Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha mostanában elkezdett...

Ha mostanában elkezdett spontán visszaismételni hallott szavakat, mikorra várható a beszéd beindulása?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki félreérti, nem siettetem, három éves koráig ráér, csupán kíváncsiság.

Az utóbbi hetekben elkezdett random szavakat elismételni, ami elhangzik körülötte. Ha megismételjük a szót (hogy nem véletlen egybeesésről van-e szó), akkor megint elismétli.


Mennyivel ez után indul be a beszéd (tőmondatokra gondolok, ragozás nélkül)? Vagy erre nincs általános statisztika, hanem teljesen eltérő?


2015. nov. 21. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:

ez pont olyan kérdés, mint hogy tegnap megfordul a babám, mikor fog felülni? vagy tegnap felállt, mikor fog elindulni? :D


az se mindegy, hogy mennyi idős, mert van aki 9-10 hónaposan tart itt, nekik nyilván lassan folyamat, de mindenképpen valószínűsíthető, hogy előbb kezdenek el beszélni.

vagy ha 1,5-2 évesen tart itt akkor valószínűbb gyorsabban indul be :)

ennél többet nem lehet mondani. az ismétlés egy fontos dolog, de ez még nem beszéd, ha értelmetlen szavakat mondasz neki akkor nyilván azt ismétli vissza, szóval majd akkor indul be igazán, mikor saját magától nevez meg dolgokat kommunikáció szinten :)

2015. nov. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első beírót olvastam eddig -lehet, hogy időközben hozzászólt valaki más is-,

jól mondja.


Nincs mindig éles időbeli határ, mivel a "határ" elmosódott jellegű is tud lenni, sőt, valamvel gyakrabban ilyen. Tehát észrevétlen módon a mondikálás átmegy mondatlakotásba sokaknál, és párbeszéd jellegbe.

Valamivel kevésbé gyakori, hogy hirtelen kezd mondatokban beszélni a gyermek, akár a 3. szülinapja körüli megindulással - ez is teljesen rendjén való.


Fontos tudni, hogy magzati kortól folyamatosan épülnek be a hallott szavak a gyermek tudatába és tudatalattijába. Tehát amíg nem beszél, addig is egyre többet ért a szavakból mondatokból. A fiúknak általában később szokott IGÉNYE(!!) lenni a beszédre. (Egészséges eseteben ez NEM képességbeli hátrány, a lányok átlagához képest, hanem ösztönös igény kérdése!) De lányok között is akad, aki ráérősebb, ösztönösen, az se utal problémára, önmagában.


Mint látod, ráadásul egyénfüggő is. Nincs "recept" / sablon erre.


Az életkori határt kell figyelembe venni, meg esetleg feltűnő, más jellegű gyanús jeleket. Ennyi a lényeg és nincs min aggódni. A mondatalkotás valóban ráér a harmadik szülinap környékére.


A felesleges aggódás átragad a gyermekre, pontosan avval tennénk rosszat nekik. Ha baj volna, úgy is időben felismerhető különfélem, akár más természetű jelekből, és akkor még ideje kivizsgáltatni először szervileg, majd pszichésen, és ekkor volna csak értelme fejlesztésnek. Máskülönben kisgyermekkorban a direkt fejlesztés hosszútávon árt, kevés a haszna.


Örülök, hogy higgadtan állsz a gyermekneveléshez, mégis odafigyelsz csemetéd fejlődési szakaszaira, kedves kérdező. :)


Statisztikákról: statisztikákat azok gyártanak ilyen vonatkozásban, akik ebből élnek. Állami intézmények is. Ők statisztikára kapják a pénzt az állam bácsitól.

2015. nov. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!