Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig tart a ruhapróbálási...

Meddig tart a ruhapróbálási mánia? Jobb hagyni mert magától abbahagyja vagy le kell állítani?

Figyelt kérdés

Kislányom még nincs 2.5 éves, és mostanában kirámolja a ruhásszekrényét a nappaliban, míg mással foglalkozom és felpróbálja a ruhásszekrényt. Normálisan összehajtani még nem tudja, így mindenhogy plusz idő megy el erre is.

(Alapból tiltva vannak bizonyos szekrények, azt be is tartja, és elég rendrakó és tükéletességre törekvő típus.)

Bárhová indulnánk, rendetlenség miatt pakolhatok, vagy a hétköznapi tevékenységek végzésében ez sok plusz idő.

Azt sem tudom, hogy most az a jó, ha hagyom (mert esetleg úgyis megunja pár héten belül és abbahagyja) vagy ha nem engedem?

Én nem voltam sosem ilyen, egyszerűségre törekszem és nem szoktam felpróbálni ruhákat, hogy tőlem látta volna, így teljesen paff állok, mit lehet tenni? Legalább tudnám, mire lesz vége!?

(Tesóm viszont világ életében divatmániás volt, viszont évente 2-3-szor találkozunk, így tőle sem láthatta, max. "génileg" örökölhette.)

Így mindkét kérdés érdekelne!

Köszönöm!


2011. febr. 3. 11:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem döntsd el Te.

Ha bírod, akkor rámolj utána, esetleg tegyél ki neki 4-5 ruhadarabot (naponta cseréld), hogy azokat próbálgathatja, ha meg nem bírod, akkor tiltsd meg neki az adott szekrény nyitogatását. (Végső esetben szerelhetsz gyerekzárat is rá).


Szerintem a pakolás életkori sajátosság, és nem igazán "múlik el", inkább csak átalakul. Az, hogy ruhát vagy mást, mindegy. Amit talál, és ami érdekli...


Szerintem tiltani úgy könnyebb, ha adsz helyette valami mást neki, ami érdekes, és ami lefoglalja.


két kislány anyukája

2011. febr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!