Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyereketek minden kérdésére...

A gyereketek minden kérdésére tudtok válaszolni? És ha nem, mit mondtok?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor már kérdezi, hogy ez mi, az mi, miért van ez így, vagy úgy. Az én fiam még nem beszél, de sokszor eszembe jut pl, ha megyünk valahova, ránézek vmire és nem tudom, hogy mi az, hogyha majd ő kérdezi, neki is azt mondom, hogy nem tudom? Én pedig szeretnék neki mindenre, vagy legalábbis majdnem mindenre válaszolni.
2011. szept. 7. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mivel hülyeséget nem akarok mondani, ezért ilyenkor megmondom, hogy nem tudom, hogy mi az, és kérdezze meg majd apát, vagy mondok olyan valakit, aki esélyes, hogy tudja. Általában nem is felejti el, és megkérdezi az adott embertől, megtudja, és megnyugszik akkor.
2011. szept. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon hamar eljön az a kérdés, amire nem tudunk válaszolni, nem vagyunk lexikon. Mondd azt, hogy nem tudom, de megpróbálom megkeresni rá a választ. Utána nézel az interneten, megkérdezed itt, a GYIK-on...
2011. szept. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
csak simán nem tudom.a múltkor azt kérdezte ez mit csinál az mit csinál,és megkérdezte it csinál a szívecske?na erre a válasz igen,költői kell,hogy legyen,vagy nagyon tudományos,na agyaltam rendesen hogyan is fogalmazzak.igy maradtam a tudományos mellett gyereknyelven,itt bent dobog és megmutattam a pólóján,és azt is hogyan.de egyre több ilyen kérdést kapok,amin gondolkodnom kell jó alaposan.2.5 éves.
2011. szept. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A lehető legrosszabb megoldás mindenre válaszolni. A gyerek gondolkodjon maga is kicsit. Ha már kérdez, azt jelenti, foglalkoztatja a dolog. Válaszold neki: "na ez jó kérdés. Sezrinted miért? .." nyilván nem mindig fogja tudni, de meglepődsz, hogy nagy százalékban igen. Ha mindig a kezébe adod a válszt, nem fogja megtanulni, hogy maga is képes dolgokra, rutinból fog kérdezni.

amúgy meg igen, van olyan, hogy én sem tudom, és meg is mondom neki. Nem tudhatunk mindent-ezt is meg kell tanulnia.

2011. szept. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az enyém 3 éves lesz dc. végén, és kb. 1-2 hónapja napi 1000 db miért kérdést feltesz. olyat is, amit már megbeszéltünk....akkor van hogy megint elmondom neki, vagy van hogy visszakérdezek, hogy szerinted miért? és akkor elmondja, amit megbeszéltünk már. :)

kérdez néha olyat, amire nem tudok már mit mondnai. pl. kedvence a miért esik az eső kezdetű végeérhetetlen lánc...miért esik az eső? mert a felhőkben víz van és azt kieresztik magukból, mikor már annyi van bennük, hogy nem fér több. miért vannak itt a felhők? a szél idefújta őket. miért fújta ide őket? mert útközben ahogy jött, rájuk talált, és magával sodorta őket. Miért sodorta magával őket? Mert a szél minden könnyű dolgot magával sodor. Miért sodor magávakl minden könnyű dolgot? na itt megakad a tudomány....miért? csak mert. ilyen a szél. az egy mozgó levegőtömeg. miért mozog? .....satöbbi satöbbi. néha ilyenkor azt mondom, hogy azt a széltől kéne megkérdezni. és akkor ez tetszik neki kuncog rajta egy sort, és le van zárva. na de szakmányban ilyeneket kérdez.....ha vmit nem tudok, akkor megmondom neki, hogy hm, ez érdekes kérdés, most hirtelen nem is tudom rá a választ, majd este megkérdezzük Apit. Ha api se tudja, akkor megmondom, hogy akkor majd megnézzük az interneten-

Szerintem nem ciki bevallani, ha a szülő nem tud valamit (mondom ezt úgy, hogy azért én a kérdések nagy részére ált. válaszolni tudok egyelőre, bár az szokott gondot okozni, hogy az ő "nyelvére" átültessem a dolgokat. )

2011. szept. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!