Meddig cumizhat?

Figyelt kérdés
3 éves lesz 31.-én a kislányunk, nagy cumifüggő. nappalra úgy ahogy most már sikerül leszoktatni (keresi napközben is, meg hisztizik érte ha éppen rossz paszban van) Nem engedem kihozni az ágyából. Alváshoz meddig használhatja? Két hete nem találtuk délután és cumi nélkül aludt el este (nem volt könnyű, sőt borzalmas éjszaka volt sokat sírt/üvöltött este. Férjem ekkor dolgozott. Átvészeltük. Másnap gondoltam már nem adom oda neki, eltelt a nap este cumi nélkül elaltattam nagy nehezen. De nagyon sokszor ébredt/sírt és kereste a cumit(csámcsogott), férjem nem tudott kitartani és odaadta neki éjszaka, hogy tudjunk mi is aludni. Megértem Őt is, hiszen elég sokat dolgozik/éjszakázik így pihennie kell. (mozdonyvezető, így nem árt kipihentem menni hiszen felelősségteljes munkája van) Így most ott tarunk hogy alváshoz van cumi. Na de meddig? A leszoktatás így is úgy is valamikor nehéz lesz. Vagy elhagyja magától?
2015. okt. 11. 22:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggodj emiatt:)meg nem erett meg arra hogy elhagyja a dudlit,ugyolyan ez mint a szobatisztasag,persze azert 6 evesen mar ne cumizzon de haromevesen rendben van.Az en kislanyom 4 eves koraig cumizott,most 6 eves 1.osztalyos es teljesen rendben van minden:)mi mondtuk neki mindig hogyha nem cumizik tobbet akkor kap egy babat stb,vagy hogy elviszi a cumimano,de nem valt be:(.December 5-en este kieakta az ablakba hogy a telapo elvigye(megbeszeltuk vele)nagy nehezen de lerakta es reggel szaladt hogy de joo elvitte a dudlit de hozott helyette csokit meg babat stb.Hat nekunk igy sikerult:)egy probat meger.Kisfiam most 2 eves,szinten cumifuggo,de majd lesz valahogy:)
2015. okt. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én mindkét lányomnál 2 éves koruk körül szüntettem be a cumizást. A nagynál azért, mert 1 nap alatt 4 cumit kirágott, több nem volt otthon. 2 napig kereste, este elalváskor volt kis pityergés, de végig mellette volt, simán leszokott.

A picinél meg azért, mert a fogorvos azt mondta, hogy lát már egy enyhe ívet a fogsorában, lassan le kéne szoknia. Így még aznap este eltettük a cumikat, nála is pár napig tartott amíg kereste, aztán annyi.

Szerintem legyetek kicsit határozottabbak borzasztó, amikor még egy 5 évesnek is lóg a szájából. A pici 2,5 lehetett, amikor a campona parkolójában láttunk egy min. 5 éves kisfiút cumival a szájában, mire a nagylányom megkérdezte hangosan, hogyhogy az a fiú még mindig cumizik, amikor a húga már rég nem? Anyuka is hallotta, elég ciki volt a helyzet.

2015. okt. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!