Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van mas is akinek 5 ev koruli...

Van mas is akinek 5 ev koruli gyereke sokat sir/nyafog ha mondjuk faradt vagy frusztralt es nem ugy tortennek a dolgok ahogy szeretne?

Figyelt kérdés

3 gyerekem van,o a kegidosebb,fiu, mindig is igyekeztunk kovetkezetesen nevelni,a hisztinek soha nem engedtunk!A mai napig mondjuk neki hogy sirassal nem er el semmit,mondja szepen amit akar.Mondjuk soha nem olyanok miatg van a kiborulas hogy valamit nem veszunk meg pl,hanem kortarsakkal jatszik,nem tudnak megegyezni,menni kell valahova es o meg nem akar(mindig elore figyelmeztetjuk) vagy ha valamire kerjuk es nincs kedve....nyafogva sirva mondja h nem szeretne de azert megcsinalja.Igyekszek neki "nyugi" technikakat tanitani(ha ideges vagyen tobbszor mely levegot,ezt egyutt is alkalmazzuk ha latom a konkret szitut).

Azt hozzatennem hogy nem ez a jellemzo viselkedese csak mostanaban borulnak a napjaink csaladi programok miatt,es egyszeruen parommal mar nem tudjuk mit csinaljunk hogy az elso reakcioja ne a nyafogas legyen!!!es amitol felmegy a pumpam mikor a tobbi felnott mondja neki hogy "ne sirj nagyfiu vagy,a masik se sir"...

Biztos vagyok benne ha visszaallnak a napjaink akkor valamennyire helyrebillen de akkor se ertem miert ez az elso reakcioja,mar nem is tudom miota magyarazom neki hogy siras nyafogas nelkul is el lehet mondani a dolgokat...

Bocsanat hogy hosszu lettem,remelm van a ki tud legalabb par jo szot mondani,most kicsit melyponton vagyok...


2016. jún. 29. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Ennyi alapján úgy tűnik, hogy mindent nagyon is a helyén kezeltek, minden tiszteletem. :)

Nem tudom, hogy a hugik, öcsik mennyi idősek, de azért az ő helyzetében érthető, hogy "hisztis" pont abban az időszakban vagytok kénytelenek 1000 felé figyelni, mikor neki legtöbb figyelem és szeretet kéne tőletek. Nem feltételezem, hogy nem akarnátok megadni, egyszerűen ha van két kisebb gyerkőc is, ez nem mindig kivitelezhető, egyszerűen fizikailag. Az ő számára nagyon fontos lenne, hogy akár anyu/apu, de külön is foglalkozzon vele, menjetek le vele sétálni, játszira, és külön beszélgetni... Nagy testvérnek lenni felelősség, ezzel a maga szintjén ő is tisztában van, de segíteni kell, hogy jó nagy testvér legyen. A kisebbek is igénylik a figyelmet, nyilván, de ő már egy magasabb szintű figyelmet igényel, kommunikációt stb. Talán akaratotokon kívül kicsit háttérbe szorultak az ő igényei, és ezek a nyafogások emiatt erősödtek föl.

Csak így tovább jó szülők vagytok!

2016. jún. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Koszi:) igyekszunk figyelni mindegyikre kozosen es egyenkent is ami azert nem konnyu :) az occse 3,5 eves a huga meg 7honapos,szoval ha azt veszem total ertheto egy dackorszakban levo es egy pici baba mellett a figyelemfelhivas ilyen formaja.

Nagyon fontosnak tartom en is es parom is a beszelgetest es erre mindig szakitunk idot,legtobbszor a vacsoranal,de mikor setalunk boltba,jatszora akkor is mindig beszelgetunk.Viszont most hogy igy irtad a fizikai kontaktus lehet "silanyabb" lett az elmult idoszakban,erre jobban oda fogok figyelni!az oleles,puszi termeszetesen mindennapos,de igyekszek erre jobban figyelni.

Huuu kell mindig valami ami kiloki az embert a melypontrol,most segitettel koszi :) meg tudom hogy nem kene masokkal foglalkozni akik kerdezgetik hogy miert sir ennyit...termeszetes hogy egy gyerek nelkuli felnottnek egy pont utan ez idegesito,de nekem csal arra kell figyelnem hogy atsegitsem a fiamat ezen az idoszakon:) remelem menni fog :)

2016. jún. 29. 22:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!