Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 22 hónapos kisfiamnak mit...

22 hónapos kisfiamnak mit adhatnék kakaó helyett?

Figyelt kérdés
Sajnos a kakaó teljesen elvette az étvágyát, így gyerekorvos tanácsára elhagytuk (azóta visszajött az étvágya is). De nem tudom a kakaót semmivel kiváltani, mert nem fogad el semmit. Próbáltuk a karamellás tejet, sima tejet, cukros tejet, Maci kávét, egyik sem kellett neki. Van valamilyen ötletetek mit lehetne még kipróbálni a reggeli és esti kakaó helyett? Köszönöm.
2010. márc. 26. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Banán turmix?
2010. márc. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az bevált,hogy 1-2 kakaó után ha még kér azt mondom elfogyott és majd holnap veszünk.Ezt megérti és simán megissza 1 mk mézzel.
2010. márc. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj,hogy nem tudok segíteni neked,mert az én fiam is csak a kakaót fogadja el reggel, pedig én is próbáltam már sima tejjel is,meg maci kávéval is.

De csak most döbbentem rá,hogy akkor lehet,hogy neki is azért csökkent le az étvágya!Mert eddig csak tápszer kellett neki,kb.1 hete issza csak a kakaót.

2010. márc. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor issza a kakaót? Gondolom nem víz helyett iszik kakaót. Mert ha csak reggel és este iszik, akkor nem hiszem hogy az lehet a ludas, hogy napközben nem eszik rendesen. Én reggel tejjel kezdek, kb. 2 decit iszik, de akkor nem kap mást, aztán 2 órára rá reggelizik rendesen valamilyen szendvicset általában. Néha válogat, amikor épp mást akarna csinálni, de többnyire azért eszik rendesen. Mondjuk én emiatt nem akarom rászoktatni a kakaóra, mert akkor már nem hajlandó meginni a tejet, a kakaót meg ugye cukrozni kell. Sajnos nincs ötletem, hogyan lehetne, hogy áttérjetek más tejalapú italra.... :( Esetleg próbáld inni előtte, hogy hú de finom, hátha ő is kér belőle??? :) 22 hónapos kislány anyukája.
2010. márc. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Ébredés után és lefekvés előtt itta a kakaót (kb. 2 decit). 3 hete semmilyen főtt ételt nem hajlandó elfogadni csak a túró rudit. Felhívtam a háziorvost, aki rögtön rákérdezett, iszik-e kakaót. Azt mondta, hogy az a ludas, és ha elhagyom 2-3 nap múlva fog enni. Igaza lett. Lehet, hogy csak véletlen egybeesés, de mióta nincs kakaó, eszik.


Nem tudom szükséges-e egyáltalán a reggeli és esti tejcsi? Most azért még próbálkozunk, hátha bejön valami.

2010. márc. 26. 18:59
 6/7 anonim ***** válasza:
A tápszer elhagyása után az én kislányom nem ivott sem kakaót,sem tejet. Egyszerűen nem szereti,ezért vitaminokkal és egyéb tejtermékkel pótolom neki. Ő teát iszik reggel és lefekvés előtt is.
2010. márc. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szójaital, van többféle ízben kakaós, vaniliás, banános, erdei gyümis. Én a tescoba veszem és azt reggelizi a fiam. Bár én teszek bele neki egy kis Sinlacot, hogy tartalmasabb legyen.
2010. márc. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!