Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok kisgyerekkel hogyan...

Nálatok kisgyerekkel hogyan megy egy napfolyamán az étkezés?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy mindig szabályosan leültök enni? Reggel, délben, este? (főétkezésekre vonatkozik a kérdés)

Asztalnál ültök mindig vagy kicsit "szabadabb"? Tv-t néznek közben, van a helyiségben Tv? És ha esetleg nem esznek? Adtok nekik főétkezések közben is? (persze nem a tízóraira és az uzsonnára gondolok, azon kívül) Mennyi nasit engedtek nekik egy nap? Inni mit adtok nekik?


A kérdésemet az ihlette, hogy vannak, akik kritizálják azt, ahogy történnek nálunk ezek a dolgok és érdekelne másoknál ez hogyan megy.



2016. aug. 10. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Én már rég feladtam. Nagyobbakkal könnyebb, de a kicsit utol is kell ám érni! És nagyon sokszor nem eszik, de egy óra múlva már sír, hogy éhes a poci. Szóval mi túlélésre játszunk már.
2016. aug. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

13 és 4 éves.

A nagy állansóan enne, szóval vele nincs gond csak sok legyen mindenből.


Na a kisebbel annál több, reggeli épp ahogy lemegy neki, általában amihez van sajt megeszi.

Tízórai valami nasi, ma nutellás keksz volt banánnal.

Ebédnél visít, ordít mikor meglátja ha leves van, nem akarom erőltetni de megsem kóstolja már fujjog.

Második ha rizsvan vagy tészta szó nélkül megeszi, de ha főzelék vagy zöldség visít. De olyan hangon én nem bírom már.

Délután gyümi, nasi szendvics. Este mikor mi, ma pizza lesz.

A nagyobb próbálna segíteni hátha a kicsi elfogadja az ételt tőle de volt ráborította a levest. Az apjától semmi sem kell neki

Itt is a túlélés a cél, de nem lehet már kibírni.

2016. aug. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Betu ***** válasza:
Na nàlunk az van hogy 17 hónapos a kisfiam és nem akar egy percre sem leülni. Szóval menet közben etetem. Ez nem jo tudom de ez van. Vacsoranàl màr leül mert fáradt így az könnyebben megy. Jó evő , sok gyümit eszik, imàdja a leveseket. Nagyon ritka amikor egésznap az étkezesek alkalmàval megül. Annyi még ha olyan kaja van amit szívesen eszik, akkor azt egyedül akarja így ebben az esetben is megül nyugodtan.
2016. aug. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1,5 éves a fiam. Minden étkezésnél az etetőszékben ül. Az uzsonna és a tízórai kivételével együtt eszünk, nincs tv a konyhában. Nasiként most a favorit a mazsola, és a keksz, de ezt is a tízórai, vagy az uzsonna(gyümölcs) után. Mi sem vagyunk nagy nasisok, így mi is azt rágcsálunk vele. Vizet iszunk. Sütit/édességet/üdítőt hétvégente vagy ünnepnapokon fogyasztunk.

Nekem érdekes, ahogy tesóm is rohangál 1-1 falattal a gyermeke után, de nem tenném szóvá. Mostohatesók vagyunk, így külön nőttünk fel. Nálunk az asztalnál evés volt a szokás.

2016. aug. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2 evesem van. Az asztalnal eszunk (o meg etetoszekben), de a gyumolcsot kis talkaban egesz nap eheti ahol epp kedve tartja...orankent ehes kb ugyhogy mostanaban orankent beul a szekbe..eloszor megissza a tejet. Ra egy oraval megeszi a reggelit. 10 korul a gyumolcsot. 11.30kor az ebedet. Utana alszik. 14.00 korul az uzsit. 15.30 korul a masodik uzsit :) utana a seta alatt gyumot vagy kiflit majszol. Utana 18.00 korul szek es vacsi :) egesz nap eszik ezert muszaj vagyok napi egy nasit engedni mert otletem sincs mar mit adjak neki...a nasi altalaban natur joghurt kis muzlivel, vagy fagyi, vagy hazi suti vagy dormi..es altalaban ez az elso, 14.00 uzsi..utana vacsig mar csak gyumolcs.
2016. aug. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4 és 6 évesek. Kaja mindig a nappaliban, az étkezőasztalnál, esetleg a konyhapulton. Tévé nincs, a számítógép ott van a helyiségben, de evés közben nincs bekapcsolva. Nasizni szoktak, mostanában főleg chipset vagy pudingot. Ha nem esznek főétkezésre, azzal nem tudok mit kezdeni.

Az ivás sajnos problémás. Vizet nem nagyon isznak, inkább gyümölcslevet vagy tejet, ezekből is keveset.

2016. aug. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem ülünk le mindig szabályosan enni, asztalnál a legritkább.inkább olyan piknikezés jellegű általában nálunk a kanapén(mert azután nem kell asztalt széket sikálni, csak a padlot meg az előkét)


Evésidőpontok fixek, bölcsivel egyező


Tv nincs, a laptopot pedig meguntam hurcolászni, meg az erősitőhöz kötögetni, mert nem lehet elérhető helyen alapbol igy mindig elő kell venni meg visszatenni, igy ugy kábelezni meg stb.néha megerőltetem magam mégis, hogy "művelje" a gyermeket, pl lássa már, hogy a tűzolto amugy tüzet is olt, és nem csak szirénázik, ahogy az életben látja meg stb


Ha nem eszik, általában tizorai- vagy uzsonnakor, mert az gyümölcs lenne, akkor az kimarad, de bőséges ebéd vacsi kárpotolja


Köztes étkezés, max uzsonna után, kb 15-16 orakor vagy banán vagy ropi, mert csak ezek csusznak szinte nasiként pedig probálkozgatok mással is.

pl turorudi, csokis vagy almás zabkeksz, puffasztott rizs kb heti egyszer.



Inni szinte csak vizet kap(a tejet tejitalokat leszamitva), a netes táblázatok szerint ha azok igazak hogy mennyi vizre folyadekra van szukseguk egy nap, akkor már rég ki lenne száradva a gyerekem. Kb 2 deci víz egy nap...mindig iszik pár kortyot és ennyi..de nincs székletzavara sem, valoszínű sok rostosat enne ugy hogy nem eszik szinte gyümölcsöt? Nem tudom.



Másokat én nem kritizálnék de pl lakáson át rohanni a gyerek után a kanállal soha nem tetszett. Én leültem es inkább megvártam hogy ő jön oda érte mindig vagy a szobahintában etettem kisebbként. de bölcsi ota helyben marad ülve evésnél.

Most 2

2016. aug. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!