Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehetne elérni hogy a...

Hogyan lehetne elérni hogy a 6 éves kisfiam magától találjon magának elfoglaltságot?

Figyelt kérdés
Ha én nem vezetem be valami játékba, akkor csak ül és bambul vagy néz ki a fejéből, vagy fetreng a szőnyegen. Rossz nézni. Sajnos unatkozik sokat, és nem találja ki magától hogy mit játszon. Hogyan lehetne ezt fejleszteni? TSMT pl?
2015. okt. 26. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy kell adni ötleteket, szerintem nem baj. Az én fiam 7 éves, neki is sorolok pár dolgot, ha látom, hogy tanácstalan.
2015. okt. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

itt valaki írt egyszer az "Unatkozom bödön"-ről



egy nagy befőttes üvegbe a gyerekekkel összeírtak játékötleteket(vagy ezret...)oda is rajzolgatták, mert egyik tesójuk még kicsi, nem tud olvasni(ez már eleve egy nagy elfoglaltság volt önmagában)

és mindig abból kell húzni :)



De.

az alábbi oldal szerint hagyni kell a gyereket, hogy ő oldja meg!...


[link]

2015. okt. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én szoktam neki sorolni, és semmihez nincs kedve amiket felsorolok. Egyedül. Nekem meg nincs kapacitásom mindig leülni vele, neki valóban egyedül is fel kellene találnia magát...
2015. okt. 26. 20:25
 4/6 anonim ***** válasza:

hívd el magatokhoz egy osztálytársát

vidd közösségbe

természetes hogy kortársait igényli

2015. okt. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én kiskoromban kaptam egy könyvet édesanyámtól -365 egyszerű tudományos kísérlet-. Mondanám, hogy minden napra jut egy de én kiskoromban ennél mohóbb voltam, biztos minden gyereket érdekelne.
2015. okt. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Furcsa, én hat évesen - de már ovis koromban is - tök jól elvopltam magamban.

A szüleim nem nyalták ki a sggem, önálló játékra biztattak mindig is.

Igazuk volt, soha nem őket nyúztam.

2015. okt. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!