Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A lábujjhegyen járás így se...

A lábujjhegyen járás így se normális?

Figyelt kérdés
Általában leteszi az egész talpát de mióta stabilan jár (1-2 hónapja kb) néha lábujjhegyen közlekedik. Neten olvasgattunk erről de inkább azt írják, ha folyamatosan így jár. Érdemes elvinni ortopédiára?
2016. dec. 17. 06:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Autizmus jele is lehet. Nem normális.
2016. dec. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Én nem láttam még olyan gyereket, aki soha nem csinálta néha szórakozásból.

Az orvosnak esetleg megemlítheted, de ennyiből nem fog ügyet csinálni.

2016. dec. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Az autizmusnak egyéb jelei is vannak. De felesleges ortopédiára vinni, mert szinte minden kisgyerek jár néha lábujjhegyen.
2016. dec. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem gondolnék autizmusra. Ha jól tudom náluk megkésett beszédfejlődés és gyenge kapcsolatteremtő kézség jellemző, az én kisfiamnál ilyesmi nincs mármint az életkorának megfelelően. Én és anyukám, anyósom sem gondoltuk, hogy baj lenne vele csak a férjem aggódik.

2016. dec. 17. 08:20
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Az én lányom is csinálta, nem autista, hanem ortopédiai probléma volt. Vidd el nyugodtan, legfeljebb kiderül, hogy semmi baja.
2016. dec. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
Nem azt mondtam, hogy biztos autista, de náluk is jellemző ez. A-típusos autista nem produkál minden könyv szerinti tünetet. Amúgy nem sértésnek szántam. Nem kell őket lebecsülni. Sokuk pont, hogy zseni valamiben. Diplomájuk is lehet. Nem retardáltak.
2016. dec. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

nalunk ugyan ez volt. mivel kora baba es voltunk 18 hos felmérésen ott megkérdeztem.azt mondták ha talpon kezdett el járni és nem lábujj hegyen akkor nincs semmi baj.


egyszerűen feszegeti a határait es próbál ügyeskedni . nekünk a stabil jaras után jött a lábujj hegyezés utána a hátrafelé menés. szóval nincs baj nyugi :)

2016. dec. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyjàból ugyanez volt mint a 7.es válaszolónál. Nagyon szépen kezdett járni, aztán egyszercsak lábujjhegyen, de nem állandóan. De egy idő után aztán abbahagyta. Állitólag ha csak néha csinálja, az jót tesz a lábboltozat kialalulásának. Kipróbálnak mindent :)
2016. dec. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindket gyerekem csinalta a labujjhegyen jarast egy ideig, sot en is kiskoromban. Egyikunk sem autista, es ortopediai problemank sincs. Ez olyan dolog amit sztem minden gyerek csinal hosszabb-rovidebb ideig. Ha kizarolag labujjhegyen jar egy baba, az semmikepp sem normalis.
2016. dec. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Mindenkinek ment a zöld kéz.

2016. dec. 17. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!