Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit szólnátok hozzá, ha a...

Ti mit szólnátok hozzá, ha a 4 éves fiaton auért kezdene el sírni, mert nem akarja, hogy eltemessék, ha meghal?

Figyelt kérdés
Csak szerintem durva? A 4 éves fiam sírva kött ki hozzám, hogy én valahogy rendezzem el neki, hogy ha meghal, akkor ne temessék el, vagy ha eltemetik, akkor fogják be az orrát. Szerintetek ez normális? Nagyon megijedtem..
2014. dec. 25. 01:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, semmi baj a gyerekkel. Nekem is volt hasonlo idoszakom, az egyik gyerekemnek is. Hallgasd meg, legy nyugodt es megerto, de ennyi.
2014. dec. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%

Persze hogy normális, te vagy a nem normális.


A gyerek most gondolkodik el az élet és halál nagy kérdésein. Mondd meg neki az igazat, hogy miután meghal, már semmit sem fog érezni, mert az már nem ő lesz, ő már nem fog létezni a halála után. Mondd meg, hogy nem kell félnie, semmiféle fájdalom vagy ilyesmi nem lesz a halál után, pont olyan lesz, mint mielőtt megszületett: semmilyen.

Vagy süsd el valamelyik népszerű vallásos hazugságot, ha azzal akarod beoltani.

2014. dec. 25. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2%

hat ez az utolso nem tul jo hozzallas, en meg mindig elenken emlekszem mikor gyerekkent elkezdtem felni a halaltol, es anyam ugyanezt mondta nekem. Hat mit ne mondjak, eveken at RETTEGTEM a halaltol, az egesz gyerekkoromra ranyomta a belyeget.


4 eves gyereknek meg nem kell a halalon gondolkozni, ha akarsz neki tenni egy szivesegget akkor vagy a kereszteny teoriat mondod neki, hogy felmegy az angyalokhoz es mind egyutt lesztek, es akkor nem fogja esetleges csaladtag halala sem traumakent erni, vagy


lehet hulyesegnek hangzik, de egy ismerosom anyja meg azt mondta a gyerekenek, hogy o sose fog meghalni. Jo ez nyilvan hazugsag de szerintem olyan szintu minthogy a Mikulas hozza az ajendekot. Majd ha agyilag erett lesz ra akkor o eldonti hogy miben hisz, addig is megsporolsz neki egy rakas felelmet.


egyebkent is egy 4 eves honnan tudja hogy van halal? illetve hogy kezd el rajta gondolkozni? figyelj jobban oda hogy mit nez a teveben, meg ne ijesztgesd (mar ha tetted eddig) hogy ha valami rosszat csinal pl kiszalad az utcara akkor eluti az auto es meghal... szomszed gyerekeknel ez volt a felelem forrasa. az anyjuk allandoan remisztgette oket hogy megfognak halni ha a konnektorhoz nyulnak stb


nem jo ez hogy hogy 4 evesen igy fel, meg kell NYUGTATNI valamivel, nem kell neki feltetlenul a keseru igazsagot talalni (hogy te se tudod biztosan mi van a halal utan stb) a gyereknek biztonsagerzet kell.

2014. dec. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem emlékszem pontosan mikor, de valamikor ennyi idősen kezdtem én is rettegni a haháltól.ma is emlékszem hányszor sírtam és milyen rossz volt így elaludni. Az én anyukám sem tudodtt sajnos ezen segíteni hogy megnyugodjak, de mindennap elmagyarázta hogy ez az élet rendje. 25vagyok a mai napig nem sikerül feldolgoznom a halál eseteket és mai napig tartok attól milesz ha eltemetnek. Részemről nem tartom normálisnak az én helyzetemet. Beszélges a fiaddal hátha az segít neki!
2014. dec. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

3: ez hulyeseg.Az auto igenis elutheti ugy, hogy meghal, en gyerekkent voltam korhazban amikor behoztak egy elutott gyereket aki par nap utan meghalt. Az se volt kellemes elmeny. De nem lehet teljesen burokban nevelni a gyereket, hiszen ha megy oviba, ott a tobbiek ugyanugy elmondhatjak, hogy meghalt ez vagy az, a nagymama. Sot az egyik gyerekem bolcsistarsa halt meg 2 evesen.

Ez teljesen normalis, hogh sokunknak van ilyen idoszaka gyerekkent,hiszen a mi tarsadalmunk a halalt tabukent es nem az elet termeszetes velejarojakent.

