Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet fegyelmezni egy...

Hogyan lehet fegyelmezni egy 2,5 éves kisfiút, aki ha valami nem a tetszése szerint történik iszonyú hisztirohamot kap?

Figyelt kérdés

Ha valami nem tetszik neki, akkor elkezd sírni, üvölteni, csapkodni, mindent földhöz vág amit ér, fetreng a földön. Rúgja a falat, ajtót, minket. A testvérét (6 éves fiú) üti, harapja, rúgja. Egyszerűen borzasztó és kétségbeejtő.


Fogalmam sincs mit csináljak, hogy végre változzon a viselkedése.

Eddig a "bünti széket" használtuk büntetésként, de nevetve leüli a 2,5 perc többszörösét is akár és folytatja amit addig. Kedvenc játéka nincs, tehát azt sem tudom elvenni. Kezdek kifogyni az ötletekből.


Gyakorlatilag az egész napunk másról sem szól mint hogy azt hajtogatja, hogy nem-nem-nem-nem-nem-nem. Tudom, hogy ez a dackorszak, de ebbe belepusztul a család. Eddig is akaratosabb volt az átlagnál, de az utóbbi két hónak maga a pokol.


2015. jún. 16. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
42%

Nincsenek erre univerzális szabályok, merthogy minden gyermek más. :) Mások a motivációi, a gátlásai, stb., és így más bánásmódot igényel.


A legegyszerűbb elvinni egy gyerekpszichológushoz, aki fel tudja térképezni ezeket neked. A kulcsszó, ami téged érdeklő szakemberekhez vezethet az impulzus kontroll, a magatartászavar, a hiszti.


Ha fővárosi vagy, sok kórháznak van gyerekpszichológusa, és az ingyenes ellátást jelent neked. :) Külön ajánlani tudom a Heim Pált, én ott voltam gyakorlaton Piroska néni mellett, nagyon ügyes és tapasztalt hölgyről van szó. (Ha jól tudom, most ő az osztályvezető pszichológus.)

2015. jún. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne.

Mondjuk az enyém nem ennyire, de hasonló. Ha ellenkezünk az akaratával sokszor üvölt, ökölbe szorítja a kezét,hozzám vágja ami a kezébe akad, vagy rámüt... De azt csak úgy éppenhogy. De sokszor olyan félelmetes,mintha ilyenkor dührohamot kapna. De ő még nem beszél szépen, a mondatai egyik felét érteni csak, így a pszchiológus nála még nem jöhet szóba.

Amúgy is azt olvastam,hogy kinél gyengébb kinél erősebb a dackorszak.De sokszor gondolom úgy,hogy ez már nem normális dacos viselkedés...

2015. jún. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Nem értem a 0 %-ot, szerintem ésszerű tanácsot kaptál az elsőtől. Mellesleg a gyermekpszichológus valóban alkalmanként súlyos összegeket kér el, ezért én nem is mentem oda soha.

Nálunk is ilyen volt a fiam, 2-3 korában idegbeteg voltam tőle.

Vittem én sokfelé, pl. gyermektornára, amit kijelentett, hogy nem csinál, majd simán kiment a teremből, kint meg lefeküdt, és változatlanul kijelentette, hogy nem. Erre a gyógypedagógus csak annyit mondott, hogy alkalmatlan vagyok az anyaszerepre, és ha így folytatom, egy drogos iskolakerülő gyereket nevelek majd. Hasonlókat kaptam a védőnőtől is. Hozzáteszem van egy angyali természetű kislányom is, szóval nem hinném, hogy annyira alkalmatlan lennék az anyaszerepre.

Szóval értem mit érzel.

Mi annak idején elvittük a nevelési tanácsadóba. Na, nem sokat segítettek, tkp ott is az volt az egyik, amit kimondott a gyerekpszichológus, hogy megszokta, hogy hisztivel elér mindent. Pedig ez nem igaz.

Nekünk még beszédzavart állapítottak meg, utána kicsit megnyugodott mindenki. Egyébként ennyi idősen nem nagyon beszélget vele a pszichológus, inkább megfigyeli játék közben. Szóval ne azt képzeljétek el, hogy kifaggatja, hogy otthon veszekednek-e a szülei, nyilván egy ennyi idős gyerek erről úgysem tudna érdemben nyilatkozni.

Aztán bekerült az óvodába, és az óvónők rettegnek tőle. Elküldték megint Nevtanba, megint megmondták, hogy beszédértési zavar. Most 5 éves, egy angyal, ahhoz képest, hogy mi ment 3 évesen. De néha még most is kezelhetetlen, szóval én elviszem a Vadaskertbe egy 1 hetes kivizsgálásra.

Szerintem a Nevtanba kérj te is időpontot, az nem árthat.

2015. jún. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor egy dörgedelmes apa vagy férfi rokon sokat segíthet. Nem kell pofon, de egy gyenge (inkább csak lelkileg fájdalmas) kézfejre mért ütésből jobban felfogja némelyik gyerek azt, hogy rosszat tett. A másik, hogy hagyod tombolni... 2-3 napig megjárjátok a poklok poklát, utána belátja a gyerkőc, hogy fölösleges a hiszti, és kitalál valami okosabb módszert.

A tesójára pedig vigyázni kell amennyire csak lehet, nehogy megutálják egymást.

2015. jún. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!