Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak másfél éves...

Mit csináljak másfél éves kislányommal?

Figyelt kérdés
Egyszerűen már kb fél éve gyakoroljuk (néha intenzívebben, néha lazábban) a kanállal, villával való evést és SEMMI! Még mindig ott tartunk hogy ha véletlen fel is tudja venni vele az ételt, az tuti hogy nem jut el a szájáig, csapkod, lefordítja róla, háta mögé dugja. Velem van a gond vagy vele? Ilyenkor már rég kéne tudnia nem?
2010. febr. 19. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Húh, nem kezdted korán? Enyém 15 hónapos, és még soha nem adtam a kezébe se kanalat se villát. Ha véletlenül elkapja, csak játszik vele. Most egy hónapja van az, hogy a kezébe adott kekszet elcsócsálja. Eddig csak széktente és eldobálta azt is.
2010. febr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, előbb-utóbb megtanulja, nem egyszerre fejlődnek minden téren. Lehet, hogy a tied mást tud már jobban (beszéd, járás stb), mert eddig azokra koncentrált.

Az apró kézmozdulatokat úgy fejlesztheted, hogy egy tálcára öntesz neki apró zizit, csipegesse fel és vagy egye meg vagy tegye egy fél literes műanyag üvegbe(nem könnyű:). Vagy tépkedjen csíkokra újságpapírokat (mutasd neki meg, hogy csinálja)

2010. febr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok ismét. Viszont fogkefével szépen mos fogat egyedül is :)
2010. febr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sokat olvastam itt erről, és már rengeteg 1 éves gyerek "szépen" eszik kanállal, villával. Tudom minden gyerek más, csak kezdek aggódni, hogy le vagyunk maradva. Vagy talán azok az anyukák túloznak? Várom az enni tudó és nem tudó babák anyukáinak válaszát is :)
2010. febr. 19. 11:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ezen nem aggódnék a helyedben, itt olyan sok zseni gyerekről olvastam már én is, (10 hósan gyönyörűen eszik egyedül kanállal, 4 hósan stabilan ül, 1 évesen már folyékonyan beszél stb. - hát én ezeknek kb. a felét hiszem el, sok anyuka szeret nagyzolni)


Az én kislányom jövőhéten tölti a 17. hónapot és bár már mi is 2 hónapja gyakoroljuk a kanállal evést, a száján kívül mindenhova jut kaja... :P De majd belejön!

Ma sajtos tésztát csináltam neki és pici babavillát adtam a kezébe (ugyanolyan mint a kanala csak van 3 foka, viszont nem tudja megszúrni vele magát,mert kerek a formája) és így a tészta darabokat egész szépen sikerült eljuttatnia a szájáig :)


Majd megtanulják, nem lehet minden gyerek mindenben tökéletes :)


Fel a fejjel, sok sikert!

2010. febr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudok neki valahogy segíteni?
2010. febr. 19. 12:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom 13 hónapos. Ő sem tud még kanállal enni. Talán 2x véletlenül eljutott egy falat a szájáig. Ő például kézzel eszi a tésztát, a villát eldobja. Nincs hozzá türelme. És inni sem tud egyedül, pedig az ismerősöm "ügyes" gyereke már tud. ( 2 nap különbséggel születtek) Én meg persze, hogy elhiszem?!
2010. febr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Én, aki még nem adtam kanalat a kezébe. Én úgy fogok majd neki segíteni, hogy fogom az ő kezét, a háta mögött, és irányítjuk együtt a kanalat a szájába. De az enyém 15 hónaposan erre még "éretlen" :)
2010. febr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát az enyém ugyesen evett már egy évesen kanálal. Ha hiszitek ha nem. Jó a levest gyakran elcsorgott neki. Az ismerősöm gyereke meg ügyesen ivott egyedül egy évesn pohárból. Saját szememmel láttam. Megfogta az üvegpoharat és szépen a szájához emelte és ivott. 14 hónaposan már az enyém is szépen ivott. Azért mert sok gyereket még másfél évesen is pici babaként kezelnek nem biztos, hogy más gyereke is béna. Szerintem próbáld meg nagy kanalt addni amivel ti esztek. Azzal lehet ügyesebb lesz.Ne streszel rá menni fog.
2010. febr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!