2014. dec. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem akkor ijedt meg, milor a keresztapám szivinfarktusban meghalt.
2014. dec. 25. 10:45
 7/10 anonim ***** válasza:

A fiam 5 éves, rendszeresen járunk a temetőbe virágot viszünk, locsolunk. Mindenszentekkor is mindig visszük magunkkal, imád gyertyát gyújtani, csodálni.

Mégis nyáron ő is reagált így, hogy nem akar soha meghalni és nem akarja, hogy eltemessék, meg ne haljon meg senki, mert akkor nem lesz senki a városokban... stb.

Próbáltam neki elmagyarázni, hogy ezzel a dologgal nincs semmi gond, az ő szintjén megbeszéltük őszintén, túltette magát rajta, nem is emlegeti azóta, megértette.

Szerintem ezen minden gyerek átesik, fontos a szülők reakciója, ha te is megijedsz, ezt látja is rajtad, akkor ő is rettegni fog.

2014. dec. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5os nem azt mondtam hogy nem halhat meg, olvasd ujra. hanem csak hogy 4 eves gyereknek meg tul korai a halalrol tudni. Mondom en konkretan tisztan EMLEKSZEM milyen volt gyerekkent raeszmelni a nagypapam halala utan hogy meghalunk. Es en pont attol rettegtem, hogy nem lesz semmi. Hogy megszunok, ez azt se fogom tudni, hogy megszuntem. Meg mindig emlekszem ahogy a torokszorito borzalom egyszercsak megtamad a semmibol. szinte fajt, ugy feltem. a mellkasom szoritotta a retteges, gyerekkent.


es evekig velem volt ez a felelem, kb felnottkoromra tudtam magam tultenni rajta (ez meg felnotteknek is kemeny tema olykor nemhogy egy gyereknek) ugyhogy ha nekem gyerekem lesz en eldontottem, hogy valamivel, de meg fogom vigasztalni. es szerintem anyamek ott rontottak el hogy elvittek nagyapam temetesere es lattam a halott nagypapam, viragot is tettem melle a koporsoba. na azt nem kellett volna. nagyon nem. beleegett az egesz a memoriamba, tisztan latok magam elott mindent meg most is pedig mar 18 eve volt.

2014. dec. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8: "4 eves gyereknek meg tul korai a halalrol tudni"


Nem tudod eltitkolni előle ebben a korban már. Egyszer úgyis tudni fog róla, ugyanúgy sokkolhatja.

2014. dec. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kisgyermekkorra számos fajta szorongás jellemző, gondoljunk csak bele, mennyi minden újdonság még számukra...


A kisfiúknak kasztrációs félelmeik jelennek meg egyszer csak, óvodás korban ("jaj, a Katinak levágták, és emiatt nincs kukija??"),

a kislányok meg amint megtudják, h a szülés fájdalmas, van, h emiatt aggódnak. Úgyis kérdez a kisgyerek, mert kíváncsi, és ez jól van így. Amikor rávezetem, honnan jön ki a baba, nem érti, hogy fér ki, elmondom, h ott neki ki tud tágulni és mindenesetre valamelyest fáj, ha majd nagy lány leszel és szülsz, de ettől még rágódik rajta egy ideig, ami nem baj, az élet velejárója... Aztán megnyugszik, hogy ez így működik az életben és kész.


Ha meghal a nagyi, nem érti, hova tűnt.. persze h szorong, de jobban szorong ,ha hazudsz neki! Meg kell mondani az igazat, h eltemetik, de a lelke máshol van, jó helyen. Persze h ez után is van esély rá, h szorong, de ilyen az élet, a halál is része, az is , h szülni kell, meg az is ,ha a kisfiú azt hiszi, Katikának levágták a kukiját - nem nyugszik meg azonnal, ha elmondod, h sose volt kukija Katinak és nem is lesz neki, de előbb-utóbb megérti, és megnyugszik. (A kisgyermekek többsége még azt hiszi kb 2-5 éves kor között, h lehet nemet ill nemi szervet váltani.)


Az eféle életkori sajátosságból eredő szorongások jönnek-mennek, AMENNYIBEN ŐSZINTE, KIELÉGÍTŐ VÁLASZOKAT, MAGYARÁZATOKAT KAP IDEJÉBEN szorongásaira (tehát minél előbb onnantól, h látod, szorong). Elmagyarázod neki a halált úgy, h megértse, és ennyi. Át kell esnie, hogy megemészti az infót. Legfeljebb hónapok kérdése, és túllép rajta.

2014. dec. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!