Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 2,5 éves kisfiam napjában...

A 2,5 éves kisfiam napjában 2-3liter folyadékot megiszik. Vegyesen teát (cukrozatlan gyerek tea) vizet, gyümölcslevet ami szintén cukormentes. Nem sok ez egy ilyen korú gyermeknek? A ti ennyi idős gyermeketek mennyit iszik? Köszi, aki válaszol!

Figyelt kérdés
2010. febr. 8. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
csak sima csapvizet úgy 7-8 decit de max 1,5 litert
2010. febr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sok,ez alapján ki tudod számolni:


Az egészséges gyermek folyadékigényét a gyakorlatban a testsúly alapján határozzuk meg. A folyadékigény becslésének legáltalánosabban használt sémáját a következő táblázatban foglaltam össze.


Testsúly Folyadékigény

A testsúly első 10 kg-ja 100 ml/ttkg

A testsúly második 10 kg-ja 50 ml/ttkg

A testsúly minden további kg-ja 20 ml/ttkg

2010. febr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
de ebben minden bent van vaggy csak amit meg kell innia?
2010. febr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha a táblázatot kérdezed,akkor abban a FOLYADÉKIGÉNY van,tehát ebbe beleszámít pl a leves is.Azért mondom,h 2-3 liter pusztán ivással, rengeteg egy ekkora gyereknek.
2010. febr. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
köszi, igen így értettem
2010. febr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem akarlak ijesztgetni, de feltétlenül beszéld meg orvossal, mert lehet cukorbetegség előjele is.
2010. febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam egy kacsa. De tényleg, minden kispajtásához képest többet iszik, de már csecsemőkorában is ilyen ivós alkat volt. Vizet, reggel este tejet vagy tápszert, napközben csipkebogyótea, néha 100%-os gyümilé vízzel hígítva, de még ő se iszik meg másfél liternél többet..

Ő is 2 és fél éves.

2010. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem anno lányommal volt ez 3 éves korában 2,5 litert ivott.Elvittük orvoshoz kivizsgálásra jártunk vele és semmi,teljesen egészséges valakitől örökölte.Mára 11 éves és 1,5-2litert iszik.Kinőtte.Egy alapos vizsgálat nem árt!
2010. febr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A lanyom 22 honapos es csak oszilevet hajlando inni, kb 2 l/nap.
2010. febr. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia az én kislányom most 19hós és ő is rengeteget iszik.Napi két liter körül.Ha a fenti táblázatot nézem 10kg körül van így soknak számít amit meg iszik de kérdeztem a gyerek orvost azt mondta hogy ne ijedjünk meg,ettől még nem cukros a gyerek így nem is nagyon foglalkozom vele.Változó van hogy csak 2-3 nagy cumisüveggel fogy el ,de van hogy 5-6 egy nap+a reggeli esti tejci1-1 teli üveg:)Kis béka de amíg nincs semmi más aggasztó jel addig nem hiszem hogy gond lenne.
2010. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!