Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi az oka ha egy szülő támogat...

Mi az oka ha egy szülő támogatja, hogy gyermeke káromkodjon? Én tudok bármit is tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdés megfogalmazása, ha úgy tetszik ,, újságírói túlzás ", de nem is áll olyan messze az igazságtól, sőt...


20 éves srác vagyok, egyetemista. Hétköznapokon ugye Pesten vagyok, tanulok, pénteken este pedig felülök a vonatra és jövök haza.



Itthon van egy 7 éves öcsém ( ketten vagyunk testvérek ), és mondhatjuk, hogy egy anyagilag lecsúszott zsánerszerepben tetszelgő gengszter-rapper szókincsét már lazán hozza. Én mindig rászólok, hogy nem szabad ilyen csúnyán beszélni, mert nem tűröm el magam mellett ezt még a barátaimnak sem.

A magyar szerintem egy olyan szép nyelv, annyi szép szavunk van, ne beszéljünk csúnyán.


Itthon voltam még, akkor nem beszélt így, azért is lehet, hogy csúnyán beszél mert sokat unatkozhat.


Általában fegyelmezem az öcsémet, hogy legyen szíves ne káromkodni, Anyukám pedig még énrám szól ingerülten, hogy hogy jövök én ahhoz, hogy én rászólok, majd ő tudja mikor kell rászólni (soha nem szokott, Aputól tudom, aki keveset van itthon mert rengeteget dolgozik). Viszont pedagógus létére abszolút nem értem miért huny szemet az ilyen felett, hiszen neki kellene legjobban kezelni ezt a helyzetet, de sajnos mégsem teszi. Nem szeretném bírálni a kvalitásait, de a gyerek ebből azt szűri le, hogy neki ezt kifejezetten szabad csinálnia, sőt kell is, és aki ezt kétségbe vonja és szóvá meri tenni, hát jaj neki!

Ezért hát a kérdésem provokatív megfogalmazása is.


Ebből volt már nem egy balhé, mindig az jött ki a helyzetből, hogy én egy gonosz, rosszindulatú, bíráló ember vagyok, aki ne szóljon bele ilyen dolgokba, az öcsém pedig kaján, gunyoros vigyorral az arcán konstatálja a történteket, én meg értetlenül állok az események előtt.


Nem célom itt előttetek az álszent mintabátyó szerepét játszani, hiszen én sem vagyok tökéletes, de a káromkodástól egyenesen rosszul vagyok.


Kérdésem tehát: Mi az oka ha egy szülő támogatja, hogy gyermeke káromkodjon?

Én tudok bármit is tenni ebben a helyzetben?


Előre is köszönöm a válaszokat: 21f



2016. jún. 11. 13:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Bátorkodtam a végére 21-et írni hiszen a keddet csak megélem, ami a születésnapom lesz :)
2016. jún. 11. 13:21
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy anyukád úgy gondolja, hogy nem kerít ennek a dolognak nagy feneket, és akkor az öcséd hamarabb leszokik a káromkodásról ha látja hogy semmilyen hatást nem ér el vele. Te meg ezt hiúsítod meg azzal hogy rászólsz.

Beszéld meg anyukáddal négyszemközt hogy mi a véleménye a káromkodásról és hogy te nagyon helyteleníted ezt.

2016. jún. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocsi,hogy offolok,de megkérdezhetem,hogy milyen szakon vagy?

Egyébként szerintem is az lenne a legjobb ötlet,ha négyszemközt beszélgetnél anyukáddal.

2016. jún. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szóval a keveset otthon lévő apukádtól tudod, hogy anyukád hogyan neveli az öcséd?



Egy ritkán otthon lévő embernek a megfigyeléseire egyrészt nem sokad adnék, másrészt, te, mint tesó, hogy gondolod, hogy anyukád beleegyezése nélkül állítasz fel olyan szabályolat, amiket az öcsédnek be kell tartania? Ráadásul úgy, hogy te is ritkán vagy otthon. Ha az apuka lennél, mondanám, hogy beszéld meg anyukával, de te a gyerekük vagy. Értem én a jószándékot, meg a fene nagy szabadságot, amit az egyetem jelent, de ez nem a te dolgod.

Jó lenne tisztában lenni a viszonyokkal.


Másrészt anyaként mondom, hogy amivel nem foglalkozunk az kevésbé érdekes a gyereknek, csak türelem kérdése.


De még egyszer kiemelném, hogy nem a te dolgod, még az elszenvedője sem vagy az anya nevelésének, ugyanis alig vagy ott. Max. annyit engedhetsz meg magadnak, hogy 'Nekem nem tetszik, ahogy beszélsz Pistike, miért beszélsz ilyen csúnyán?' És ennyi.

2016. jún. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom, mi lehet az oka, csak tippelni tudok. Talán kicsit elfáradt, hogy egyedül van mindig, talán elfásultjk. Talán azt gondolja, ha nem reagál rá, akkor nem erősítí, ezért abbamarad. De szerintem a legjobb lenne, ha megkérdeznéd, hiszen pedagógus, csak tudja, mit miért csinál. Én is pedagógus vagyok egyébként, ezért feltételezem.

Nekem viszont nagyon tetszik, hogy törődsz az öcséddel, fontos neked.

2016. jún. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!