Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesetek mennyire tud...

3 évesetek mennyire tud egyedül alaposan fogat mosni?

Figyelt kérdés
Lányom most kezdi az ovit szeptemberben,általában egyedül mossa a fogát,viszont nem olyan alapos még úgyhogy utána én át szoktam mosni neki. Oviban gondolom nem segítenek majd..
2015. aug. 13. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
A fiam például nem hajlandó fogat mosni, nagy ritkán sikerül csak. Fogalmam sincs mi lesz vele az óvodában, ő is őszre kezdi.
2015. aug. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semennyire, de mossa azért. Utána meg én mosom meg neki. Nálunk kiscsoportban nem mostak fogat.
2015. aug. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Semennyire, de még nem is kell neki szerintem. Reggel-este én mosom neki.Oviban meg úgy csinál, mintha mosná. Havonta cserélem a fogkeféjét, mert szétrágja.
2015. aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Semennyire. Az elsőket kívül megsikálja, a hátsókat nem, sőt nem is nagyon engedi, csak veszekedés árán.
2015. aug. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Most kicsit megnyugodtam.. Pár ismerősöm szerint már egyedül szépen kellene fogat mosni egy 3 évesnek. Egyik anyuka akinek a lánya csoport társa lesz a lányomnak, azt mondta az ő lánya már két éves kora óta gyönyörűen mossa a fogát egyedül.

2015. aug. 13. 13:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Hozzánk az oviba rendszeresen jön a fogorovos.

Ö azt mondja, hogy 2 fontos fogmosás van, az esti és a reggeli. Az estinél mindenképpen a gyerek 6 éves koráig az szülönek is meg kell mosnia, a reggeli pedig csak a reggeli maradékok lemosására van, akkor a gyereknek kell gyakorolnia. Dèlbeniere nincsen szükség, de ha az ovoda megteszi akkor ott a gyerekeknek egyedül kell gyakorolnia, egy ovonönek mérni az idöt és közben mutatni a gyerekeknek a helyes fogmosást, vagy is is mindent együtt csinálnak. Annyira aranyosak a gyerekek, ahogy az ovonéni után mossák, és minden gyerek végig mossa a 2 percet. Otthon reggel jó ha 1 percet mossa a lányom.

2015. aug. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyönyörűen mossa a fogát egyedül...hát igen, én is gyönyörűnek látom, ahogy mossa egyedül, csak nem túl hatékony. :) De nagyon cuki, azt meg kell hagyni.

Talán a kérdéses anyuka nem igazán tudja, hogyan kellene csinálni, vagy arra gondol, amire én. Vagy tényleg 2 évesen szakszerűen mos fogat a gyereke. Erre mondjuk nem túl nagy az esély, bár nem zárható ki.

Nem kell mindent elhinni, kérdező. Majd megtanulja a tiéd is.

2015. aug. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudnak. Este mi mossuk nekik, reggel egyedül. Tervezek venni elektromos fogkefét nekik.
2015. aug. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Írtam itt már választ, azt hiszem az első az enyém. Szóval nyugodj meg, ebben a korban még nem az alapos fogmosás az ismérvük. Nem lóverseny ez, ki fog alakulni minden szépen. Egyik héten még nem tud kört rajzolni másikon meg már rajzolgatja a krumplikat...
2015. aug. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!