtelen előugrott a krokodil a bokorból, és megette a kisfiút/boszorknyát/békát/kisautót..." :D

2017. jan. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszt! Volt mar olyan amit a tanacsok kozul hasznaltam eddig is, pl egy napjat elmeseltem, meg kerdezi mi volt a gond ma, milyen josag volt (= milyen jo dolog tortent), de mar nagyon unom neha...most is van 1-2 kedvenc, de a sajat erdekemben ujakat kell bevetni, mert hogy naponta 5x kell elmondani valamelyiket, akar egymas utan, faraszto.
2017. jan. 11. 09:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a Kiskakas gyémánt félkrajcárja volt sokáig a favorit.Azt fejből is könnyen el tudja mondani bárki.
2017. febr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!