Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiam csak az autókkal játszik...

Fiam csak az autókkal játszik más nem érdekli igazán. Mit csináljak, hogy más játékokkal is játszon? Hiába próbálok játszani vele pl. építőkockákkal vagy gyurma stb. nem akar. Nem baj ez? Félek lemarad így a kórtársaitól, mi lesz így vele az oviban.

Figyelt kérdés
2010. márc. 17. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmiről sem fog lemaradni.Az enyémet is csak az autó érdekli.Az oviban hamar utol érné a többit ha le is maradna de nem hinném hogy ez akkora baj lenne.Jobb mintha babázna:D Azt nem írtad mennyi idős a kicsi.
2010. márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! 2éves, a másik probléma hogy nagyon hisztis és már nem tudom mit csinálhatnék az hogy nem figyelek rá az nem jött be. esetleg ezzel kapcsolatosan is várom az ötleteket
2010. márc. 17. 17:52
 3/6 anonim ***** válasza:

minden gyerek más! Az én fiam is éjjel nappal autózik.

Nyugi, minden rendben lesz!

Hiszti? Hallottam a "be a vivaldit a cédébe, és mxra a hangerőt" cimu sztorit, lehet meg kellene probalnod, sokaknak bevalt.

2010. márc. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a kicsi 2 a középső 4 a legnagyobb 10 amióta a kicsi megvan azóta a középső is hisztis,mindent sírva kér pedig nincs rá oka.Próbálunk talán többet is törödni vele mint eddig de mégis más lett minden nem ő a legkisebb....kinövitek majd nyugi addig is sok türelmet
2010. márc. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk sorrendben a kedvenc játékok:

1,5 évesen gépek,flex,dekopír,csavarhúzó stb..

2,5 évesen autók.

3,5 évesen lego

4,5 évesen bionicle,ez még most is tart.

6 évesen számítógépes játékok.

ha mást kapott ajándékba ami éppen a favorit volt akkor csalódott volt.

Ne izgulj,hogy 2 évesen még nem gyurmázik,majd később..,nem fog lemaradni semmiről.Nekünk is itt sorakoznak eltéve a kirakók,nyomdák,kockák,építő játékok a 3 évesemnek,de egyenlőre nem érdekli.Rajzolni viszont szeret,jobban mint babázni.

A hisztire meg az a tanácsom,hogy csak azzal próbálkozik a gyermek,amire úgy gondolja esélye van nálad elérni.Azt hiszi még most is a 7 évesem is,hogy érdemes valamire 25x rákérdeznie,mert talán egyszer igen lesz a válaszom.Azt rebesgetik,hogy a következetes nem válasz csodát tesz...:))))

2010. márc. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is két éves, ő két dolgot szeret játszani: autózni és főzni (a nagybátyja szakács). Nem baj ez. Vannak más játékai is, kockái is, de magától nem szokott kockázni. Olyan szokott lenni, hogy én előveszem a kockákat, és én egyedül elkezdek vele építeni. 2 perc után ő is csatlakozik :)

Gyurmázni még nem tud, próbáltuk, de csak morzsolgatja. A bölcsiben sem gyurmáznak még, inkább festenek, rajzolnak (vagyis firkálnak). Meg ragasztós papírra rizst szórtak, tök aranyos :) Majd ha közösségbe kerül, úgyis fogja ő is csinálni azt, amit a többi gyerek, mert megvan bennük az utánzási hajlam. Esetleg te is tedd azt, amit én, kezdj el te egyedül játszani, valószínűleg akkor felkelted az érdeklődését. De amúgy nem baj, hogy autózik, egy fiú hadd autózzon csak :)

Nekem egyszer beszólt valaki, hogy miért hagyom főzőcskézni, meg miért veszek neki játék edénykészletet, amikor az olyan lányos dolog. Mondom na nemár, a legnagyobb szakácsok mind férfiak :D Jamie Oliver vagy Gordon Ramsey minden csak nem nőies :D

Szóval csak azt akarom ezzel mondani, hogy hadd játszon olyat, ami az egyéniségének megfelelő, a lényeg az, hogy leköti valamilyen játék. Jobb, mintha a tévét nézné naphosszat.

2010. márc. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!