Milyen az élet ikrekkel?
6 és 2 évesek a nagyok, illetve 8 hónaposak a babák. Mind a négy kislány. Az első hónap rettentő fárasztó volt, napi fél-egy órát aludtam összesen, mert hát éjszaka csendben kellett tartani a piciket, hogy a nagyobbak tudjanak pihenni. Szoptatni sajnos nem tudtam őket, így viszont mindig egyszerre etettük őket apával. A ringatást pihenőszékkel oldottam meg, ha egyedül voltam rájuk, nagyon jól bevált. Az alvást is megoldottuk egy hónap alatt, azóta nagyon jó, hogy 4gyerek van itthon:)
Most is mindig egyszerre kapnak enni, egymás után, szépen kivárják a sorukat, illetve felváltva fürdenek elsőként, na, ők jobban tudják, hogy aznap ki az első, mint én. Balhéznak, ha elrontom a sorrendet. Egy ágyban alszanak a kezdetektől, imádnak összebújni. Még csuklani is egyszerre szoktak. Vannak napközben kötelező pihenők, aki akar, alszik, aki nem, az csak játszik az ágyban, de, ha hangoskodik a másik, vagy kersztbe mászik az alvón, sem zavarja.
Két petéjű ikrek, de nagyon szükségük van rá, hogy mindig lássák a másikat, egymáshoz érjenek, ha csak eggyel kell orvoshoz menni, mind a kettő ki van bukva a másik nélkül..
Ha megtaláljátok a rendszert, ami mindenkinek megfelel, akkor egyáltalán nem nehéz négy gyerekkel sem. Sőt, így mindig van kivel játszani, ha egy ki is dől a csatasorból.
Három kisfiam van, a két nagyobb az ikerpár, most 4 évesek.
Nekem már a terhesség nagyon nehéz, problémás volt, ezért azt tudom mondani, hogy ha egészség van, akkor minden könnyebb, ha nincs, akkor az hatalmas teher.
Születésük után 1 hónapig voltak koraszülött osztályon, s nem is egyszerre jöhettek haza. Na az pokol, otthon ellátni egy babát, s közben naponta ötször ingázni be a kórházba az etetésekre. A sok idegességtől elment a tejem, ezért a következő tanácsom az, hogy kövess el mindent a szoptatásért! A kistesót tudtam (és még mindig) szoptatni, hatalmas a különbség a tápszerezéshez képest! Mármint időben, egyebekről nem is szólva persze.
Ringatás: amíg picik voltak, 1-1 hordozóban ringattam őket, de ettől persze percek alatt leszakad az ember karja. A hintáztatható hordozó nem sokat számít.
Utána görgős ágyneműtartóban hintáztattam.
A legjobb, ha hintaágyba vagy székbe tudsz ülni, és előtted vannak a babák, szopipárnával kipárnázva, mert akkor ugye egymáshoz is érhettek közben. Vagy kérdezz meg egy profi hordozót, hogy tudnád mindkettőt egymásra kötözni (nekem ez kimaradt).
Etetés: mikor még picik voltak, külön-külön etettem őket. Amelyik fent van vagy éhesebb, annak pelusozás, tápszermelegítés, etetés, büfiztetés, altatás. Aztán ugyanez a testvérével. Nálunk addig lehetett itthon a férjem, amíg koraszülött osztályon voltak, addig egyszerre, együtt csináltuk mindezt, utána sajnos várnia kellett az éppen nem evő ikernek. A két gyerek etetése így másfél óra, pelustól büfiztetésig. Mindez napi nyolcszor, mert ők csenevészek voltak, még buktak is, spec. tápszert is kaptak.
Ha szoptatsz majd, előre készülj a tandem szopira!
Ha van más kérdésed, csak kérdezz, amúgy meg mindenkinek ajánlani szoktam Métneki Júlia Ikrek könyve című csodálatos munkáját, abban valóban mindent megtalálsz!
JÓ egészséget kívánok!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!