Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedül jár suliba a gyermeket...

Egyedül jár suliba a gyermeketek, vagy mentek vele, és elé?

Figyelt kérdés

Enyém 10 éves, csak nemrég kezdtem el egyedül járatni, és hazaengedni, de sokan támadnak érte:(

pedig már a tanárnéni is mondta,hogy elég nagy ha nincs dolgom arra akkor nem kell már a kicsivel kísérgetni, és elé menni.A suli kb.20perc gyalog.

Szerintetek?Ti hogy csináljátok?


2010. márc. 26. 07:08
 1/7 anonim ***** válasza:
10 évesen már megkell neki tanulni egyedül közlekedni.Az enyémek is egyedül mennek,bár az iskola félóra járásra van.Ennyi mozgás kell is nekik.
2010. márc. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az enyém elsős,a suli 15 percre van,egy községben lakunk,nem nagy a forgalom.Kb 3 hónapja egyedül jár haza,és 1 hónapja egyedül is megy.Sztem egy 10 éveset már nyugodtan elengedhetsz egyedül,nálunk a másodikosak is már egyedül járnak.Persze te tudod,hogy mennyire megbízható a gyermeked.

Nálunk a 10 éves gyerek összeszedi a kisebb tesóját,meg annak a barátait,aztán 4-5-en mennek suliba,és ő figyel a kicsikre!!

Ki támad érte?Semmi köze hozzá!!

2010. márc. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért szerintem nagyon nem mindegy, hogy mindez Budapest, vagy kisközsség, mellékutcákon kell hazagyalogolni, vagy buszozni, főútvonalon átkelni, stb.

Én Bp-en lakom, és azt mondom, hogy alsós korukban biztos hozni-vinni fogom a lányaimat.

2010. márc. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bár nekem még nincs gyerekem (20 éves vagyok) így a saját példámat tudom elmondani. Én Bp külső kerületében lakom, és 10-11 éves korom körül kezdtem el egyedül közlekedni. Bár az is igaz, hogy a suli 2-3 utcányira van és mindig volt olyan akivel reggel vagy délután együtt mentem.

Pont egyik nap láttam egy kisfiút aki kb 7-8 éves volt, és egyedül buszozott, metrózott. Ugyanúgy láttam már ilyen korú kislányt is. Na, szerintem ez nagyfokú felelőtlenség. Lehet akármilyen érett a korához képest, egy ekkora gyerekkel bármit meg lehet csinálni...


Szerintem (is) attól függ, hogy merre laktok, és van-e társasága akivel járkálhat.

2010. márc. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 20 perc gyalog hazafelé az út. Én 9 évesen kezdtem el egyedül hazamenni, előtte mindig kocsival hoztak-vittek. Én kértem meg anyut, hogy engedje meg, és semmi bajom nem történt eddig. Ennek már 3 éve. Megtanultam egyedül közlekedni, és nem aput kértem meg, hogy vigyen el valahova, ha kellett. 10 évesen már ideje, hogy egyedül közlekedjen. Ne 14 évesen tanuljon meg egyedül közlekedni. És még vártam is a dologgal, mert a barátaim már rég egyedül közlekedtek. 12/F
2010. márc. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elsős korom óta egyedül járok iskolába,SZOLNOKON.

Szüleimet sokan támadták ez miatt..az elején anyu

is mindig leszidta apát,hogy lehet ilyen id_óta.

(haza anyu vitt mindig),de apu a zebráig elvitt átengedett éselinditott egyenesen.A zebrán rendőr állt

mindig segített (még csokikát is kaptam vagy nyalókát:)


Van olyan oszt.társam akit az anya még mindig viszi.


Én most vagyok 7.es,mindenhonnan hazatálok.

Ha külföldön vagyunk és valahol lemaradok vagy valami

valahogy mindig haza kerülük,bár nem tudom ennek van-e

valami köze ahoz,hogy mióta közlekedek egyedül..:)


10 évesen már ugy közlekedtem ,hogy az hihetetlen (:

Semmi nem lesz,ha megbízol benne,és tud magára vigyázni

és persze nem beszéjes az út.

2010. márc. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

Én 8 évesen már egyedül mentem suliba.

Egészséges séta emberek!!!

2010. márc. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!