Kedves Anyukák! Tényleg ennyire tragikusak a bölcsődék?
Egy fórumon olvastam:
"1. A Szülőket és a Hatóságot valóban átverik, mert amikor az éves nagy ellenőrzés történik, előre beállított dolgok folynak egy már lebeszélt koreográfia szerint. Akkor, aznap szinte minta bölcsi lehetne az egész. Kedvesek, mosolygósak, a gyerekekkel foglalkoznak és le vannak kötve a csöppségek különböző foglalkozásokkal. Amúgy pedig, amikor a szürke hétköznapok zajlanak be vannak zárva egy terembe és mindenki azt csinál, amit akar. Foglalkozásra nagy ritkán kerül sor illetve mostanában egy kicsit gyakrabban elvileg az egyik apuka közbenjárására. A gyerkőcök szinte mindegyike folyó orral rohangál van olyan gyerek is, akit a szülei vakartak ki a kakából elvitelkor de olyan is akad, aki pisisen rohangál kitudja mióta és csak hazamenetelkor "derült ki"!
2. Tisztaságcsomag: Hmmm... Ez egy olyan kérdés, amit sajna mindenki tud, hogy hova kerül... ez nem egy új keletű dolog de rossz szembesülni a gondolattal! Ez szerintem mindenhol így van, ahol havi jelleggel kötelezően kell leadni a fix dolgokat. Vannak olyan más intézmények, ahol csak azt kérik minden hónapban, amiből kevés van már vagy jobban fogy a tartalék de mást nem kell mellé leadni. Pl.: amennyiben a szappan van fogyóban nem kell bevinni két tekercs wc papírt is mert az még van. (de ez a felállás nem ebben az intézményben van!) Itt szinte mindenki szépen leadja amit kell és csönd! ( Tényleg szép és újszerű az irodabútor! @char)) )
3.Csoportpénz: Ez egy kijelölt összeg, amit senki nem tud, hogy mire költik... Legalábbis én nem! Akivel beszélgettünk, összesen egy szülő tudta, hogy mire van a csoportpénz és mit vettek, vesznek belőle. A többieknek fogalma sincs róla csak fizeti. Nekem személy szerint nincsen hozzá "pofám" megkérdezni, mert ez olyan, mintha kérdőre vonnánk a bölcsit. Se egy összesítőt, se egy elszámolást nem láttunk ,ég a pénz útjáról de minden hónap elején kérik, hogy fizessük be.
4. Gyümölcsnap: Ez valóban így, hogy a szülők visznek be de ez szigorúan csak saját indítattásból történik és nem pedig a bölcsőde kérésére. Az a gyümölcs mennyiség, amit az intézmény biztosít számukra valóban csekély és így a szülők sajnos rá vannak kényszerülve, hogy szeretett gyermekük bent is megkapja azt a vitamin adagot, amit otthon is odaadna neki. Ebben viszont csak egy kis szülői réteg veszt részt, mert a többi szülő tudomást sem akar venni erről a kezdeményezésről. Ebből kifolyólag az ő gyereke is megeszi azt,amit más szülők behoztak felváltva de nekik eszükbe sem jut!!
5. Betegség: Folyamatosan fertőzik össze-vissza egymást mert a beteg gyerekeket is befogadják reggelente minden szó nélkül. Volt amikor egy gyerek tüsszögött, köhögött reggel másnap, harmadnap a csoport fele beteg lett, mert a zárt helységben sikeresen megfertőzte a többieket.
6. Étkeztetés: Néha nem sikerült felismerni, hogy mit is esznek valójában és a tábláról tájékozódva sem volt nagyon meggyőző. Néha olyan ételeket készítenek el, amit a gyerekek nagy része biztos, hogy nem eszik meg és amikor a szülő megy érte természetesen mindig visz valami kis harapnivalót csemetéjének aki már alig várja megehesse és az esti vacsoráig esetleg így kihúzza. Az itatás szintén ilyen. Reggelihez, tízóraira, ebéd és uzsonna. A köztes időkben pedig a gyerekek a levegő páratartalmát próbálják kinyeri folyadék gyanánt.
7. Foglalkozások: Sajnálattal tapasztaltam, hogy a gyerekek ahogyan már korábban is írtam semmi csoportos foglalkozásban nem vesznek részt és csak egymással való játékkal ütik el az időt. Illetve volt egy gondozó hölgy, aki sajnos azóta már kilépett és máshol dolgozik, aki odaült a gyerekekhez és együtt rajzoltak, énekelte, furujázott nekik és egyszer nagy meglepetésre gyurmáztak (azóta sem láttam senkit, hogy leült volna gyurmázni! ) Mostanában viszont megint színeznek, ollóval vágnak és ragasztanak a hírek szerint szintén az egyik szülő felháborodásának köszönhetően!
8. Beázás: Az tény, hogy a felújítást követő első nagy esőzés után már a plafonon folyt a víz és még a mai napig nincsen lefestve, bár a hibát nem rég már megcsinálták 2 hónap után de a felhólyagosodott darabok nincsenek lekaparva azóta sem!
