Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket tud 3 éves gyermeked?...

Miket tud 3 éves gyermeked? Mennyire "okos"?

Figyelt kérdés

Kezdek kétségbe esni. 3 éves kislányom van. Semmi felesztő játék nem érdekli, nem ül meg sokáig játszani. Nem akarja megtanulni a színeket, pl. hogy hány lába van neki vagy valamelyik állatnak...stb. bármire tanítanám otthagy és nem érdekli semmi, azt mondja a kérdéseimre hogy "nem tudom", pedig elötte mondtam el amit tudni kéne.


Ha hív játszani, ez szerepjáték szokott lenni babákkal, akkor is Ő mondja meg hogy ki mit csinál, az én figurámnak is azt kell csinálni amit Ő mond.


Inkább sokszor egyedül játszik velük.


Van egy 7 éves nővére, vele is akaratos. Ritkán van egyetértés.


Talán egyedül énekelni szeret és tud is.


Én próbálok vele játszani, de vagy otthagy vagy mérges lesz ha nem az van amit Ő akar akkor meg én hagyom ott.


Most kezdett ovit is.Ott is magában játszik inkább még.


Ezek normálisak ebben a korban?


2015. dec. 26. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom éves, még nem jár oviba, van egy éves öccse. Vele annyi a baj, hogy ha belemerül a játékba, embert nem ismer és idegen helyen nagyon visszahúzódó. A testvérévelis és velünk is szívesen eljátszik, sokat szerepjátékozik ő is, most kapott játékkonyhát, mert nagyon szeret főzőcskézni. A házimunkába besegít,törölget, ruhákat kitereget, stb. Szereti a meséket, hallgatja is és néha a laptoponis hagyom nézni. Rajzol, kifestőt isszépen festi, az összetett színeket is tudja és a világos-sötét összefüggést is. Számolni 20-ig és tízesével 100-ig is tud. Rengeteget énekel és mondókázik, most már folyékonyan beszél, pedig csak egy fél éve kezdett el. Építőkockákkal eljátszik, de pl. a kirakó nehézséget okoz neki. Minden gyerek másképp fejlődik, de az egy 3 évesnél szerintem már probléma,ha nem tud közösségbe beilleszkedni.
2015. dec. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok bocs, 3 éves kislány és 2 éves öccse.
2015. dec. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3 eves mult. Szineket tudja,szamol 1-10-ig es 10-1-ig,szebbet epit mint en:) vonaltol vonalig szinez,gyurmazni imad es o is szereti a szerepjatekokat. Sutni fozni segit,mosogat:) tereget,porszivozik... o inkabb korulottunk szeret lenni ,meg felnott dolgokat csinalni. Imad az apukajaval fat pakolni(van egy kis taligaja),csavart,szoget adni neki,segitkezni.


Ha valami nem sikerul neki,akkor "idegbeteg". Ezt meg fejlesztenunk kell,mert azonnal felidegeli magat ha elsore nem sikerul valami.


Viszont volt olyan korszaka neki is,hogy nem erdekelte ha tanitom. Keveset beszel,probalom tanitani a szavakat,de ha valamit elsore nem tud kimondani akkor otthagy,hogy "nem tudom anya". Pedig o is tudna,csak nem erdekli.


O ovit 1 evesen kezdte,de 2 evesen abbahagyta. 3 evesen ujrakezdte,de 1 evesen es most is egyedul jatszik. Viszont nagyon gondoskodo,segit a kicsiknek,de jatszani nem szeret csak egyedul. En normalisnak gondolom.


Most ilyen korszaka van a kislanyodnak,Kicsit akaratosabb,ami nem problema,majd felenged :)


Okos o,csak most meg mas erdekli! Az oviban sokat fog tanulni amugy.

2015. dec. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vigyázz, rossz irányba haladsz. Nem fejleszteni kell, hanem hagyni szabadon játszani. Ez pont az, amit ő szeretne. És nem mellesleg a legjobb "fejlesztés".


Miért erőlteted a fejlesztő játékokat, mit vársz tőlük? Vagy mi baja lenne a hiányuktól?


Hagyd szabadon játszani, felmászni dolgokra, ugróiskolázni, futkározni, elmélyedni felnőtt szemmel bagatell dolgokban. Bármilyen közös, mozgásos játékban hálás partnerek a gyerekek ennyi idős korukban. Bújócskázzatok, fogócskázzatok, ugráljatok fél lábon. Ha nem lenne december, mondanám, hogy építsetek homokvárat és utána romboljátok le.

Legyen felhőtlen bohóckodás a játék, ne "fejlesztés" vagy tanítás.

2015. dec. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Hát igen kislányom leginkább a saját feje után megy a játékokban, bár a bohóckodásban benne van. :)

Ne akartam én akarata ellenére fejleszteni, csak aggaszt hogy nem érdelik ezek a játékok.

És nem tudja miket írtatok, a szineket, számolást össze vissza mondja, "csigákat " rajzol, eddig 2x rajzolt arcot.

remélem majd az oviban tanul valamit a többiektől, félek nehogy kinevessék ha nem tud vagy nem jól tud valamit.

2015. dec. 26. 21:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne aggód túl, még kicsi. Én mindig utáltam rajzolni, színezni. Utáltam énekelni, tornázni. Először 1. osztályban tanultam meg számolni, írni.

Ma végzett mérnök vagyok, mindig éltanuló voltam. Ne aggód túl a dolgokat. :)

2015. dec. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. dec. 27. 07:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Tul sokat vársz egy 3 evestol. Épp elnéztem az oviban (vegyes csoport) az újonnan érkezett gyerekeket, mind írkafirkát rajtol, vonalakat. Csigát egy sem. Számolni meg még nem kell tudniuk. Furcsa látni, hogy az en 6 éves lányom is ilyen volt, de tényleg ilyen volt ennyi idősen.

Szerintem ha szerepjátékozik az a legjobb, es kevesen mondhatják el ebben a korban, hogy eljátszik magában. Az enyém még most is állandóan hív, hogy játszak vele.

2015. dec. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. :) azért aggódom mert a nagyobbik lányom sokkal több mindent tudott ebben a korban és hát így elkényeztetett :) ehhez vagyok szokva :)

de nem kéne hozzá mérnem mert hát senki se egyforma, csak látom más 3 évesek miket tudnak, és azt gondoltam hogy az enyém meg le van maradva....


Köszi a megnyugtató válaszokat. :)

2015. dec. 27. 20:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!