Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon hisztis a 19 hós...

Nagyon hisztis a 19 hós kisfiam, mit tegyek? Hogyan nevelhetem meg? Lehet büntetni a kezére ütni, sarokba állítani, vagy ezzel nem sok mindent érek még el?

Figyelt kérdés
2010. márc. 14. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem foglalkoztam a hisztivel,bekapcsoltam Vivaldi zenét hangosabbra,hogy elnyomja az üvöltését,aztán rájött hogy nem hat meg az üvöltözése,csendbe lett utána.(bár ő nem saját gyerek,rokon volt)Nem ütöttem rá sosem.Nem tudom milyen a fiad,lehet hogy nála az lenne célravezetőbb?passz.
2010. márc. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
én minden hisztit azzal reagálok, hogy NEM REAGÁLOK.Nehéz volt kezdetben megállnom, de hidd el, ha nincs közönség, abba fogja haygni, mert azt látja hogy nem ér el vele semmit.Minél inkább tiltod, annál inkább csinálja, és egy i dő után te fogsz engedni, mert megunod, hogy nem hallgat rád. Ha ütöd, azzal semmi jót nem érsz el. Ő még kicsi ahhoz, hogy "büntesd", sarokba állítani?nem hiszem hogy értené hogy miért, és főleg nem maradna ott. Attól függ,miket csinál. Ha nálunk csapkod, kezdetben 2-3-szor rászólok hogy ez csúnya dolog, és figyeli a további reakcióimat, minidg rákontráz. de csak azért szólok rá, hogy azt ismételjem hogy rossz dolog, de utána nem nézek oda.Ha abbahagyja, elterelem a figyelmét, pl kér-e inni, vagy enni még, vagy mit játszunk, stb.Nem emlékeztetem a hisztit kiváltó okra sem, és magára a rossz viselkedésre sem. Próbáld valahogy elérni, hogy több pozitív dolog érje napközben, mint negatív. Pl ha sok dolgot tiltasz, logikus hogy hiszti lesz belőle. Inkább találj ki vmi elfoglaltságot neki, aminek örül.A figyelemelterelés csak akkor válik be, ha már nem hisztizik. Nem hiszem hogy erőltetni kéne rá az akaratod, ami az hogy fejezze be. Legjobb ha mindig magától abbahagyja. Egy idő után rövidebbek lesznek a hisztik, és neked mindig meg kell állnod, hogy reagálj rá, akármennyire idegesít is. Ha nem bírod, hagyd ott, de ne szólj hozzá.
2010. márc. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

az 1. válaszoló jót mondott nagyon, mi is ezt szoktuk régen, ha elszakad valami, kb 3szor csináltam azóta lekopogom, nem volt hiszti! :D

(na jó, max ha bazi fáradt, de akkor már inkább sajnálom, és megyünk fürdeni, v aludni, tehát ez más.)

Annyi, h az én fiam 17 hós, de ő még nem hiszem h ott tudna maradni a sarokban.. Sztem nem értené.

A kézre ütés viszont nem a hisztire való.

Én emellett szavazok: zene, v a befogom a fülem, és úgy teszek, mintha mi sem történne elv! :D

2010. márc. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!