Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodai beiratás a (várólisták...

Óvodai beiratás a (várólisták miatt) mikor szükséges?

Figyelt kérdés
Kislányom 2011-ben lesz 3 éves. A 2011 óvodai évkezdésre szeretném beiratni. Mikor kell beiratnom? Tudom a kérdés lehet hogy banális de hallottam hogy kevés a férőhely hogy is van ez. Már most be kell iratnom a következő évre vagy ez szükségtelen. (állami óvodába vinném nem magánba és körzetileg ide tartozunk)
2010. ápr. 7. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:

2011-ben melyik hónapban?

Városunkban idén már volt óvodai beiratás (a választások miatt előrehozták márciusra), és a lányomat, aki januárban lesz 3 fel is vették a szülinapját követő naptól.

Ha szeptemberben, vagy utána tölti a hármat (esetleg a nyáron) akkor jövő tavasszal kell beiratni.

2010. ápr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A lányom jövő májusban lesz 3, most volt a beiratás, de nagyon hosszú a várólista, itt nálunk rengeteg a gyerek és 4 ovi sem birja.
2010. ápr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom most májusban lesz 3. Már tavaly beirattam, fel is vették 2010 szeptembertől. De elmegyek a mostani beiratásra is és rákérdezek, hogy tuti- e. Amúgy van egy áprilisi kisfiú ismerősünk (tehát most 3 éves), akit még csak most fog beiratni az anyukája- ő elég bátor! Én még így is izgulok kicsit, hogy tuti mehet e, mert mindenképp ebbe az oviba akarom iratni.
2010. ápr. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2011 májusában tölti be a 3.évét. A válaszok alapján nem tudom eldönteni hogy beirassam e az idén mert azt sem akarom, hogy "túl őrültnek" nézenek az óvonők.
2010. ápr. 8. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Felénk a májusi gyerekeket már csak következő szeptembertől szokták felvenni, tehát így elég lenne jövő tavasszal beiratnod. Mire beszokik az oviba elkezdődik a nyár, jönnek az összevont csoportok, összevissza óvónők, mert ők is ilyenkor veszik ki a szabadságukat, és egy kis beszokóban lévő gyerkőcöt ez megviselheti. De ha neked vissza kell menni dolgozni és nem megoldott a gyerek elhelyezése, akkor van esély arra, hogy májustól is felveszik, ebben az esetben pedig idén kell beiratnod az óvodába.

Szóval, ha nem sürgős, mert van kistesó és otthon vagy, esetleg nagymama, akivel ellesz a nyáron, akkor szerintem várj. Egyébként beirathatod/jelezheted az ovi felé a szándékodat/ max. elutasítanak (amit megfellebbezhetsz).

Remélem érthetően írtam, és nem lett túl zagyva

2010. ápr. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves Első Válaszoló! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat most már minden érthető jövőre megyek beiratni.
2010. ápr. 10. 10:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!