Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 18hónapos lányom még mindig...

18hónapos lányom még mindig anyatejet eszik napi 3x. Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kérdés:

18hónapos kislányom még mindig anyatejet is eszik . Napi 3x tudok neki 160ml tejet adni. Sajnos belefáradtam és le kívom őt szoktatni. Hogyan tudom rászoktatni a tejre, mert nem igazán jött eddig be neki. SZinte mindent megeszik. Az orvos azt mondta hogy jajaj akkor tápszer kell neki. Na ne! 18 hónapos gyereket tápszerezzek?

Mit szoltok ehez?


2010. márc. 26. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Kis cukorral ha megédesíted a tejet, vagy vaníliáscukorral? Tudom, mindjárt leoltanak hogy az jajj milyen egészségtelen, de jobb mint tápszerezni...
2010. márc. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a cukros tej nem jobb mint a tápszer:-(

Nem vagyok cukor ellenes félreértés ne essék:-) de a tápszerben egy csomó olyan vitamin van, ami nagyon jó a babáknak, még 18 hónaposan is:-)

De ha nagyon ellene vagy(???) akkor marad a cukor:-( vagy esetleg egy nagyon pici turmixolt banánnal ha megízesíted?

2010. márc. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pedig 2 éves koráig vagy anyatej vagy tápszer kell. Szerintem már kibirhatnád ezt a fél évet szoptatással. Miért olyan teher az? Ha van tejed,semmiképp nem kéne ilyen mü dolgokkal etetni.
2010. márc. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én 1 éves koráig adtam a lányomnak tápszert utána jött a tej.Erről én nemis tudok hogy 2 éves koráig anyatejen "kell" élnie egy gyerkőcnek.(Ártani biztosan nem árt)Én a tejébe tettem egy kis Nesquik kakaóport és úgy megitta.
2010. márc. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy ennyi idős gyerek nem éhségből kéri a szopit, hanem bújni akar , veled lenni, a lehető legközelebb lenni hozzád, hogy feldolgozza azt a rengeteg élményt ami egy nap éri. Miért akarod Őt ettől megfosztani? Más anya örülne, ha szopiztathatna. Hidd el tudom milyen egy másfél évest szoptatni, persze néha már kellemetlen és eleged van az egészből. De gondolj arra, hogy a kislányodnak ez sokat jelent. Szép lassan magától el fogja hagyni. Az én kicsi lányom is 3-szor szopizott még 18hónaposan, most 22 hónapos és már csak 1-szer. Pedig én nem erőltettem. Korlátokat állíthatsz fel, hogy pl. csak otthon kaphat, vagy csak ha kettesben vagytok. Meg fogja érteni. De ne válaszd el, hadd váljon el magától. Később még hiányozni fognak a szopiztatás boldog percei, amikor látod az elégedett kis arcát, azt az örömet a szemében amit csak ilyenkor láthatsz.
2010. márc. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lehet hogy rosszul fogalmaztam de a gond az hogy fejek, A baba már nem szopik hanem cumis uvegből iszsik.

Naponta 3x fejek 150ml körűl. Most kezdek belefáradni

2010. márc. 27. 20:12
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. akkor bocsi. megértelek, hogy belefáradtál, én pár hónapig fejtem, de az is bőven sok volt nekem. babatejet próbáltál már adni neki? van belőle több ízben, szerintem az epres a legfinomabb. ebben is benne vannak a vitaminok, illetve immunerősítő anyagok amik a jobb társzerekben is, és igaz tehéntejből állítják elő, de a fehérje szerkezete mégis könnyebben emészthető , mint a tehén tejé, ezért is ajánlják ezt 3 éves kor alatt tehéntej helyett. próbáljátok meg, hátha ez tetszene a kicsinek. ha ez sem, akkor nem hiszem, hogy a tápszert elfogadná, mert annak rosszabb íze van. ezen a linken itt egy babatej, olvashatsz róla: [link]
2010. márc. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2010. márc. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!