Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiamnak nagy fülzsir...

3 éves kisfiamnak nagy fülzsir gomboc van a fülében. Volt már valakinek gyermekének ilyen?

Figyelt kérdés
Nyíregyházán lakunk. Hétvégén nem tudom van ügyelet? Mert azt mondja a gyerek,hogy kő van a fülében

#fül #zsír #kisgyerekeknél
2015. jan. 17. 19:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem volt még gyerekkoromban, kimosták a fülészeten.

De nem kell vele rögtön ügyeletre rohanni, az sem két perc volt amíg kialakult.

Hacsak nem tényleg kő van benne...

2015. jan. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
1. vagyok, nekem annó azt mondták, bekövesedett zsírcsomó, és attól alakulhatott ki, hogy a fülpiszkálóval mindig csak beljebb tömködtük, ezért sem ajánlott a használata.
2015. jan. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ügyeletes patikában vegyél fültisztító sprayt.
2015. jan. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak 4 évesen lett "kő" a fülzsírból és koszból. A fülészeten szedték ki, egy pillanat alatt kikapták. Soha nem tisztítottam pálcikával a fülét, sem előtte, sem azóta.
2015. jan. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem most gondoltam rohanni. Hanem holnap délelőtt. Ugy tudom ügyelet van. Nem kő van benne hanem szerintem már olyan kemény lehet neki,hogy ugy érzi.
2015. jan. 17. 19:24
 6/13 A kérdező kommentje:
A spray-t csak 6 éves kor felett lehet használni.
2015. jan. 17. 19:27
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Sprayt ne használj neki. Hétfőn vidd el a FOG szakorvoshoz, megnézi. Szerintem ez nem ügyelet téma, ha nem szakorvosira viszed úgyse csinál vele semmit.
2015. jan. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A spray felejtős, nem ér semmit, sőt... Vidd el hétfőn fülészetre, ott vagy kimossák, vagy egy erre alkalmas hosszú, vékony "kanálszerűséggel" kiszedik neki. A fiamnak már mindkét módszert volt alkalma megtapasztalni, egyik sem fájdalmas, bár én a "kanalazást" jobban szeretem, akkor nem vizezik össze a ruhája nyakát, de igazából tényleg mindegy, melyiket alkalmazzák, fájni nem fáj, csak persze kellemetlen, és nem szokták szeretni a gyerekek, de kibírható teljesen.

Sajnos mi gyakori vendégek vagyunk a fülészeten, mert a fiamnak is ilyen "kővé" áll össze a fülzsírja, ami attól van, hogy az övé nem is zsírszerű, hanem száraz állagú, szóval a hagyományos, pálcikás tisztítás itthon eleve szóba sem jöhet, mert nem tapadna rá a vattára semmi. Úgyhogy nekünk meg is mondták, hogy 3 havonta menjünk el kitisztíttatni a gyerek fülét, mert összeáll benne a zsír és nem jön ki máshogy. Már megszoktuk, a gyereknek sincs vele baja, az elején persze utálta, de már tudja, hogy igazából ez nem fájdalmas dolog.

Ügyelet nem hiszem, hogy van, illetve ügyeleten nem fogják kitisztítani, ez nem sürgősségi ügy. Elhiszem, hogy nem kellemes neki, de holnap után már ki is lehet szedetni, maga a művelet kb. fél perc.

2015. jan. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Bár korban ide OFF, amit most írok, téma jelleggel idevág.

Vettem egy fültükröt, kíváncsiságból, amivel bele lehet kukkantani a hallójáratba. Egyik 19 éves barátom megengedte, hogy belenézzek a füleibe vele, elég zsíros volt a látvány, annyira, hogy nem láttam tőle a dobhártyáját. Mondtam neki, hogy nem ártana kipucoltatni a füleit a Fül-Orr-Gégészeten (FOG). A srácnak más bajai is voltak, akkor határozta el magát arra, hogy rendbehozat mindent. Meg is fogadta a tanácsomat, utána felhívott, és elmesélt mindent, mi volt a fülészeten!? Doki belenézett, fogott egy csipeszt, azt' pukk,... Egy majdnem 1 centi nagyságú(?) zsírgombócot szedett ki neki a dokija a füleiből, azóta jobban is hall. Eléggé le volt döbbenve a srác, amikor ezzel szembesült, mi lakozott a fülében, és mennyire elhanyagolta addig magát!?

Azóta rendszeresen eljár szűrésre, és én is ha megtehetem, alkalmam nyílik rá vagy úgy érzem, kéne, élek ezzel a lehetőséggel. :)


Füldokik közül többeknél jártam, mindegyik "parasztvakításnak" véli a fülspray-t, ehelyett azt javasolják, hogy inkább akkor már enyhén sós vizet fecskendezzenek be finoman a fülbe, az többet ér, közben a fület tartsák lefelé.

2015. jan. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, megdöbbentő dolgok jönnek ki az ember füléből egy-egy szakorvosi fülmosáson. Én is mindig elszörnyedek a sajátomon. Nekünk a gyógyszertárban vásárolható paraffint ajánlották, h segít fellazítani a cuccot. De előtte orvost érdemes megkérdezni.
2015. jan. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!