Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondjak a 6 éves kisfiam...

Mit mondjak a 6 éves kisfiam arra a kérdésére hogy miért kemény a kukija ha nem is kell pisilnie?

Figyelt kérdés
Kérlek segitsetek!!!!Tudom a kérdésre a választ de ezt hogy mondjam el neki??
2008. aug. 21. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Mondd azt, hogy néha előfordul ilyen.
2008. aug. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Mondd azt,hogy lassan ő is nagyfiú lesz,ő is cseperedik,és ennek a jele:)

Sok sikert!

2008. aug. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem is van egy fiam, most 9 éves. Mond meg neki hogy ez egy természetes dolog és hogy minden férfinál, fiúnál így van ez és ez azt mutatja hogy minden rendben van. Szerintem ha érzi hogy ez neked nem zavaró és nem csinálsz túl nagy ügyet belőle ő sem fog.
2008. aug. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!!!:)
2008. aug. 23. 22:22
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt a kérdést kár túlmisztifikálni és sokat rágódni rajta.


Véleményem szerint a lehető legtermészetesebben kell reagálni és semmivel sem több információt adni a válaszban a gyereknek, mint amit az adott életkor megkíván.


Azt gondolom egy kicsi gyereknek elég annyit mondani (ezt azért inkább apa közölje) hogy ez természetes és a fiúknál néha történik ilyen.


Nem hiszek a hülye lekezelésben (ilyenekről nem beszélünk, nem illik stb.) és abban sem, hogy egy "ge.i"-t kiabáló kisiskolásnak értelmező kéziszótárt adjunk a kezébe, hogy olvasson utána mit is jelent az (elhihetik, hogy igaz sztorin alapszik...).


Ha már "nagyobb" a gyerek és nagyon forszírozza ezt a témát akkor mindenképpen azt tartom helyesnek, ha egy normális beszélgetéssel az azonos nemű szülő "informálja" a gyereket az életkornak megfelelő "szükséges mértékben" alapelv megtartása mellett.


Remélem segítettem egy picit. :-)

2008. okt. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!