Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi tejtermék káros egy 2...

Mennyi tejtermék káros egy 2 évesnek? A fiam szinte csak tejterméket hajlandó enni, nem terheli meg a szervezetét?

Figyelt kérdés
Tombol a dackorszak nálunk, örülök ha egyáltalán valamit eszik, mert amúgy meg soványka szerintem. 96 cm és 12 kiló.
2010. febr. 17. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyém szintén csak savanyított tejterméket,tápot eszik inkább és 1 hónapja hajlandó tejet inni.Azt tudom,hogy a tehéntejből naponta max 0,5 litert kaphatnak,ettől több terheli a veséjüket.A savanyított tejtermék más,mert abban a tejcukor és a tejfehérje már átment 1 erjedési folyamaton.
2010. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

jaj köszi!! ezt nem is tudtam! túrót,joghurtot,tejfölös cuccokat,pudingot eszik szívesen.

Tejből konkrétan tényleg csak fél litert kap, reggel 2,5 dl-t meg este 2,5 dl-t.

2010. febr. 17. 15:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előző váaszolóval,csak annyit fűznék hozzá,hogy sztem nem sovány.A lányom 15.5 hónapos és 10.5 kg.tök arányos.Szerinte a fiad is az,még mindíg jobb,mintha el lenne hízva.
2010. febr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Persze őszintén megmondva én is jobban örülök neki,mintha olyan lenne mint a szomszéd kisfiú aki elől konkrétan el kell dugni a kaját...


csak az ismerőseink (van jópár) gyermekei egyidősek az enyémmel és mind 92-94 cm és legalább 13-14 kiló de van aki 15 is...(mondjuk ez már durva).

csak azért nem szeretem ha nem eszik, nehogy beteg legyen.

2010. febr. 17. 16:14
 5/9 anonim ***** válasza:
1. Az enyém is fiú 3800 gr-al született,25 hós 90 cm és már kb 4 hónapja 12,30 kg a súlya.Nekem azt mondta a doki,ha a testi értelmi képessége jól fejlődik nem gond a kisebb súly.A tejre visszatérve:jobb vizezve adni a veséje miatt.
2010. febr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor ez a fius anyukak helye az en apro kisfiam na na elrettentes: 18kg! es 104 cm! es nem egyaltalan nem köver söt most kezdett hizni, biztos megint nöni fog :) ja es 27 honapos. A suly testalkat függö. A kisfiam elg szep szal legenyke szeles vall erös csontok es erös izomzat, siman cipel 10 kilokat. Mi rengeteg tejtermeket eszünk iszunk, de persze mindenböl csak a natur dolgokat, natur joghurt natur kefir, turo, hazi tej, kell a tejtermek, föleg a fiuknak, mozgekonyabbak csontra gyurnak ilyenkor pont ezert. De ha tejes cuccok sok a variacio, nekünk is volt ilyen idöszak amikor csak a tejfölös dolgok mentek de rengeteg kajat alcazhatsz: rakott krumpli vagy mas rakottak, tejfölös paprikascsirke, rantott sajt, körözöttek, sajtos teszta, siman tejfölös teszta. Es ha csak bolti tejtermeket eszik akkor nem hinnem hogy kepes olyan mennyiseget elfogyasztani ami terhelheti a vesejet, lasd en nem teljesen de laktoz erzekenyebb vagyok es a bolti tejet meg a 3.8ast is siman megiszom ha csak az van a hazi tejtöl meg egy korty utan wc... ennyi a különbseg (es persze nem a minösege gyengebb es szalmonellas vagy egyebek, csak az latott tehenet :) )Hazi tehentejböl valoban ne igyon meg 1 litert de annyira nem kell szigoruan venni, kecsketejböl ihat valamivel többet ugy tudom. Egy gyereknek egyebkent minden nap meg kell innia egy liter tejet ennek kellene az atlagnak lennie-sajnos ettöl jo messze van az orszag. 1 liter tej= 2 kefir kb 150-200g, egy adag turo 150- 200g es fel liter tej. Ez atlag ha ennel valamivel több fogy nem gaz meret es igeny függö. Azert ha ennek a mennyisegnek a 3-4 szereset eszi meg egy nap es hetekig na az azert mar nem biztos hogy belefer.
2010. febr. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A legnagyobb baj az nálatok, hogy nagyon egyoldalú a táplálkozása.

Mindenképpen kéne mást is ennie!

Egy ekkora gyereknek is nagyon fontos a változatos táplálkozás.

Szerintem beszélj a védőnővel, ő biztos tud tanácsot adni arra, hogy "vehetnéd rá" a rendes evésre.

2010. febr. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ÓÓ mi már mindenen túlvagyunk, több gyerekorvos és védőnő tanácsain..gyümölcsök közül pár félét pürésítve megeszik meg bizonyos főzelékeket is, amit nem tudok belediktálni egyáltalán az a kenyér és egyéb gabonafélék.Illetve a húst semmi szín alatt...:/
2010. febr. 21. 12:34
 9/9 anonim ***** válasza:
1. Én nem nevezném ezt dackorszaknak.Az én fiam a hozzátáp. kezdetekor pár gyümölcspürét megevett,a zöldséges dolgokat csak megnyalta a kanálról és hányni kezdett,most a húst,húskészítményeket nagyritkán rágcsálja 1 darabig,majd kiköpi.Alig van pár kaja,amit megeszik.Néha bejön neki vmi új,elkezdi enni(én persze örülök),majd következő alkalommal közli velem ugyanarra a kajára,hogy "EMM JÓÓ" :)Az apja ilyen idősen az elé tartott hógolyótól hányni kezdett;)
2010. febr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!