Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet egy 3 éves lányka...

Lehet egy 3 éves lányka szerelmes?

Figyelt kérdés

Hülye kérdés tudom,de nem tudom a lányom viselkedését hova tenni.A szomszédunkban van egy 14 éves fiú,nyáron játszottak elősször együtt az udvaron,bujócskáztak,homokoztak.Nagyon kedves ,közvetlen,barátságos és segítőkész kisfiú.Azóta a lányom meg van szédülve érte.Mással nem viselkedik így.Ha találkozunk a fiúval akkor a lányom láthatólag zavarban van,mögém bújik,vagy idétlenkedik.Mással nem ilyen.Nehéz leírni,de látom a viselkedésén,hogy zavarban van.Ha sorolja,hogy kit szeret akkor a család mellé a Tomit is oda mondja.Mostanában nem engedi,hogy begumizzam a haját,vagy rögtön szétszedi,mert Tomi azt mondta,hogy szép a haja leengedve.Naponta többször megkérdezi tőlem,hogy Tomi most hol van.Hetente kb 1x fel szokott jönni hozzánk egy kis időre,mert unatkozik,Legozik a fiammal,rajzol és színez a kislánnyal,lexikont nézegetnek és olvasgatnak a fiammal.Jár egyébbként egy játszóházba is ahol a szülei révén,havonta 1x szokott jótékonyságból gyerekekkel foglalkozni.

Most komolyan ez nem nevetséges?Ez lehet szerelem?Mert nekem akárhogy gondolkodom nagyon úgy tűnik.Vagy tök hülye vagyok?


2010. febr. 10. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerelmes! :D

Az én fiam is amióta ovis, állandóan szerelmes. De most már "állandó barátnője" van kb. 1 éve. Ha kérdezem a kislányról, akkor olyan kis szégyenlősen lesüti a szemét, mosolyog és úgy válaszol. Meg sokat kérdezi: Ugye milyen édes?


Nagyon aranyosak tudnak lenni. Még a tojáshéj a seggükön, de már "nézegetik" egymást.

2010. febr. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen aranyos,de olyan kicsi még,és fura nekem,hogy úgy viselkedik mint egy kis fruska amikor a Tomi előkerül.Még oviba sem jár,3 éves is csak 2 hónap múlva lesz .
2010. febr. 10. 11:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szia ismerem én is ezt a jelenséget óvó néni vagyok gyakran találkozom iylesfajta "zserelemmel" ez még a szimpátián alapuló dolog ahol elsüsorban a fiu külsó megjelenése tetszik a kislányodnak,de azt le lehet ebból elég okosan szürni hogy milyen lesz majd nagynak amikor az elsü komoly szerelme lesz! te meg domumentálj mindent amit lehet pár évtized után nagyon jó családi program lesz azzel szórakozni

hogy miylen képek készültek róluk,meg miylen lejegyzéseket készítetteél,vagy be-elszólásai voltak a kislányodnak! mindenesetre nagyon édes lehet!!

2010. febr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem az lenne a kérdésem, hogy a kislányod apukájával (bocsi de nem tudom, hogy házasok vagytok-e) együtt éltek? Minden oké apa lánya között? Azért kérdezem, mert ha nem, akkor ide lenne visszavezethető a válasz szerintem. A lányodnak nem egy apapótló kell? Bocsi tényleg, ha nem, ez csak egy vélemény.
2010. febr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Eütt élünk apuval,házasságban,minden OK a kapcsolatukkal.Sokat foglalkozik velük,de rajzolni tényleg nem szokott vele...,azt csak a Tomival.Másodiknak,tényleg csinálok róluk egy pár képet.

Szerelmes természetű lesz a cseppem,akkor vigyázni kell vele,majd.

Köszi mindenkinek.

2010. febr. 11. 05:30
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerelmes :-) Nincs ezzel az ég világon semmi gond! Tisztán visszaemlékszem, hogy amikor 5 éves voltam, már teljesen "bele voltam esve" az egyik óvodástársamba. És ez már - a családtagjaim szerint - a második szerelem volt, mert előtte is volt egy másik ovistársam, akit rengeteget emlegettem, hasonlóan, mint a lányod. Ettől még nagyobb korában ugyanolyan komoly gondolkodású felnőtt lesz belőle, ne félj attól, hogy "fruskaként" viselkedik. És sem voltam fruska sosem :-) És ez a szerelem bármelyikünkkel előfordulhat, lassan az én kisfiam is lehet szerelmes...
2010. febr. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A fiam 7 éves,és még sosem volt szrelmes.Ezért furcsa nekem.És én is csak iskolás koromból emlékszem ilyesmire.:))
2010. febr. 11. 09:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem van ilyen.Én magamból indulok ki.Az oviba lettem szerelmes egy csoporttársamba és mivel hűséges vagyok kitartott iskoláskoromig.A fiam most 7 éves,Ő 3 éves kora óta szerelmes az egyik ismerősőmbe.Odáig fajult hogy már ajándékokat akart neki venni.Ezt már nem tartottam helyesnek,volt is belőle sírás,rívás..:)
2010. febr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A jelek szerint igen! Milyen édes! Szerintem Tomi kedves élmény lesz neki felnőtt korában. Csak esetleg a fiúnak kell tudnia kezelni:-)
2010. febr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!