Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli kisgyereketek...

2 év körüli kisgyereketek eljátszik magának, ha dolgotok van (pl. házimunka)?

Figyelt kérdés
Ő mit csinál ilyenkor, ha például egész délelőtt dolgoztok, és nem értek rá vele játszani?
2010. febr. 4. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Egész de., nálunk kizárt dolog.

Vannak dolgok, amivel jobban eljátszik, nagy sláger pl. most a gyurma.

De sokáig nem köti le őket semmi ebben a korban. Ha odajön, foglalkozom vele, megpróbálom vmi más játékra felhívni a figyelmét.

Van, hogy 5 percig van el, van, hogy fél órát.

Tovább nem igazán.

Ha dolgom van, megszakításokkal tudom végezni.

2010. febr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül csak rövid ideig van el, de én nem szoktam állandóan mellette ülni, míg játszik. Ha dolgom van, jön velem és "segít". Kap ő is egy törlőrongyot és port töröl, segít teregetni (ideadja nekem a ruhát és én kiterítem), de kisebb dolgokat már ő is feltesz a szárítóra, porszívózáskor engedem, hogy ő is próbálkozzon, segít kipakolni a mosogató-, mosógépet, ezek a tevékenységek ugyanúgy, de talán még jobban fejlesztik, mint akármelyik csodajáték (szem-kéz koordináció, kézügyesség,kis- és nagy mozgások, értelem,logika stb).
2010. febr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát nem igazán, ő fiú és esküszöm csecsemőkorában többet elvolt "egyedül" szóval elszórakoztatta magát mindig valamivel.

Most már nem, alig lehet lekötni, üldögélős dolgokkal egyáltalán nem...a segítés nála a még nagyobb rumli alakításában merül ki.

"felmosást" porszívózárt utánozza, azt engedem neki, egy darabig elvan vele, de főznöm pl. nagyon nehéz, mert ott ugye azért csak nem engedem oda a forró sütő, főzőlap stb.közelébe, ugyanakkor meg unatkozik látványosan.

Vagyis nem unatkozik, hanem olyanokat kezd csinálni amitől frászt kapok, felmászik mindenhova, labdázik idebent de úgy hogy mindent lever vele...stb.

Nehéz ügy, és nehéz kor.

Nekünk eddig a legnehezebb.:)

2010. febr. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A lányom velem van,ott áll mellettem széken "segít".Ege´sz de.kizárt.Mink megyünk se´tálni,játszani.Ö segít porsívózni,játszik,néz egy kicsit mesét.....Egyedül sokáig nincsen el.2 éves.
2010. febr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha van egy gyereked, akkor nincs olyan, hogy nem érsz rá egész délelőtt. Ezt mégis hogy gondoltad?

Elvan egy gyerek egy ideig egyedül, de nem egész délelőtt...

Amúgy ugyanazt, amit akkor is csinál, amikor nézem.

2010. febr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én már kiskorától arra szoktattam, hogy időnként anyának dolga van.

22 hós a fiam, és ha a mosogatónál állok, tudja, hogy anya most nem jön, de hozza nekem a legoból amit épített, én meg agyon dícsérem. Ha nem találja fel magát, mondom neki, hogy keresse meg valamelyik játékát, azzal is megy az idő. De van hogy nagyon akarja hogy menjek, pl ha sütök valamit, vagy vmi nem egyszerűbb kaját főzök, akkor egy ideig hiszti van, aztán elvonul, és tologatja a ksiautóit. Ha végképp semmi nem köti le, mert ilyen is van, akkor egy rajzfilmmel akár 40 percre is le tudom kötni( értem ezt úgy, hogy elkezdi nézni 10-15perc, és aztán elkezd játszani, nem akarom már most tv elé erőltetni). Szóval, muszály neki ellenni. Igazából amikor játszol vele, megfigyeli, mit csinálsz. Azt játsza, amit tőled lát. Meg kel tanulniuk mi mire való, magűtól nem fogja tudni, és akkor jön az, hogy a gyerekemet NEM ÉRDEKLI SEMMI. Meg kell őket tanítani játszani, mert csak akkor tudod magára hagyni.

Én azért ránézek 20 percenként, és ha jól elvan, akkor hagyom. Ha csintalankodik, akkor ksi időre(akár 5 perc is elég) leülök, rajzolok neki, vagy elkezdek építeni valamit, és ő azzal már kezd valamit.

2010. febr. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

0.06-os vagyok, jah és szoktam hagyni vagy hívni segíteni én is. Múltkor pl ott állt mellettem a magasszékben a mosogatónál és a vizet öntögette merőkanállal :)

vagy engedem hogy az edényeimmel játszon, adok neki befőttes kupakokat, műanyag dobozakat a tetőjükkel, söpröget, nem baj ha nagyobb a kosz, utána együtt összesöpörjük. Egyébként akkor is szoktam mosogatni,tenni-venni amikor eszik. Mert egyedül el csipeget néha háromnegyed órát is.

2010. febr. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
bocs a sok gépelési hibáért :)
2010. febr. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22 honapos a lislanyom es mindent meg tudok csinalni mellette. Ha egesz delelottos munkam van nem jatszik, hanem nekem segit. Pl. ha valogatom a mosashoz a ruhakat, O pakolja be a gepbe, ha lejar a mosas, O veszi ki, es teregetesnek adogatja nekem, ha fozok, all mellettem es viszi a kukaba a szemetet, stb. Nagyon szeret segiteni, fontosnak erzi magat es kozben beszelgetunk! :)))
2010. febr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!