Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek a gyerköccel? Ha...

Mit tegyek a gyerköccel? Ha hisztizik leül a földre és veri a fejét a földbe? Miért csinálja?

Figyelt kérdés
2010. márc. 14. 17:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Mennyi idős?

Egyébként én (otthon) nyakon önteném egy pohár vízzel, az lehűti.

2010. márc. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

19 hónapos, a pohár víznél komolyabb dologra gondoltam

és csak itthon csinálja

2010. márc. 14. 17:22
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha elkezdi, menj ki a szobából és ne figyelj rá. Ezzel csak ki akarja eröszakolni, hogy neki legyen igaza - ha belemégy a játékba, akkor egyre rosszabb lesz. Ezért jobb már most leállitani - és erre csak az a módszer, hogy nem veszed figyelembe.
2010. márc. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
második jól írta. de a víz se rossz megoldás hiszti ellen :) vagy a szóda.
2010. márc. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ne vegyél róla tudomást, majd ha megnyugodott mond el neki, hogy mennyire megbántott s viselkedésével és, hogy nagyon szomorú vagy miatta!
2010. márc. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Két és fél éves a fiam, és már régóta ezt csinálja. Próbáltam, hogy nem figyelek rá, volt már vízzel nyakonöntés is, de ezidáig nem szokott le róla. Pedig gondolom, hogy én csinálok rosszul valamit, mert a bölcsiben párszor próbálkozott csak vele, aztán már nem nagyon csinálja. Különben azt figyeltem meg, hogy azért csinálja, hogy tudjon sírni. Pl. valamit nem engedek meg neki, akkor elkezd ordítani, de az nem elég hatásos, akkor gyorsan megfejel valamit, és akkor már tud bőgni rendesen. Amúgy iszonyat nagyokat csap a fejével, csodálom, hogy nem lett még ebből semmi baja.
2010. márc. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A lányom is 2 éves és dettó a viselkedése. De már a vizzel leöntésen túl vagyunk és a kismókusomnak nagyon tetszett, mert azóta, amikor hisztizhetnéke van mindig mondja előtte, hogy anyuci hozd a pohár vizet.:))

Komolyan komolyra...

Én is ott szoktam hagyni, aztán közben azért beszélek valamit hozzá, elterelem a figyelmét és olyan kis édi, mert jön és bocsánatot kér.

2010. márc. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Én kb. az életem első 5 évét így éltem le. Mindenért hisztiztem, fejem a falba csapkodtam. Sokan azt mondják, hogy csoda, hogy nem loccsant szét a fejem.

És konkrétan emlékszem is, hogy mit akartam ilyenkor elérni.

Vagy akkor, ha valamit nem kaptam meg, ilyekor jött a hidegzuhany és a szóda, miután mindent megbántam.

Vagy csak figyelmet követeltem.

1 embertől féltem, csak apámtól.

A megoldás vagy tekintély parancsolás, vagy figyelemelterelés.

Legalábbis nálam csak ezek váltak be.

2010. márc. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszel róla tudomást, vagy beküldöd a szobájába és nem engeded ki, még le nem nyugszik. Az én 2 éves lányomat a hideg vizes mosdatás csak még jobban felhergeli. Én naív, azt hittem majd megijed: múltkor felöltöztettem és kitessékeltem az udvarra, hogy menjen világgá, nekem ne hisztizzen. Elindult...Aztán a kapunál már azért üvöltött, hogy nyissam ki neki! Kinek mi válik be. Állítólag a gyerek szempontjából a legjobb nem ráfigyelni ilyenkor, de azért lássuk be, ez egyátalán nem is olyan könnyű, főleg, ha attól kell félni, kárt tesz magában. Nálunk leginkább a szobájába küldés jött be. Kitartás, a dackorszaknak is vége egyszer. ( Youtube: hisztikirály ) Szalay Könyvek- A hiszti, Szülők kézikönyve ebből megtudhatod miért csinálja.
2010. márc. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Nálunk egy egész más módszer vált be. A gyereket szorosan ölben kell tartani - elég nehéz, de megéri - amíg lenyugszik. Közben csitítóan mondogatni kell, hogy amint abbahagyja a küszködést elengedem. Közben sírt, rúgkapált, de végül lenyugodott... A leöntés szerintem elég durva.
2010. márc. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!