Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen módszerrel tanítjátok...

Milyen módszerrel tanítjátok páréves gyereketeket idegen nyelvre?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves. Lassan kezd beszélni magyarul. Szeretnék még várni egy kicsit és szép lassan elkezdni tanítani angolul. Nem anyanyelvű vagyok és nem is pedagógus, csak beszélem a nyelvet. Helen Doran módszeréről hallottam már, de itthon szeretnék foglalkozni vele. Tudtok esetleg könyvet ajánlani?
2010. márc. 21. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én hallottam olyat, hogy a gyereknek már születése óta az idegen nyelveket tanítják. Az anyukája franciául beszélt neki, az apukája meg oroszul, mindenki más meg magyarul, és mindent értett. De nem tudom, hogy ez mennyire jó a gyerekeknek, bár nekem soha nem volt nyelv érzékem és most is csak küszködök az angollal:S
2010. márc. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen mond neki pl, hogy lájon (lion), majd mond utánna, hogy ez azt jelenti oroszlán! Másképpen hogy lehet, sajnos még nem tudja, hogy mi az alany és állítmány. Még csak szavakat tanulnak. Semmi értelme, bagy pénzlehúzás!
2010. márc. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagy pénzlehúzást akartam írni, bocsi. Szerintem egy nyelv elsajátítása nem a szókincsről szól, hanem onnan, hogy igeidő, alany, állítmány, mondatszerkezet, stb. Nem szavakkal fogja beszélni a nyelvet, hanem jobb esetben mondatokkal.
2010. márc. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen németül beszélünk itthon.Pedig nem németek vagyunk.Pontosabban papával németül,mamával lengyelül beszélek.Testvérrel magyarul.Mama tényleg lengyel,a többiek magyarok:)

Ő maga kérdezte meg,h mi ez,miért beszélünk így?

Addigra már magától is mondta :)

2010. márc. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Születésétől kezdve beszélhetsz hozzá idegen nyelven. S nem kell szavakként tanulnia. Nekem anyukám lengyel, a férjem német ,mindketten a családdal a saját anyanyelvükön beszélnek.

2 kisfiam van, s első perctől kezdve 3 nyelvet hallottak maguk körül. Megszokták, ebbe nőttek fel. Eleinte kevert nyelven válaszoltak, (magyar és a másik nyelv), de nekik inkább az a furcsa, ha a nagyi vagy apa a boltban magyarul szólal meg! :)

Ha kimegyünk a rokonokhoz, azonnal átállnak az "idegen" nyelvre.

2010. márc. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Nyelvész vagyok, korai nyelvi fejlődéssel foglalkozom. Ha nem tudsz neki kvázi-anyanyelvi közeget biztosítani, akkor ne kezdd el addig idegen nyelven tanítani, ameddig stabilan nem beszéli az anyanyelvét. Ha nincs szerencséd, akkor a túl korai idegen nyelvi hatás le fogja lassítani az anyanyelv tanulását, és ráadásul a gyerek a te kiejtéseddel és nyelvtani hibáiddal fog angolul beszélni. Ennek semmi értelme nem lenne.

(8 éve élek angol nyelvterületen, a fiam itt született. Agyrémnek tartom, hogy Magyarországon most az a divat, hogy 2-3 éves gyerekekkel idegen nyelven beszélnek a szülők, akik magyar anyanyelvűek. Ettől a gyerek nem fog 10 évesen jobban tudni angolul, mint az osztálytársa. Komolyan.)

A kétnyelvű családokban dupla anyanyelvi közeg van, az egy teljesen más helyzet. És az is, amikor az idegen ország nyelvét hallja a gyerek lépten-nyomon az utcán.

2010. márc. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon gyorsan tanulnak a gyerekek, ezért gondoltam hogy szeretnék elkezdeni foglalkozni vele már 3-4 éves korban. Játékos formában. Azért hogy neki könnyebb legyen mint nekem volt.
2010. márc. 24. 09:32
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó,a kérdező előtti!


Annyit fűznék még hozzá(a saját védelmemben?) Hogy nálunk a papa élt kint Németo.-ban,ez cirka 30 éve volt.A tavalyi évben(és az idén is lesz) folyamatosan volt kapcsolata németekkel,és úgy,hogy a két aktív nyelvhasználat között eltelt idő alatt gyakorlatilag nem beszélt németül,a NÉMET ANYANYELVŰEK mondták rá,hogy "Wunderbar gemacht!" Én csak kiejtés alapján gondolom,h így kell írni...remélem nem fail :D

Szerintem,ennél nagyobb dícséret egy idegen nyelvet beszélő embernek nem kell.

Ja,és a gyerekem sem lett hülye...idáig:P

2011. jan. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!