9. Gondozónők: Valóban igaz, hogy szinte mindig ( az esetek nagy részében) csak egy gondozónőt a látunk gyerekekkel de volt olyan is amikor szerencsétlen törpék kiszabadulhattak az udvarra (ez is ritka) és a három csoportra csak egy konyhásnéni (modern nevén: technikai személyzet) jutott, mert az egyik gondozó szólt a másiknak, hogy figyeljen, mert bekakilt és be kellet menni ekkor már csak két gondozó volt kint de ebből az egyik eltűnt és a kint maradt egy hölgynem pedig szólt egy kislány, hogy nagyon kell pisilnie. Nos? Ilyenkor mi van? Hagyjuk kint a gyerekeket? Vagy pisiljen a kicsi? 3-1=2-1=1-1=0! Ekkor betoppant vagyis kitoppant a megmentő "technikai személyzet" egyik tagja és neki szólt a már egyedűl maradt gondozó, hogy " M...ka! Kicsit figyelni kellene a gyerekekre." Nem semmi! igaz?
Akkor volt olyan is sajnos elég gyakran, hogy a betoppanó szülők fújták ki a gyerekek orrát vagy csak törölték meg, (személyesen láttam) mert nem vette észre senki, hogy a nyelvével igazgatja már a végét! Ez aztán higénikus !
10. Bepisilés: Szülői elmondások szerint valóban elkezdtek bepisilni már szobatiszta gyermekek és ezt senki sem tudta megmagyarázni. Okosok pszichés dolgokkal indokolták, ami otthon történhetett ( de akár a bölcsiben is történhetett ! )"
Persze nem minden bölcsi ilyen csak kérdezem mi az ált. tapasztalat...
Nos, akkor lehet, hogy a mi bölcsink valami kivételes csudahely, de én semmi ilyet nem tapasztaltam, pedig egy szimpla lakótelepi bölcsiről van szó.
1. Mindenki mosolygós, kedves, szeretik a gyerekeket.
2. Sosem kell bevinni semmit, csak a gyereknek a saját pelenkáját, popsitörlőjét. Soha semmi mást nem kértek még.
3. Van csoportpénz, havi 500 forint, amiből olykor új játékot vesznek, illetve a sószobát ebből üzemeltetik.
4. Múltkor szülőin kérdeztük, hogy vigyünk-e gyümölcsöt, van, akinek kertje van, és vinne. Mondták, hogy nagyon örülnek a felajánlásnak, de nem szükséges, mert sokszor annyi gyümölcs jut egy napra, hogy nem is tudják megenni, és tényleg számtalanszor lapul egy bónusz kivi, mandarin vagy babán a gyerekek szekrényében.
5. A betegségekről nem tudok nyilatkozni, tényleg van, aki beviszi betegen, de ha lázas a gyerek, akkor telefonálnak és vinni kell haza. Nagyon köhögős gyereknek írnak a füzetébe, és igazolás nélkül másnap már nem is veszik be.
6. Szerintem jók a kaják, minden ebédre van zöldség is, hús is, krumpli is. Ma pl. csőben sült zöldbab van, meg húsgombóc, meg még valami, mindig van tej vagy kakaó vagy tejeskávé, kifli, rozskenyér, gyümölcslé, stb. Oké, tegnap halkrémes kifli volt, amit szerintem az én fiamon kívül egyik gyerek sem szeret, de azért a hal szerintem marha egészséges, és nem baj, ha néha ilyet is kapnak.
7. Nálunk minden héten kerül ki valami új dolog, amit a gyerekek készítettek, most pl. papírra színes szalagokat ragasztottak, de szoktak rizst is szórni, faágat festeni, meg minden féle dolgot készítenek. A többit nem tudom, nem vagyok ugye bent, nem látom, de mesélik mindig, hogy miket csináltak.
8. Ilyen nálunk nincs szerintem, minden szép.
9. Az esetek 99%-ában mindkét gondozónő bent van a gyerekkel a csoportban. Akik amúgy egytől egyig kedvesek és aranyosak, szeretik őket a gyerekek.
10. Erről nem tudok nyilatkozni, az én fiam még pelenkás, de őt is szorgosan ültetgetik bilire.
"A gyerkőcök szinte mindegyike folyó orral rohangál van olyan gyerek is, akit a szülei vakartak ki a kakából elvitelkor de olyan is akad, aki pisisen rohangál kitudja mióta és csak hazamenetelkor "derült ki"
Csoportpénz: Ez egy kijelölt összeg, amit senki nem tud, hogy mire költik..
Folyamatosan fertőzik össze-vissza egymást mert a beteg gyerekeket is befogadják reggelente minden szó nélkül. Volt amikor egy gyerek tüsszögött, köhögött reggel másnap, harmadnap a csoport fele beteg lett, mert a zárt helységben sikeresen megfertőzte a többieket.
