Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki 1,5 vagy 2 évig szoptatta...

Aki 1,5 vagy 2 évig szoptatta a babáját, hogy szoktatta le róla?

Figyelt kérdés
foleg az éjszakai szopikrol
2010. febr. 7. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Közel két évig szoptattam. De inkább már csak esténként. Similac Gain tápszerrel szoktattuk le, de a milupa junior is jó volt.
2010. febr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a lányomat 1,5 éves koráig, fiamat 2 éves koráig szoptattam.

Mindkettőt úgy szoktattam le, hogy elmagyaráztam neki nincs több szopi éjszaka. Pár napig, talán 1 hétig felkeltek még éjjel. Olyankor melléjük bújtam, amíg vissza nem aludtak és utána nem keltek fel. Nappal fokozatosan csökkentettem és az estit hagytuk el utoljára.

2010. febr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18 hónapig szoptattam a lányom. A délutáni alvással kezdtünk. Anyukám altatta el 4szer-5ször, majd én is kipróbáltam. Hasra feküdtem és olvastam neki, vagy énekeltem. Az a lényeg, hogy beszélj hozzá. 15-20 perc alatt sikerült szopi nélkül elaludnia. Aznap eldöntöttem, hogy este sem adok és sikerült. Azóta végigalussza az éjszakákat, pedig addig 3 óránként kelt és szopizott.
2010. febr. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De jó, hogy mindenkinek ennyire könnyű... Nekem is nemsokára 2 éves lesz a fiam, de még mindig őrült hisztiket csap, ha "meg próbálom vele beszélni", hogy hagyjuk abba a cicizést. Ilyen esetben 2 variáció van:

- vagy hagyod, hogy megérjen rá lelkileg maga is, és ne ordítással kezdje, amikor nem adod neki (ami lehet, hogy még egy évbe is beletelik),

- vagy valaki más segítségét kéred: például altassa el apa. Igaz, így is nagyon fog sírni, de ha te nem vagy ott az elaltatásnál, hátha jobban elalszik magától, mintha még félóra múlva is azért kiabálna, mert reménykedik a ciciben.

Szóval nem könnyű, sok sikert kívánok!

2010. febr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
19:32-es vagyok. Nem mondanám, hogy nagyon könnyű, de túl lehet élni. Nálunk is voltak hisztik, de napról napra kevesebb és utána már fel sem keltek. Addig simogattam őket, beszéltem hozzájuk. Nekünk így sikerült.
2010. febr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A babám 16,5 hónapos,legkésobb 2 éves korában le akarom szoktatni,remélem nekem is sikerulni fog,koszi a válaszokat!
2010. febr. 8. 14:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!