Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adnátok a gyereketeknek...

Adnátok a gyereketeknek lejárt szavidejű cuccokat?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyanokra, mint a cukor, csoki, ropi, keksz, üdítő. Illetve főznétek magatoknak és a gyerekeiteknek lejárt szavidős leveskockából, húspácból, gyorskajákat(bolognaipor, milánói alap...).

Az egyik ismerősnek van egy élelmiszerboltja és hazahorda ezeket, de most eléggé felgyűlt neki és felajánlotta, ingyen. Nem tudom, van amelyik már fél éve lejárt, vagy még több. Én annyira ellene vagyok, viszont tök drágák ezek a dolgok és használom is őket, megveszem.

Merjek főzni belőlük és adni a kicsiknek is??


2010. ápr. 11. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
én csak a fűszereket fogadnám el, a többi mind romlandó.
2010. ápr. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha nagyon régen van lejárva - pl fél év - akkor már nem adnám oda. ha csak pár napja és szemmel láthatóan nincs semmi baja a cuccnak akkor adnék neki belőle. de ez ételtől függő dolog.
2010. ápr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Èn nem adnék!!!!
2010. ápr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Magamnak szaglás után esetleg.

A gyereknek: nem, nem, soha!

2010. ápr. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ne adj a gyermekednek lejárt szavidös dolgokat!

Én nem tenném,nem is adok az enyémnek ilyeneket(8 és fél hónapos most)!

2010. ápr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szavatossági idő nem azt jelenti, hogy másnap már nem alkalmas fogyasztásra az a bizonyos élelmiszer. Ez csak azt jelenti, hogy onnantól kezdve a minősége fog fokozatosan romlani. Pl.: összecsomósodik, megszárad stb. Mivel azt írod boltból vannak, ezért feltételezem 1-2 napja lejárt dolgokról van szó ezeket simán odaadhatod szerintem.
2010. ápr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem. Ne az árát nézd, hanem a kockázatát. Azt gondolom, nem éri meg. Lehet, hogy semmi baja nem lenne, de ha mégis... Mert ha csak felnőttről van szó, nem is érdekes, mert mi már erősebbek vagyunk, de ők még nem. Szerintem fontosabb, hogy nyugodtan tudj aludni.
2010. ápr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek. A kukában landoltak. :)

Nem ezen fogok spórolni.

2010. ápr. 11. 21:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!