Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sem velem sem nélkülem? Nem...

Sem velem sem nélkülem? Nem alvós 1,5 éves gyerekek anyukái adnátok ötleteket?

Figyelt kérdés

Eddig kiságyban feküdt és az esti lefektetésnél semmi probléma sem volt. Elaludt magától. Éjszaka felkelt néha inni, de visszaaludt. Előfordult néha hogy felkelt éjszaka 2 körül hogy nem álmos, de egy kis hiszti után visszaaludt!

Most 3 napja lecseréltük az ágyat nagy ágyra, egyik ok hogy kicsi volt a másik ágy, a második ok hogy kistesója lesz és szerettük volna hogy beleszokjon az új ágyba.

Első éjszakával semmi gond sem volt, de a második éjszaka rájött hogy ki lehet onnan mászni. Azóta éjszaka éjféltől kb 3-ig járkálunk. Ő jön át mi visszavisszük.

Két óra hossza után megpróbáltuk hogy odaveszem magam mellé hogy majd elalszik és visszavisszük a szobába.De velünk nem szeret aludni, mert meg van neki szokva hogy a saját szobájába ágyába fekszik. Ha én fekszem az ágyába mellé az sem jó. Fekszik ő az ágyába csak üljek mellette. Csak éppen nem alszik mert figyeli mikor hagyom ott. Pedig nem 10 percet ülök ott. De eddig ilyenekre nem volt szülség.

De most éjszakától már nem alszik el rögtön, hanem már mászik kifele. Férjem azt mondta visszahozza neki a rácsos ágyat, de szerintem ez nem jó megoldás hiszen ha leközelebb próbálkozunk megint kezdjük előlről.

Mit csináljunk, adnátok tanácsot? Már ebbe az éjszakai járkálásaba, hisztibe bele lehet hülyülni.


2010. márc. 13. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Üss rá a fenekére,ha felkel.Ez drasztikusan hangzik,de nem lesz tőle semmi baja.Vagy az apuka szóljon rá nagyon határozottan.Ne hagyd,hogy szórakozzon veletek,mert csak rosszabb lesz a helyzet.
2010. márc. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem másfél évesen még korai volt kivenni a rácsos ágyból. Ilyen pici babának még nemigen lehet megmagyarázni, hogy éjjel ne mászkáljon le. Inkább egy nagyobb rácsosat kellett volna venni, ha már nem fért el a régiben. Bár én eleve annak a híve vagyok, hogy eleve akkora ágyat vegyen az ember, amiben a kicsi 2-3 éves koráig elfér, amikorra megérik arra, hogy rendes ágyon biztonságban aludjon.
2010. márc. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

leesésgátlót nem próbálnátok meg?

Mi is így vagyunk mint ti, nálunk ez lesz a következő lépés...

próba szerencse

2010. márc. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem hangzik drasztikusan. Rászokott szőlni az apja erélyesebben hogy mennyjen vissza a helyére és megy is vissza az ágyba. Amúgy jól mondod, hülyét csinál belőlünk!Legutóbb bezártuk az ajtót ne tudjon kimenni és egy idő után rájött, feleslegesen kelt!
2010. márc. 13. 21:35
 5/12 A kérdező kommentje:
Van leesésgátló, nem esik ki.Átmászik rajta!
2010. márc. 13. 21:36
 6/12 anonim ***** válasza:

Mikorra várjátok a tesót?

Nálunk az ágyba szokás úgy volt,hogy bent volt a kiságy is éa az új is. volt,hogy éjjel átmászott egyikből a másikba. Aztán megszokta a nagyot és maradt. Így a kicsi lehetett a tesóé- Nehéz volt, mert mindig felébredtem ha indult. De megszoktuk kb 1-1,5 hónap alatt.

2010. márc. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én nekem ez a nagy félelmem amit leírtál,szerintem az én lányom is ugyanezt fogja csinálni,de ő se szeret(tud) velünk aludni,úgyhogy nem is tudom mi lesz majd...

Én amúgy a 2.válaszolóval értek nagyon egyet... Kicsi ő még hogy megértse szerintem is.Lehet hogy én inkább a helyedben vissza adnám,ahogy párod is javasolta,de az is lehet hogy csak pár nap kell hozzá és beleszokik az új helyzetbe.

2010. márc. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
mi ugy szoktattuk át a fiunkat a nagyágyra + kulon szobára egyszerre (1évesen), hogy eleinte mellette aludtam én is, 1-2 hétig, aztán már csak néha hajnalban kellett mellette maradnom, mikor felébredt a tejért...Max. 1 honap mulva már maga aludt, nem jott utánam, azota is ha valami, odahív magához. nekunk így bevált.
2010. márc. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A 2.válaszolónak TÖKÉLETESEN igaza van!Az első válaszolónak én ütnék a s*ggére,de olyat,hogy 1 hétig ne tudjon ülni rajta.Én úgy gondolom,kicsit korán,és túl gyorsan vártok el tőle dolgokat.2 gyerekes anyuka.
2010. márc. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

teljesen egyetértek az utolsóval.


A gyereknek nem a seggét kell ütni, hanem megérteni, hogy mit miért csinál...

2010. márc. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!