Az itatás: Reggelihez, tízóraira, ebéd és uzsonna. A köztes időkben pedig a gyerekek a levegő páratartalmát próbálják kinyeri folyadék gyanánt.
Gondozónők: Valóban igaz, hogy szinte mindig ( az esetek nagy részében) csak egy gondozónőt a látunk gyerekekkel de volt olyan is amikor szerencsétlen törpék kiszabadulhattak az udvarra (ez is ritka) és a három csoportra csak egy konyhásnéni (modern nevén: technikai személyzet) jutott, mert az egyik gondozó szólt a másiknak, hogy figyeljen, mert bekakilt és be kellet menni ekkor már csak két gondozó volt kint de ebből az egyik eltűnt és a kint maradt egy hölgynem pedig szólt egy kislány, hogy nagyon kell pisilnie. Nos? Ilyenkor mi van? Hagyjuk kint a gyerekeket? Vagy pisiljen a kicsi? 3-1=2-1=1-1=0! Ekkor betoppant vagyis kitoppant a megmentő "technikai személyzet" egyik tagja és neki szólt a már egyedűl maradt gondozó, hogy " M...ka! Kicsit figyelni kellene a gyerekekre." Nem semmi! igaz?
Akkor volt olyan is sajnos elég gyakran, hogy a betoppanó szülők fújták ki a gyerekek orrát vagy csak törölték meg, (személyesen láttam) mert nem vette észre senki, hogy a nyelvével igazgatja már a végét! Ez aztán higénikus ! "
Amiket kimásoltam a kérdező idézetéből, na ezek nálunk is így vannak. A többi nem így van szerencsére.
Plusz: Akit szeretnének a szülők már biliztetni, és kérik a gondozónőket, hogy a bölcsiben is próbálják meg, mert semmi értelme egyoldalról, azt a választ kapjuk: " a gyerek még nem kommunikál velünk elég jól, úgysem tudnánk rábeszélni, inkább önre bíznánk ezt a dolgot, majd szóljon ha szobatiszta a gyerek!" ezért én már hazudok! Azt mondom, otthon napközben 10ből 9 x biblbe pisil, tehát igenis ültessék rá, mert bemegyek a vezetőnőhöz panaszkodni! Az etetéssel dettó ez van: az "ami nem megy azt nem erőltetjük" elvet alkalmazzák, vagyis nem etetik meg a nagyobbakat, akik elvileg tudnak enni egyedül, csak nem akarnak. Inkább maradjon éhes a gyerek, cvsak mert lusták odaülni és rávenni, hogy egyen, vagy etetni! Pedig a kaja finom és igényes, erre figyelnek és ennek örülök, csak semmi hasznom így belőle...:S
Nem. Legalábbis, ahova mi járunk, az nem ilyen.
Odafigyelő, mosolygós gondozónénik. Délután elmondják miket csinált a gyerek, nem tudnák, ha nem lennének velük.
Figyelnek a bilizésre pelenkázásra.
Rengeteg rajzot, sókerámiát, ragasztott képet stb készítenek. Vannak külön ünnepek, amire előre készülnek pl. farsang, gyereknap.
A csoportpénzen játékot kapnak, illetve karácsonykor húsvétkor olyan ajándékot, amit haza lehet vinni.
Az étel változatos, amikor beszoktattam a gyereket én is vele ettem, jóízű és szereti a manó. (Ha csak egy tányérral eszik, déluátn már mondják hogy biztos nem izlett) Reggelihez zöldséget, ebédhez gyümölcsöt kapnak legalább két félét.
Tisztasági csomag van, ha valamiből sok összegyűlik, szólnak hogy azt nem kell vinni.
hu, semmi ilyet nem tapasztaltam, engem ez a régi szocis filmekre emlékeztet...
-nálunk mindenki mosolygos, és kedves, kulonben nem ragaszkodan hozzájuk a fiam, itthon is a néniket emlegeti, nagyon szereti mindet...még beszélni nemigen tudott, de a nevuket itthon is emlegette:)))
- betegség után csak orvosi igazolással lehet visszavinni a gyereket. igaz, pici náthával még beveszik...de ha már kohog, vagy állandoan torolgetni kell, akkor szolnak rogton.
- kulonféle foglalkozásokat tartanak, nem csak csoportos játék (látni a gyereken, mi mindent tanult...)
- ha reggel "baleset van a pelusban", már rogton elviszik tolem, és ok átpakoljak, estére is mindig tisztán kapom vissza, még ha pont induláskor is kell átpelusozni, mert friss a dolog...
....amennyire tartottam a bolcsitol az általad említett dolgk miatt, és mert jo anyás volt a fiam, annyira nem bánom, hogy belevágtunk:))))
- rajzolnak, ragasztnak kozosen, énekelnek, tornáznak
- volt mikulás-unnepség:))
-biliztetik a gyerkocoket (még a fiam is pelusos)
(utolso voltam))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!