Egészségtudatos anyukák! Ha szeretném betartani, h füstölt húst nem ehet, azt is értsem alatta, h olyat se, amibe az belefőtt?
1. Bablevest vacsorára egyébként is elég nagy badarság kisgyereknek, ha nem akarod hogy utána hasfájástól küzdve ne tudjon aludni.
2. A füstölt húst többek között a füstölés rákkeltő hatásai miatt nem ajánlják (felnőtteknek sem...), ha belefőzöd és megeszi a levét, ugyanúgy megeszi vele a káros összetevőket is.
3. "Egy felsorolàsban olvastam ahogy pl szalonnàt zsirt,huskészitményeket ropi chips margarin eros fuszerek stb sem lenne szabad 2 éves korig "
Hidrogénezett vagy transzzsírokkal teli növényi készítményeket, mint margarin, kókuszvaj nem csak 2 éves korig, hanem utána sem ajánlott. A chips, nassolnivalók ugyanúgy...
A fűszereket 2 éves kor előtt is alkalmazhatod már enyhe mértékben.
Amitől még érdemes ódzkodni azok a vörös húsok (szintén a rákkeltő hatásuk miatt), helyette inkább fehér húsokat és halat használj (ha lehet, tengerit); illetve azokat az állati zsírokat, mik elsősorban telített zsírsavakat tartalmaznak (disznózsír pl.). Emellett a szokásos, pl. cukor, fehér liszt, stb. elkerülése is érdemes.
Ha a füstölés károsságáról szeretnél tájékozódni ezt olvasd el figyelmesen, bár gondolom meghaladja az agykapacitásodat:
De te biztos okosabb vagy, mint pl. a rák egyesületek/szövetségek orvosai -akik a kutatási eredmények alapján egyértelműen azon a véleményen vannak, hogy a füstölés rákkeltő - , és jobban értesz ahhoz, mi okoz ilyen betegségeket és mi nem.
köszi utolsó, meg aki hasonlókat írt, annak is, meg minden kedves válaszolónak
(amúgy én sok zöldséget is teszek bele, szóval nem olyan bableves a bablevesem mint általában. mindenesetre már szedtem ki korábban(hús előtt) is a gyereknek belőle. és igen, én is olvastam h a vörös hús nemigen egészséges, viszont a babaszakácskönyvem(tanácsadó könyv) meg azt írja, hogy de mivel olyanokat tartalmaz, amiket más hús nem(elfelejtettem ,hogy mit), a fejlődő szervezetüknek attól függetlenül vörös húsra is szüksége van)
Ne higyj el mindent, amit a könyvekben olvasol, ezeknek jórésze elavult sajnos.
A vörös húsban (sőt a húsban önmgában sem!) semmi olyan tápanyag nincs, ami más élelmiszerekben ne lenne megtalálható.
A pozitív oldala tehát elég ingatag, ezzel szemben 30-40%-al emeli a gyomor-és emésztőrendszeri, végbélrendszeri rák esélyét, a magas koleszterinszintét és az érelmeszesedését, valamint a 2-es típusú cukorbetegségét (az L-carnitin tartalma miatt, ha részletesebben is érdekel) tehát rengeteg negatív tulajdonsága van. Különösen a rákban játszott szerepe elrettentő.
A pozitív tulajdonsága, amire gyakran hivatkoznak az az, hogy vasban, B12-ben, D vitaminban és cinkben gazdag - mind olyan nyomelemek, amik könnyedén bevihetőek más, kevésbé rizikós forrásból is.
Pl. manapság az összes tej és növényi tej D vitaminnal gazdagított
Vasból nagyon jó a csicseriborsó és más babfélék, a szárnyasok, bármilyen tengeri herkentyű, a sötétzöld levelű zöldségek (spenót pl.) a mazsola, és nem utolsósorban: minden műzlit és a legtöbb kenyere, tésztát vassal erősítenek. A tojás vastartalma viszont ezzel ellentétben egy mítosz, az RDA töredékét tartalmazza csak.
B12-ből bármilyen tejtermék pl. sajt, tej, tejszín kielégítő forrás, emellett kagyló ill. szárnyasok, valamint a növényi tejek legtöbbje (rizs-és szójatej pl. ) B12-vel erősített.
Cinkben nagyon gazdag a sütőtök, kagyló, spenót, magvak (kesu főleg), a kakaó, gomba és a babfélék.
Remélem tudtam ezzel segíteni. Ha kétségeid vannak olvass utána magad, meleg szívvel ajánlom a World Health Organisation (WHO) holnapját, ahol elég jó tanulmányokat lehet olvasni a témáról ill. bármilyen egészségügyi, táplálkozással foglalkozó szaklapot (bár ilyenekből magyarul nemigen van...).
A népszerű babás, gyerekes könyveket meg inkább hanyagold, mert a szakszerűség távolról sem jellemzi őket.
sajnálom, hogy ilyen lett a kérdésemből, valszeg ez van, amiért mindenhol annyi mindent írnak
ajánlást is köszönöm
Ne sajnáld, hogy vita alakult ki, ettől színes a világ, hogy a különböző véleményeket is lehet észérvekkel támogatni.
Mondjuk a füstölt hús, és a bab (a szelessége miatt) nehéz ételnek minősül, és nem igazán vacsorára való.
A füstölt húsok közül én azokat nem adnám csak 2 éves kor alatt, amit pácoltak is. Szóval ha valami gyári készítmény és rá van írva, hogy nitrites pác-só is van benne. Ez a nitrit tartalma miatt valóban veszélyes lehet kisbabákra.
Ha házi, szinte fekete színű füstölt hús, akkor abból megfőve szerintem lehet adni a gyereknek, ha már amúgy is ehetné füstölés nélkül - ebben a házi fekete színűben ugyanis nincs nitrit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!